Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropské automobilky táhnou dolů výsledky BMW, Prahu vynáší nahoru Avast

Evropské automobilky táhnou dolů výsledky BMW, Prahu vynáší nahoru Avast

03.08.2022 10:51
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Evropské trhy jsou v polovině týdne bez výraznějších pohybů. Německý index DAX ztrácí 0,1 %, naopak francouzský CAC o 0,1 % roste. Výraznější pokles vidíme v automobilovém sektoru (-1 %), který táhne dolů především akcie BMW, která v povýsledkové reakci odepisuje téměř 5 %.

Výsledky BMW sice dopadly více méně podle očekávání ovšem investorům se pravděpodobně nelíbí akcentování složité obchodní situace v sektoru. Výsledky dnes reportovala i francouzská Societe Generale, která roste o 4,1 % a pomáhá tak evropskému bankovnímu sektoru o 0,7 %. Z indexu DAX reportoval také technologický Infineon, který roste o 2,6 %.

Pražská burza dnes zažívá jeden z těch mála dní, které vytrhnou místního investora z letargie. Britský regulátor totiž konečně uvolnil transakci, kdy americká společnost NortonLifeLock měla koupit Avast. Po měsících nejistoty jsme tedy opět blíž k tomu, že transakce proběhne, a Avast roste o necelých 40 %. Solidní výsledky představila také Komerční banka, její reakce +1,7 % je ale zcela zastíněna výše zmíněným Avastem.

 

Čtěte více:

Komerční banka zvýšila zisk o více než polovinu a předčila očekávání analytiků. Co uvádí ve výhledu?
03.08.2022 7:37
Komerční banka zakončila druhé čtvrtletí roku 2022 s čistým ziskem 4,8...
Hospodaření Société Génerale strhl do čisté ztráty odchod z Ruska
03.08.2022 9:00
Francouzská bankovní skupina Société Générale, která v České republice...
Britský regulátor předběžně schválil akvizici Avastu a akcie vystřelily vzhůru. Klíčové datum je 9. září
03.08.2022 9:19
Britský regulátor CMA po hloubkovém šetření předběžně schválil očekáva...
Zisk BMW ve čtvrtletí kvůli mimořádným nákladům klesl o 31,5 procenta
03.08.2022 10:30
Německému výrobci luxusních aut BMW klesl ve druhém čtvrtletí zisk pře...
Fed ochladil sázky na otočku v jeho politice a zasáhl dluhopisy
03.08.2022 10:45
Na finančních trzích se zejména v posledních dnech silně rozjížděly sá...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD