Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk BMW ve čtvrtletí kvůli mimořádným nákladům klesl o 31,5 procenta

Zisk BMW ve čtvrtletí kvůli mimořádným nákladům klesl o 31,5 procenta

03.08.2022 10:30
Autor: ČTK

Německému výrobci luxusních aut BMW klesl ve druhém čtvrtletí zisk před úroky a zdaněním o 31,5 procenta na 3,43 miliardy eur (84,5 miliardy Kč). K poklesu přispěly mimořádné náklady související se zvýšením podílu v čínském společném podniku BMW Brilliance Automotive (BBA). Tržby rostly, vyplývá z dnešního prohlášení společnosti. Akcie firmy dnes v dopoledním obchodování ztrácejí více než 5 %. 

Tržby se navzdory snížení dodávek aut zvýšily o 21,6 procenta na 34,8 miliardy eur. Dodávky vozů klesly o 19,8 procenta na 563.187 vozů. Čistý zisk se snížil o 36,4 procenta na 3,05 miliardy eur.

BMW v únoru zvýšila podíl v čínském společném podniku na 75 procent z předchozích 50 procent, když získala potřebnou licenci od Pekingu. Konsolidace společného podniku v Číně zvýšila tržby v první polovině roku, ale snížila zisk ve druhém čtvrtletí. Celkově BMW očekává, že transakce bude mít na finanční výsledky pozitivní vliv.

bmw

Automobilka však varovala před nejistým výhledem v druhé polovině roku, protože na poptávku má negativní dopad řada problémů, od inflace a obav z nedostatku plynu po přetrvávající narušení dodavatelského řetězce. Vyšší ceny pak jen částečně kompenzují nižší produkci. Celkové dodávky v rámci skupiny tak podle společnosti nedosáhnou na loňských rekordních 2,52 milionu kusů.

Podle analytiků je BMW prvním výrobcem, který signalizuje opatrnost na straně poptávky. Průzkum německého institutu Ifo ukázal, že obchodní situace německých automobilek se začala v červenci zhoršovat, snížil se objem nevyřízených objednávek a prudce klesla cenová očekávání.

Konkurenční automobilka Mercedes-Benz minulý týden zvýšila odhad zisku pro letošní rok, protože její zisk a tržby ve druhém čtvrtletí navzdory poklesu prodeje aut vzrostly, napsala agentura Reuters.

 
 

Čtěte více:

Rozbřesk: Dovozy ruské nafty do Evropy vzrostly, šéfka americké Sněmovny na Tchajwanu
03.08.2022 9:04
Jak se dnes a denně přesvědčujeme, zbavit se závislosti na ruských kom...
Hospodaření Société Génerale strhl do čisté ztráty odchod z Ruska
03.08.2022 9:00
Francouzská bankovní skupina Société Générale, která v České republice...
Britský regulátor předběžně schválil akvizici Avastu a akcie vystřelily vzhůru. Klíčové datum je 9. září
03.08.2022 9:19
Britský regulátor CMA po hloubkovém šetření předběžně schválil očekáva...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3M Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Charles Schwab Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Truist Financial Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
7:00Electrolux AB (06/25 Q2)
7:00Husqvarna AB (06/25 Q2)
7:30Danske Bank A/S (06/25 Q2)
7:30Saab AB (06/25 Q2)
7:30Skanska AB (06/25 Q2)
7:45Boliden AB (06/25 Q2)
8:00Yara International ASA (06/25 Q2)
13:00American Express Co (06/25 Q2)
13:00Atlas Copco AB (06/25 Q2)
13:00Schlumberger NV (06/25 Q2)
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university