Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EY čelí kvůli Wirecardu nové žalobě, která požaduje odškodné 1,5 miliardy eur

EY čelí kvůli Wirecardu nové žalobě, která požaduje odškodné 1,5 miliardy eur

29.12.2023 16:13
Autor: ČTK

Auditorská společnost EY čelí nové žalobě v souvislosti s kolapsem německého finančního podniku Wirecard. Žaloba, kterou podal insolvenční správce Wirecardu Michael Jaffe, požaduje po společnosti EY odškodné 1,5 miliardy eur (zhruba 37 miliard Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Společnost EY byla řadu let auditorem firmy Wirecard a potvrzovala její účetní výkazy. EY již v této souvislosti čelí několika žalobám. Požadavky na odškodné odmítá a tvrdí, že kolaps Wirecardu byl důsledkem sofistikovaného podvodu s globálním dosahem.

Společnost Wirecard vyhlásila insolvenci v červnu 2020, když se ukázalo, že jí chybí zhruba 1,9 miliardy eur, které vykazovala ve svém účetnictví. Novináři a investoři přitom už dříve signalizovali pochybnosti ohledně finanční situace Wirecardu.

Minulý týden firmu EY zažalovali investoři Wirecardu požadující odškodné přes 700 milionů eur. Jejich právní zástupce Klaus Nieding uvedl, že EY mohla snadno zjistit, že částka 1,9 miliardy eur na příslušných účtech Wirecardu neexistuje, protože jiný auditor to podle něj později odhalil velmi rychle.

Společnost Wirecard vznikla v roce 1999 a zaměřila se na zpracovávání plateb a na finanční služby. V Německu byla považována za nadějného hráče na rychle rostoucím trhu finančních služeb, dávána za vzor domácího úspěchu a označována za hvězdu německého technologického sektoru. Pád firmy v roce 2020 zasáhl i klienty v České republice.


Čtěte více:

Inflace přesvědčivě klesá, snížení sazeb o 1 procentní bod by ani nevedlo ke stimulaci
29.12.2023 13:30
Hlavní ekonom Moody's Analytics Mark Zandi se domnívá, že vítězství na...
ČNB: Dluhy českých domácností u bank v listopadu stouply na 2,244 bilionu Kč
29.12.2023 12:27
Dluhy domácností v Česku u bank letos v listopadu meziměsíčně stouply ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.06.2025
17:14Obchodní války válkami třídními?
16:11Výprodej na akciových trzích v návaznosti na útok Izraele  
15:58Průzkum: Globální prodej elektromobilů v květnu meziročně vzrostl o 24 procent
15:44Británie sčítá rostoucí náklady zdanění bohatých, pro ekonomiku se může stát čistou zátěží
13:43Perly týdne: Apple mimo AI párty a čas malých firem?
12:573M FUND MSI SICAV a.s: Výplata úrokového výnosu
11:54Traders Talk: Útok na Írán otřásl trhy. Akcie padají, zlato a ropa rostou
11:51Duben přinesl pokles evropského průmyslu, Česko naopak růst zrychlilo
10:52Izraelský útok trhy zaskočil, velké drama se ale nekoná  
10:44Euro stále čeká na svůj globální moment. Válcuje ho zlato i stále odolný dolar
9:03Rozbřesk: Centrální banky nakupují zlato rekordním tempem
8:52Útok Izraele na Írán, protesty v USA proti Trumpově politice a krize na trhu elektromobilů. Dnešní futures padají do rudého  
8:40Izrael zaútočil na Írán, cena ropy prudce roste
6:11Invesco: Americká ekonomika je odolná navzdory nejistotě v obchodní politice
12.06.2025
17:35Konec obchodních deficitů USA? Takže taky konec nasávání globálních úspor
17:01Rizika spojená s plněním rozpočtu se naplňují, uvedla rozpočtová rada
16:44Trump trhy novými hrozbami nerozbořil. Boeing trpí neštěstím letounu, Oracle vzlétl na cloudu  
15:45Německá BioNTech za 1,25 miliardy USD převezme domácího konkurenta CureVac
14:59Oracle (+8 %) po výsledcích: Chtějí všechno, něco takového jsme ještě nezažili
14:52Akcie Boeing (-8 %) platí za pád letounu 787-8 Dreamliner z Indie do Londýna. Nepřežilo 242 lidí na palubě a další desítky na zemi

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university