Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Ekonom varuje: Znáte dobře práva a povinnosti vlastníků bytů!

14.11.2003 10:30
Autor: 

O povinnostech a problémech spoluvlastnictví domu mají vlastníci a spoluvlastníci jen minimální a nedostatečné vědomosti. Prostřednictvím otázek a odpovědí se proto v příloze týdeníku EKONOM dozvíte, jak si poradit se správou domu, společnými prostory a ručením za úvěry na rekonstrukci i jak se zákon o vlastnictví bytů vztahuje na bývalá stavební bytová družstva. Týdeník EKONOM s rozsáhlou přílohou PROBLÉMY SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ BYTŮ naleznete od čtvrtka 13.11. v trafikách a prodejnách tisku.

Řekněte si o dvě aktuální vydání na ukázku ZDARMA…
url: http://www.economia.cz/info/ek/zkindex.htm

Z obsahu
-Které zvláštní právní předpisy upravují činnost společenství vlastníků jednotek ve vztahu ke správě společných částí domu či poskytování služeb?
-Jaké povinnosti a podmínky má vlastník jednotky při její úpravě?
-Kdy má vlastník jednotky povinnost splácet úvěr, který získalo společenství vlastníků jednotek na opravy společných částí domu?
-Jak postupovat v případě, že po uplynutí funkčního období není zvolen nový výbor ani pověřený vlastník anebo tyto orgány během funkčního období odstoupí?
-Jak a v jakém rozsahu se zákon o vlastnictví bytů vztahuje na družstevní byty a na bytová družstva?
-Jak zákon upravuje převody družstevních bytů do vlastnictví členů?
-Může bytové družstvo či lidové bytové družstvo bezplatně převést jednotku členovi-fyzické osobě, v případě, kdy splňuje požadavky určené zákonem, ale vůbec nepodal výzvu, protože předtím neměl o převod do vlastnictví zájem?
-Platí ustanovení o povinných převodech jednotek z vlastnictví bytového družstva také pro družstva, která vznikla v současné době či v předchozích letech na základě privatizace bytového fondu měst a obcí?
-V čem se liší náležitosti smlouvy o povinném převodu jednotky z vlastnictví bytového družstva od ostatních smluv o převodu vlastnictví jednotky?
-Co se stane s členstvím v BD , jakmile se člen stane vlastníkem jednotky?
-Jak se vypořádá majetková účast člena bytového družstva při převodu jednotky do vlastnictví, pokud nabyvatel jednotky nezůstane členem družstva?
-Může být předmětem vlastnictví lodžie, balkón či terasa?
-Které prostory musí být vždy společnými částmi domu? Musí být společnou částí domu i předávací stanice?
-Co se započítává do podlahové plochy bytu?
-Mohou být předmětem převodu řadové nebo halové garáže


komerční prezentace


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data