Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

 24.06.2024
12:45Nejrozšířenější platformu umělé inteligence ChatGPT vyzkoušela třetina Čechů. Loni to bylo 15 procent. Její využívání pro pracovní účely vzrostlo na 59 procent z loňských 45 procent. Vyplývá to z dubnového průzkumu společnosti Ipsos ve spolupráci s Katedrou žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kterého se zúčastnilo víc než 1200 uživatelů internetu starších 15 let. (ČTK)
12:09Dagmar Havlová prodala většinový podíl v pražském Paláci Lucerna za téměř miliardu korun skupině BTL. Švagrové prezidenta Václava Havla zůstal podíl 25 procent. Uvedl to dnes server Forbes na základě vyjádření Havlové a technického ředitele BTL Tomáše Drbala. Peníze z prodeje budou podle Havlové využity na rekonstrukci objektu, který je od roku 2017 národní kulturní památkou (ČTK)
11:58Dva ze sedmi členů bankovní rady České národní banky (ČNB) nesouhlasili se zavedením nové systémové kapitálové rezervy (SyRB), kterou budou muset banky vytvářet od ledna 2025. Podle člena rady Jana Kubíčka není taková rezerva aktuálně potřebná, podle viceguvernérky Evy Zamrazilové si banky tvoří dostatečné dobrovolné rezervy (ČTK)
11:34Firmě OKD loni ...  
10:50Účast na dnešní valné hromadě energetické společnosti ČEZ je srovnatelná s minulým rokem. Při zahájení po 09:00 hodině bylo v Kongresovém centru v Praze přítomno podle generálního ředitele a předsedy představenstva skupiny Daniela Beneše zhruba 450 akcionářů. Vzhledem k tomu, že zastupovali více než 30 procent základního kapitálu společnosti, byla valná hromada prohlášena za usnášeníschopnou. Minoritní akcionář a zároveň jeden z největších kritiků vedení ČEZ Michal Šnobr už tradičně po úvodním proslovu protestoval proti jednacímu řádu, který považuje za diskriminační. Před centrem před zahájením protestovala skupinka aktivistů. Valná hromada polostátní firmy rozhodne o výplatě dividendy z loňského očištěného zisku firmy. (ČTK)
10:28Dva ze sedmi členů bankovní rady České národní banky (ČNB) nesouhlasili se zavedením nové systémové kapitálové rezervy (SyRB), kterou budou muset banky vytvářet od ledna 2025. Podle člena rady Jana Kubíčka není taková rezerva aktuálně potřebná, podle viceguvernérky Evy Zamrazilové si banky tvoří dostatečné dobrovolné rezervy. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady, který dnes ČNB zveřejnila. ČNB na počátku června nastavila SyRB ve výši 0,5 procenta, pro banky to představuje zhruba 14 miliard korun, které budou muset držet v rezervě (ČTK)
9:50Ministerstvo zemědělství sníží počet veřejných výzkumných institucí ze sedmi na pět. Do Výzkumného ústavu rostlinné výroby se od příštího roku začlení Výzkumný ústav potravinářský Praha a Výzkumný ústav zemědělské techniky, napsala dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Místa všech vědeckých pracovníků zůstanou zachována. Resort si od změny slibuje budoucí úspory několika milionů korun ročně i lepší zapojení do mezinárodních projektů. (ČTK)
9:46Důvěra v českou ekonomiku se v červnu po měsíci poklesu vrátila k růstu. Souhrnný indikátor důvěry se meziměsíčně zvýšil o 1,6 bodu na 98 bodů. V porovnání s květnem byli optimističtější podnikatelé, zejména v průmyslu. Mezi spotřebiteli důvěra podruhé za sebou klesla. Vyplynulo to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). (ČTK)
9:35Ruský arbitrážní soud bude po české společnosti innogy Energie vymáhat částku 78,2 milionu eur (1,95 miliardy Kč), jestliže firma poruší nedávný zákaz pokračovat v řízení se společností Gazprom Export v zahraničí. Vyplývá to ze soudních dokumentů, na které se odvolává agentura TASS. Společnost innogy na dotaz ČTK uvedla, že věc nebude komentovat. (ČTK)
9:08

ČR: Spotřebitelská důvěra za červen 101 b. při oček. 102,4 b., podnikatelská 97,4 b. při oček. 96,2 b.

(Bloomberg)
9:01Česko musí kvůli ruské agresi a zhoršenému mezinárodním...
8:08Bankovní rada České národní banky bude ve čtvrtek pokračovat ve snižování základní úrokové sazby, otázkou ale zůstává rozsah tohoto kroku. Analytici mírně větší pravděpodobnost dávají snížení sazby o čtvrt procentního bodu ze současných 5,25 procenta, nelze ale podle nich vyloučit ani pokles o půl bodu
8:00Valná hromada energetické společnosti ČEZ dnes rozhodne o výplatě dividendy z loňského očištěného zisku firmy. Představenstvo společnosti v květnu navrhlo vyplacení 80 procent ze zisku, což odpovídá 52 korunám na jednu akcii a celkové dividendě 28 miliard korun. Stát, který je největším akcionářem podniku, protinávrh nepodal
 21.06.2024
16:46Ministerstvo dopravy plánuje do konce roku přidat infor...
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 1,033 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,397 mld. Kč.
16:20Objem obchodů na pražské burze právě přesáhl 1,0 mld. Kč
14:52Společnost Pražská energetika (PRE) vyplatí letos svým akcionářům dividendu 439,96 za akcii, tedy na stejné úrovni jako loni i předloni. Firma tak mezi vlastníky rozdělí zhruba 1,7 miliardy . Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti. Akcionáři udělali také několik změn ve správních orgánech firmy, novými členy dozorčí rady se staly Claudia Tillmanová, Nadine Falková a Tereza Nislerová. Post předsedy dozorčí rady pak obhájil Jan Chabr (TOP 09) (ČTK)
14:40Výkonným vedením Teplárenského sdružení ČR byl nově pověřen Jiří Vecka, který se ve sdružení dosud zabýval především tématy ochrany ovzduší a emisním obchodováním. Dosavadní ředitel Martin Hájek se bude ve sdružení nadále věnovat legislativě. Informovalo o tom dnes Teplárenské sdružení ČR. (ČTK)
14:00Rozhodnutí soudu poslat do úpadku hutní společnost Libe...
13:27Zástupci Prahy a Komerční banky (KB) dnes podepsali smlouvu o prodeji společnosti VN 42, která patří KB a vlastní kancelářskou budovu na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice. Město bance zaplatí 3,54 miliardy korun, vlastníkem bude od 1. července. Do budovy se z pronajatého Škodova palce v Jungmannově ulici nejpozději do roku 2028 přesunou magistrátní úředníci. Smlouvu dnes podepsali pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS), předseda představenstva a generální ředitel KB Jan Juchelka a členka představenstva KB Jitka Haubová. Banka v budově zůstane do 31. prosince 2026 a městu bude platit nájem (ČTK)
12:58Praha podala kvůli kauze Dozimetr trestní oznámení, audity provedené v pražském dopravním podniku (DPP) ukazují na to, že byly některé zakázky předražené, že firma nevýhodně vynakládala finanční prostředky a že v ní byla korupce. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Auditoři podle něj prověřovali smlouvu dopravního podniku se společností Xanthus Servisní, společný podnik DPP a firmy Nové Holešovice a smlouvy s Akvo Praha o obnově stanice metra Palmovka (ČTK)
12:45Čtvrtina klientů využila služby nebankovních institucí kvůli tomu, že jim banka odmítla poskytnout úvěr. Hlavním důvodem pro půjčku v nebankovní instituci je podle jejích zákazníků rychlost. Vyplývá to z průzkumu mezi zákazníky Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů, který dnes asociace představila na tiskové konferenci. Průzkum se konal na přelomu května a června 2024, zúčastnilo se ho 2292 lidí. (ČTK)
11:43Odboráři Liberty Ostrava jednají o dodatku kolektivní s...
11:36Investiční skupina KKCG vydá dluhopisy za pět miliard korun se splatností pět let a úrokem 7,75 procenta. Výnosy z emisí chce použít mimo jiné na refinancování svých závazků či mezinárodní expanzi. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Zakladatelem skupiny je druhý nejbohatší Čech Karel Komárek. (ČTK)
10:38Zahraniční dluh České republiky v letošním prvním čtvrtletí stoupl o 230,6 miliardy korun, ke konci března činil 4,853 bilionu korun. To představovalo 65,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Meziročně byl dluh o 519 miliard korun vyšší. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). (ČTK)
9:50Česká národní banka (ČNB) odebrala oprávnění k činnosti nebankovnímu poskytovateli úvěrů Fair Credit Czech. Zároveň firmě uložila pokutu milion korun. ČNB své rozhodnutí zdůvodnila tí, že firma opakovaně porušila povinnosti, které jí ukládá zákon. Rozhodnutí je pravomocné, od dnešního dne tak Fair Credit Czech nesmí poskytovat nové spotřebitelské úvěry. (ČTK)
9:33Krajský soud v Ostravě dnes poslal do úpadku hutní spol...
 20.06.2024
18:00Celková plocha vinic v České republice se od konce loňs...
17:43Případný zájemce o odkoupení huti Liberty Ostrava by měl ideálně zároveň získat i firmu Tameh Czech, která podniku dodávala energie. Shodují se na tom odborníci, řekli dnes novinářům v Ostravě ministři průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) a financí Zbyněk Stanjura (ODS). Podnik na sebe v minulém týdnu podal insolvenční návrh. Uvedl v něm, že jeho závazky po lhůtě splatnosti převyšují pět miliard korun. Huť nemá peníze na mzdy a zaměstnancům tak jejich náhradu bude minimálně po dobu tří měsíců vyplácet stát prostřednictvím úřadu práce. (ČTK)
17:26Česko v sobotním zápase s Gruzií na fotbalovém Euru fa...
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,217 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,397 mld. Kč.
16:13Přes 100.000 lidí začalo letos platit více peněz na penzijní připojištění. Důvodem je červencové zvýšení minimální odkládané částky na penzijní připojištění pro získání státního příspěvku ze 300 na 500 korun měsíčně. Vyplývá to z ankety ČTK mezi penzijními společnostmi. Podle Asociace penzijních společností si nyní z 4,2 milionu účastníků penzijního spoření odkládá částku mezi 300 a 499 korunami asi 900.000. (ČTK)
14:50Stát zřejmě bude moci v případě nutnosti nařídit energetickým firmám provoz zdrojů potřebných pro zajištění bezpečnosti dodávek elektřiny. Týkat by se to mohlo například uhelných elektráren v případě, že by jejich předčasné odstavení ohrozilo dodávky elektřiny. Počítá s tím pozměňovací návrh k energetickému zákonu, který dnes schválil Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny. Výbor spolu s tím přijal další změny návrhu zákona, které se věnují například podpoře bioplynových stanic nebo zachování pěti pozic v Radě Energetického regulačního úřadu (ERÚ). (ČTK)
14:24

Ministerstvo financí dnes podle plánu prodalo státní dluhopisy s proměnlivým úročením za 1,35 miliardy korun. Poptávka byla víc než dvojnásobná, investoři chtěli obligace nakoupit v objemu 3,5 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukci zajišťovala. Od začátku června ministerstvo vydalo státní dluhopisy za 9,8 miliardy korun.

(ČTK)
13:28Pro zavedení systému záloh na PET lahve a plechovky je 76 procent Čechů. Vysokou podporu má zálohování ve všech krajích. Vyplývá to z červnového průzkumu společnosti Ipsos. Lidé oceňují opakované používání zálohovaných obalů do nových PET lahví a plechovek a motivaci k ekologičtějšímu chování. Největší podporu má zálohování u mladé generace. O výsledcích průzkumu informovala v tiskové zprávě Iniciativa pro zálohování. (ČTK)
13:05Investiční skupina Thein koupila firmu Your System, která poskytuje IT služby zejména veřejnému sektoru. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě, hodnotu akvizice nezveřejnila. Transakce ještě podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. (ČTK)
12:59Vláda by podle opozičního hnutí ANO měla zveřejnit výši, podmínky a harmonogram státní pobídky, se kterou počítá pro investici společnosti onsemi do rozšíření továrny na čipy v Rožnově pod Radhoštěm. Místopředseda strany Karel Havlíček dnes na tiskové konferenci uzavření dohody, jak o ni ve středu onsemi informovala, ocenil. Je podle něj velmi dobrou zprávou i v souvislosti s tím, že americký vlastník dal přednost Česku před Jižní Koreou a Spojenými státy. Za velmi amatérskou označil komunikaci vlády, která současně neinformovala o podmínkách pro podporu ze strany státu, které firma požaduje. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ve středu uvedl, že podpora je stále předmětem jednání. Firma chce do rozšíření výroby investovat 40 miliard korun. (ČTK)
12:48Evropská komise doporučuje české vládě, aby příští rok omezila růst čistých výdajů na takovou míru, která je v souladu s cílem udržet schodek veřejných financí pod třemi procenty hrubého domácího produktu (HDP). Uvádí to ve zprávě určené Radě EU, kde shrnuje i svá předchozí doporučení a jejich plnění v posledních letech. V letošním roce komise počítá s rychlejším růstem české ekonomiky, než jaký uváděla v jarní prognóze (ČTK)
11:30Zástupci zemí Evropské unie se dnes shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku, oznámilo belgické předsednictví v Radě EU. Podle českého zastoupení při EU se sankční seznam rozrůstá o více než 100 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, i o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce ještě musí formálně schválit členské státy, podle diplomatických zdrojů ČTK se tak stane na pondělním jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku. (ČTK)
11:07Městský soud v Praze dnes potvrdil ministerstvu vnitra pokutu 975.000 korun od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) za překročení pravomoci při policejním sběru dat o zdravotním stavu lidí, kteří byli v izolaci kvůli covidu-19. Policie podle rozsudku neměla pro shromažďování údajů zákonné oprávnění. Dnešní rozhodnutí je pravomocné, ministerstvo zváží další postup. Proti rozsudku může podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. (ČTK)
9:07Počet registrací nových aut v Evropské unii se v květnu meziročně snížil o tři procenta na 911.697, oznámilo dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Snížil se i podíl bateriových elektromobilů na celkovém počtu registrací, a to na 12,5 procenta z 13,8 procenta před rokem. Český Svaz dovozců automobilů už dříve uvedl, že v Česku počet registrací nových aut v květnu meziročně klesl o 2,8 procenta na 19.736 vozů (ČTK)
7:56

CCS: Ceny pohonných hmot se za poslední týden vyvíjely rozdílně. Zatímco cena benzinu v průměru mírně klesla, cena nafty naopak mírně stoupla. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,77 , před týdnem byl o osm haléřů dražší. O osm haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 36,06

 19.06.2024
17:45Záměr nazvaný Česká cesta do vesmíru, který ve čtvrtek představí v Praze vládní lídři spolu s akademiky a zástupci průmyslu, spočívá v propojení firem, výzkumu vesmírných technologií a vzdělávání. Jeho cílem je, aby se ve výhledu pěti let mohla realizovat česká mise do vesmíru. Novinářům to dnes v Havlíčkově Brodu řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Vyslání astronauta by mělo na sebe navázat další aktivity i soukromých firem, vědeckých institucí, aby se mise stala tématem, o kterém se bude diskutovat. Vzbudit by mělo i zájem o studium technických oborů. (ČTK)
17:14Ostravská strojírenská skupina Promet Group investovala v posledních pěti letech do své strojírenské a metalurgické divize přes dvě miliardy korun. Největší část, více než 1,1 miliardy korun, dala do modernizace a ekologizace sléváren Promet Foundry ve Vsetíně a Tatra Metalurgie v Kopřivnici na Novojičínsku. Novinářům to dnes řekla generální ředitelka skupiny Denisa Materová. (ČTK)
17:00Společnost CS-Beton, která vyrábí betonové prvky pro zahradní architekturu a dopravní stavby, začala využívat vlastní odpad při výrobě. Slouží k tomu drticí linka za deset milionů korun. Investice míří také do snížení energetické náročnosti, podnik kromě jiného instaluje fotovoltaické panely na střechy. Pokles na stavebním trhu zaznamenala firma loni, kdy tržby meziročně klesly zhruba o 400 milionů korun na 1,8 miliardy korun. Novinářům to dnes řekl ředitel společnosti Josef Matějka. (ČTK)
16:46Vrchní soud v Praze požádá Evropský parlament (EP) o zbavení imunity Jany Nagyové, která je spolu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem obžalovaná v kauze Čapí hnízdo. Nyní soud shromažďuje podklady k podání žádosti (ČTK)
16:33Předsedou Rady České televize (ČT) je nadále Karel Novák, který v dnešní tajné volbě porazil dosavadního místopředsedu Vlastimila Ježka. Ze 17 hlasujících členů rady dostal Novák deset hlasů a Ježek šest, jeden hlasovací lístek zůstal prázdný. Novým místopředsedou se stal Ivan Tesař, jeho protikandidátkou byla Barbora Procházková (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,288 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,398 mld. Kč.
15:15Zajistit přístup k technologiím navrhování polovodičů i například podpořit navýšení počtu odborníků, který se jimi zabývají, by mělo Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které vznikne v Česku. Novinářům to při příležitost podpisu smlouvy o společné přípravě centra řekl rektor Vysokého učení technického v Brně (VUT) Ladislav Janíček. Náklady kompetenčního centra by měly být asi 50 milionů korun ročně po dobu čtyř let, na financování by se měla podílet Evropská unie (EU) a Česko (ČTK)
15:10Nižší úrokové sazby neudělají bydlení v České republice dostupnějším. V kombinaci se stabilní inflací a neutuchající touhou Čechů žít ve vlastním bydlení stoupne poptávka, která povede ke zvyšování cen nemovitostí na trhu. Dramatické poklesy hypotečních sazeb očekávat nelze a v letošním roce se budou stále držet okolo pěti procent. Vyplývá to z dat skupiny JRD Group, která dnes novinářům v Praze představili její zástupci. (ČTK)
15:07

Americký výrobce polovodičů onsemi rozšíří výrobu ve svém závodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Firma dnes rozhodnutí oznámila v tiskové zprávě. Hodnota plánované investice je dvě miliardy dolarů, což je v aktuálním přepočtu 46,3 miliardy korun. Onsemi ještě bude jednat s českou vládou o balíčku investičních pobídek. Společnost původně kromě Česka zvažovala pro rozšíření výroby také své závody ve Spojených státech a v Koreji.

(ČTK)
10:03Hypotéky, spotřebitelské úvěry, půjčky od příbuzných nebo nebankovních institucí nyní splácí téměř polovina produktivní české populace. Častěji je využívají lidé s vyššími příjmy, kteří je využívají především na dlouhodobé výdaje, jako je například nákup auta nebo bytu. Vyplývá to z Indexu prosperity a finančního zdraví (ČTK)
9:49Terminál v nizozemském Eemshavenu, který je v provozu od září 2022, odbavil 100. loď se zkapalněným zemním plynem (LNG). Plyn pro Českou republiku jich dovezlo 37. Česko si tak od začátku zajistilo 3,4 miliardy metrů krychlových plynu, což je více než polovina tuzemské spotřeby za rok. ČTK o tom dnes informovala energetická skupina ČEZ, která má terminál do roku 2027 v pronájmu. Podle ní byl v dodávkách do terminálu vyloučen plyn z Ruska, většinu tvořily lodě z USA. ČEZ si loni také zajistil kapacity na LNG v Německu, plyn z nich bude k dispozici za tři roky. (ČTK)
8:39

Viceguvernér ČNB Frait očekává hlavní sazbu 2T repo na konci roku kolem úrovně 4,00 %

8:19V Praze dnes začíná odborná konference na téma Budování udržitelné budoucnosti, kterou pořádá Česká federace potravinových bank ve spolupráci s Evropskou federací potravinových bank. Zástupci potravinových bank z 30 evropských zemí budou jednat o možnostech, jak snižovat plýtvání potravinami. (ČTK)
 18.06.2024
17:52Brněnští zastupitelé dnes schválili směnu pozemků se společnostmi, které patří podnikateli Danielovi Křetínskému. Město pozemky potřebuje pro přesun vlakového nádraží z centra o kilometr jižněji. Křetínskému město pošle 186 milionů korun a naopak městská firma Brněnské komunikace prodá Křetínskému lukrativní stavební pozemky poblíž budoucího nádraží za 306 milionů korun. Pro bylo 30 zastupitelů z 55, transakci odhlasovaly koaliční strany ODS, ANO a SOCDEM. (ČTK)
17:47Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který dnes projednali zastupitelé městské části. O rok dříve byl schodek třetí městské části asi 120 milionů korun. (ČTK)
17:41Cestovní pojištění může klientům kompenzovat deštivé dny během prázdninových měsíců. Generali Česká pojišťovna informovala o tom, že nabídne krytí tohoto rizika v balíčcích bez navýšení ceny. Předseda Asociace českých pojišťovacích makléřů Ivan Špirakus ČTK řekl, že o jiném podobném produktu pojištění počasí na českém trhu neví. (ČTK)
17:36Představitelé České národní banky (ČNB) a Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) dnes představili pamětní stříbrnou pětisetkorunu s motivem tramvaje ČKD Tatra T3. Mince zhotovená podle návrhu akademického sochaře Zdeňka Fojtů je v prodeji ode dneška, její prodejní cena se ale bude od nominální hodnoty lišit, protože zohledňuje mimo jiné cenu stříbra a náklady na výrobu. Je to první mince vyrobená s využitím tří drahých kovů, kromě stříbra má na sobě prvky ze žlutého a červeného zlata. (ČTK)
17:30Právníci dostali nový praktický nástroj k vyhledávání mezinárodní lidskoprávní judikatury. Kancelář vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Evropským soudem pro lidská práva (ESLP) spustila nový webový portál mezisoudy.cz. Obsahuje společnou databázi judikatury štrasburského soudu, Ústavního soudu a výborů OSN nebo také tematické příručky k vybraným právním otázkám. Všechny materiály jsou přeložené do češtiny, uvedl na dnešní tiskové konferenci vládní zmocněnec Petr Konůpka. (ČTK)
17:24Zemědělské organizace zemí Visegrádské skupiny požadují po Evropské komisi peníze z krizové rezervy. Zemědělci se podle nich potýkají s vysokými náklady, nízkými výkupními cenami a přibývajícími regulacemi. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Agrární komory ČR Barbora Pánková. Představitelé agrárních organizací z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska na dnešním jednání v Choťovicích na Kolínsku nevyloučili pokračování zemědělských protestů na podzim. (ČTK)
16:28Tuzemská softwarová firma Arbes Technologies loni zvýšila obrat o 40 procent na 770 milionů korun. Na růstu se podílely dceřiné společnosti Crede Experto, slovenský Finamis a společnost Inbrait. Firma to uvedla v tiskové zprávě. (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,192 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,399 mld. Kč.
16:20Počet bytů v majetku pražského magistrátu a městských částí byl v polovině loňského roku 29.841, což bylo o 504 méně než v červenci roku 2021. Městské části spravovaly 22.612 a magistrát 7229 bytů. Vyplývá to z aktualizované analýzy, kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje (IPR) a v pondělí ji dostali na stůl městští radní. Tempo poklesu počtu městských bytů proti dřívějším letům kleslo, cílem vedení magistrátu je však už po několik volebních období jejich množství naopak navyšovat. (ČTK)
16:06Praha 5 loni hospodařila s příjmy 910 milionu a výdaji 1,14 miliardy korun. Rozdíl asi 230 milionu korun městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné výdaje vydala 763,7 milionu korun a na investice 373,6 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který dnes projednali zastupitelé městské části. Předloni Praha 5 skončila se schodkem 207,6 milionu korun. (ČTK)
15:52Počet obyvatel v Praze 5 by v roce 2045 mohl vlivem bytové výstavby vzrůst na zhruba 125.000 oproti loňským 93.000. Vyplývá to z demografické analýzy, kterou si nechalo zpracovat vedení městské části a kterou dnes projednali její zastupitelé. Podle studie výrazně poroste počet dětí i seniorů, což bude znamenat tlak na místa ve školách a v sociálních zařízeních. (ČTK)
15:00Výzkumu a vývoji pokročilých čipů se bude věnovat druhé česko-tchajwanské univerzitní centrum, které bude na podzim slavnostně otevřeno v Brně. Novinářům to dnes řekla náměstkyně ministra pro vědu Jana Havlíková. Uvedla to po návštěvě české delegace v čele s místopředsedou Senátu Jiřím Drahošem (za STAN) na Tchaj-wanu, která se uskutečnila minulý týden. (ČTK)
14:44Zaměstnanci zadluženého hutního podniku Liberty Ostrava...
13:42Česká národní banka (ČNB) od 1. listopadu uzavře pokladny ve svých pobočkách v Plzni, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích. Do konce roku 2026 budou tyto pobočky ještě poskytovat bezhotovostní služby, poté se pro veřejnost zcela uzavřou. Ohledně dalšího využití budov zatím není rozhodnuto, řekl dnes ČTK ředitel odboru komunikace ČNB Jakub Holas. ČNB má vedle sídla v Praze ještě další pobočky v Brně, Ostravě a Hradci Králové (ČTK)
11:59Kolik pracovníků v huti Liberty po převzetí zůstane, bude záležet na tom, jaký investor firmu získá. Stát bude hledat cestu, jak by případně mohl vyplácet zaměstnancům mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Na tiskové konferenci po jednání s odboráři a šéfem úřadu práce to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Šéf odborového svazu KOVO Roman Ďurčo vyzval zaměstnance, aby výpovědi nepodávali (ČTK)
8:32Dopravci na hlavních železničních tratích budou už od 1...
8:01Automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku loni stoupl zisk o 2,92 miliardy na 13,87 miliardy korun. Tržby jí vzrostly o 21,25 miliardy na 188,99 miliardy korun. Nárůst zisku představuje 26,6 procenta, u tržeb jde o 12,7 procenta. Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) to uvedla ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin. (ČTK)
 17.06.2024
17:43Čerpací stanice OMV změní v následujících třech letech svou podobu. Přeměna se bude týkat přibližně 1000 čerpacích stanic v Evropě včetně 137 stanic v České republice. Informovala o tom skupina OMV. Rakouská společnost je pátým největším provozovatelem čerpacích stanic v Česku. (ČTK)
17:37Ministerstvo kultury odstraní podle operátorské asociac...
17:09Kvůli růstu cen surovin, především kakaa, se výrobky potravinářské společnosti Mondelez International nevyhnou zdražení. Růst cen přijde od září a bude dvouciferný. ČTK to dnes v Opavě řekla generální ředitelka Mondelez International pro ČR Ivana Tůmová. Letošní vzestup ceny kakaa dosahuje podle agentury Bloomberg 120 procent. (ČTK)
16:56Sázkaři v drtivé většině věří v nadcházejícím zápase mi...
16:51

Viceguvernérka ČNB Zamrazilová říká, že se na nejbližším zasedání bankovní rady bude rozhodovat mezi snížením úrokových sazeb o 25 a 50 bps. Silnější koruna je podle ní argumentem pro větší snížení, naopak inflace ve službách hovoří pro menší kroky

(Reuters)
16:32Do Karlových Varů začne od konce června létat pravidelný spoj z izraelského Tel Avivu. Zpáteční linka bude létat jednou týdně, každé úterý dopoledne, do konce října. ČTK to sdělila jednatelka karlovarského letiště Alice Justina Undus. (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,245 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,400 mld. Kč.
15:59Věřitelé zkrachovalé Sberbank CZ získali prostřednictvím Komerční banky 99,6 procenta všech peněz určených k výplatě, tedy 54,5 miliardy korun. Pro výplatu, která skončila v pátek 14. června, si přišlo 12.145 věřitelů z celkových 15.000. (ČTK)
15:24Švédský výrobce elektromobilů Polestar vstoupí příští rok na sedm nových trhů. Nové zákazníky bude hledat v Česká republice, na Slovensku, ve Francii, Polsku, Maďarsku, v Thajsku a v Brazílii (ČTK)
15:14Během výplaty věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ, která skončila v pátek 14. června, bylo prostřednictvím Komerční banky vyplaceno 99,6 procenta všech peněz určených k výplatě, tedy 54,5 miliardy korun. Pro výplatu si přišlo 12.145 věřitelů z celkových 15.000. Většina pohledávek věřitelů, kteří si svou výplatu nevyzvedli, se pohybuje spíše v řádech stokorun, řekla dnes ČTK insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová. (ČTK)
14:31Od roku 2017 se v Česku snížil počet lidí v exekuci z 863.000 na 640.000. Ubylo také nově nařízených exekucí, když v roce 2017 jich bylo 610.000, loni 443.000. Zvýšil se ale podíl lidí, kteří mají více exekucí, i průměrný počet exekucí na dlužníka. Vyplývá to z údajů projektu Mapa zadlužení, které dnes zveřejnil Institut prevence a řešení předlužení. (ČTK)
13:46

Akcie Pilulka dnes na pražské burze +13,45 % na 135 Kč/akcie; objem necelých 224 tis. Kč

13:00Velké tuzemské firmy vyzvaly premiéra Petra Fialu (ODS)...
12:46

Armáda ČR: Řešíme vážnou nehodu ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá, kde vybuchla zatím blíže neurčená munice. Na místě jsou bohužel zranění. Snažíme se poskytnout co nejrychlejší pomoc, zasahuje vrtulník záchranné služby. Událost řeší Vojenská policie

12:38Většina Čechů podporuje rozvoj nových jaderných zdrojů v zemi. Podle průzkumu agentury NMS Market Research podporuje budoucí výstavbu velkých jaderných bloků 59 procent lidí, se stavbou malých a středních jaderných reaktorů ve svém regionu by pak souhlasilo až 60 procent lidí. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který dnes jeho tvůrci představili novinářům v Praze (ČTK)
12:14Za mýtné na českých silnicích zaplatili dopravci v květnu 1,5 miliardy korun, meziročně o 14 procent více. Příčinou nárůstu jsou změny mýtných sazeb a zavedení nového poplatku za emise oxidu uhličitého. Na celkovém výběru se nový poplatek podílel 15 procenty. Počet pracovních dnů byl letos v květnu stejný jako loni. Za prvních pět měsíců letošního roku vybral správce mýtného systému CzechToll 7,06 miliardy korun, meziročně o 14,4 procenta více. CzechToll v květnu zaznamenal 101 milionů mýtných transakcí, meziročně o 0,7 procenta více. V tiskové zprávě o tom dnes informovala společnost CzechToll. (ČTK)
10:35Banky odvedou letos do fondů Garančního systému finančního trhu 4,2 miliardy , o 2,2 miliardy méně než loni. Příspěvky, které finanční instituce odvádějí do Fondu pojištění vkladů a Fondu pro řešení krize stanovuje každoročně Česká národní banka. Garanční systém, který oba fondy spravuje, o tom dnes informoval ČTK. (ČTK)
10:25Meziroční růst cen průmyslových výrobců v květnu mírně zpomalil na jedno procento. Růst pokračoval i ve stavebnictví a v tržních službách pro podniky, kde se zvýšily o 2,1 a 3,2 procenta. Naopak u zemědělských producentů pokračoval pokles cen. V meziročním srovnání se snížily 13. měsíc v řadě, tentokrát o 10,1 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Ceny výrobců naznačují budoucí vývoj cen pro spotřebitele. (ČTK)
9:16Skupina MTX Group českého podnikatele Petra Otavy a německá společnost Aquila Capital staví ve Španělsku elektrárnu, v níž bude zdrojem fotovoltaika, větrníky a bateriová úložiště. Výše investice přesáhne miliardu eur, tedy zhruba 25 miliard korun, a podíl Otavovy skupiny ve společném projektu je 40 procent. Informovaly o tom dnešní Hospodářské noviny (HN) a server Seznam Zprávy (ČTK)
9:01

ČR: Index cen výrobců v průmyslu v květnu klesl o 1,2 % (odhad trhu -0,2 %) meziměsíčně proti předchozím +0,2 %; meziročně vzrostl o 1,0 % (odhad trhu +2,0 %) proti předchozím 1,4 %

(Bloomberg)
8:28

Ministr průmysl Síkela prohlásil, že po předběžném shlédnutí nabídek na stavbu nových jaderných reaktorů si nemyslí, že by bylo logické stavět pouze jeden reaktor

8:00Výrobce skleněných cihel Vitrablok Duchcov, který se loni dostal do platební neschopnosti, koupil v konkurzu největší zajištěný věřitel - investiční skupina Progresus Lukáše Zrůsta a Lukáše Forala. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN) (ČTK)
 14.06.2024
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,459 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,400 mld. Kč.
15:41Větší využívání umělé inteligence (AI) ve firmách, výuce nebo veřejné správě do roku 2030 jsou cílem aktualizované Národní strategie umělé inteligence, kterou ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vložilo do meziresortního připomínkového řízení. Úřad o tom dnes ČTK informoval v tiskové zprávě. Národní strategii budou podle něj pravidelně doplňovat takzvané akční plány s informacemi o konkrétních iniciativách, například nových dotačních programech. (ČTK)
14:27Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) spolu s policií odhalili v pražské tržnici Sapa nelegální výrobnu a v ní téměř půl tuny potravin v nevyhovujících podmínkách. SVS o tom informovala v tiskové zprávě. Provozovateli hrozí až milionová pokuta. (ČTK)
13:52Společnost Colorlak, která je předním tuzemským výrobcem nátěrových hmot, loni vykázala tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 504,7 milionu korun. Meziročně byly nepatrně nižší, a to o 141.000 korun. Zatímco předloni zaznamenala firma ze Starého Města na Uherskohradišťsku zisk zhruba 2,5 milionu korun, loni skončila ve ztrátě přesahující 3,2 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na webu společnosti. (ČTK)
13:43Plastikářská firma Willi plast odstoupila od svého záměru postavit v průmyslové zóně v Litomyšli výrobní halu. O pozemky s celkovou rozlohou asi tři čtvrtě hektaru, které chtěla koupit za 2,593 milionu korun bez DPH, má zájem další místní firma, Get Brand. Pokud to schválí zastupitelstvo 20. června, bude mít plochy rezervované do poloviny příštího roku. (ČTK)
13:38Operátor T-Mobile letos zvýší investice do mobilní sítě o 60 procent na 2,58 miliardy korun. Za první čtyři měsíce byly meziročně vyšší o 20 procent. Celkově firma letos investuje do infrastruktury, včetně fixní sítě, okolo 4,9 miliardy korun. ČTK to řekl finanční ředitel Pavel Hadrbolec. (ČTK)
13:35Čistý zisk skupiny Metrostav v roce 2023 meziročně vzrostl o 29 procent na 1,1 miliardy korun. Vzrostly také její provozní výnosy, tedy příjmy pocházející z hlavní činnosti firmy, a to meziročně o 3,5 procenta na 51,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy Metrostavu, kterou má ČTK k dispozici. Podle firmy jako každoročně finanční výsledky nejvíce ovlivnily tržby Metrostav a.s., jež je mateřskou společností. Dobré výsledky ale zaznamenaly také Metrostav DIZ a Subterra. (ČTK)
13:20Stát poskytne tři miliardy korun na výstavbu větrných elektráren. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) k tomu vypsalo novou dotační výzvu, v níž může jeden projekt získat až 750 milionů korun. Žádosti o dotaci bude ministerstvo přijímat až do konce října příštího roku. Dnes o tom informovalo MPO. Česko ve výrobě větrné energie dlouhodobě zaostává, jejím prostřednictvím pokrývá pouze jedno procento celkové tuzemské spotřeby energie. (ČTK)
13:04Zemědělský fond přijal 3216 žádostí o dotaci na zlepšení životních podmínek v chovu hospodářských zvířat. Žádosti fond aktuálně vyhodnocuje, pokud žadatel splní všechny podmínky, měl by polovinu podpory obdržet v řádu několika dní. Druhou polovinu dotace obdrží v prosinci. ČTK to řekla mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Eva Čespiva. (ČTK)
12:28Členka představenstva a provozní ředitelka Komerční banky Jitka Haubová byla zvolena do výkonné rady Mezinárodní obchodní komory (ICC) (ČTK)
12:16Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ prostřednictvím Komerční banky dnes končí, dvakrát prodloužený termín se už prodlužovat nebude. O výplatu částečného rozvrhu požádalo 11.300 věřitelů z celkového počtu více než 15.300. Z částky 56,8 miliardy korun bylo vyplaceno 99 procent. ČTK to dnes řekla investiční správkyně Sberbank Jiřina Lužová (ČTK)
12:05

CEO ČEZ Daniel Beneš k jadernému tendru na LinkedIn: Vyhodnotili jsme ČEZ nabídky na stavbu nového jaderného bloku. Zprávu, která doporučuje pořadí uchazečů, jsme dnes předali Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. O tom, s kým začne jednání o finální podobě smluv, rozhodne Úřad vlády České republiky. Nabídky francouzské EDF a korejské Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) podrobně analyzovalo víc než 180 odborníků. Výsledkem posouzení je přepočet na cenu za vyrobenou MWh elektřiny. Konkrétní výsledky hodnocení prozatím nejsou veřejné. Pracujeme zároveň na dalších částech projektu. Získali jsme: kladné stanovisko k?hodnocení vlivu na životní prostředí (EIA); povolení k?umístění od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost; autorizaci výrobny od Ministerstva průmyslu a obchodu

11:13Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes dopoledne obdrželo od skupiny ČEZ oznámení o vyhodnocení nabídek na stavbu až čtyř jaderných bloků v Česku. V závěru dubna je podaly francouzská společnost EDF a korejská firma KHNP. ČEZ následně nabídky analyzoval a dnes předal jejich vyhodnocení i s vlastním doporučením o preferovaném pořadí nabídek (ČTK)
10:37Kabinet Petra Fialy (ODS) ve středu zamíří na Vysočinu. Výjezdní zasedání uspořádá v Havlíčkově Brodě. Probere tam dopravní projekty a v souvislosti s plánovaným rozšířením jaderné elektrárny Dukovany i přípravu socioekonomické analýzy. Vyplývá to z programu jednání, který zveřejnil úřad vlády. Širšího než regionálního kontextu se týkají dva body jednání o zaměstnávání cizinců z mimounijních zemí v českých firmách. (ČTK)
10:17Společnost Kaspersky zaznamenala vývoj důmyslných phish...
9:20Podnikatel Jan Čermák v jednočlenném představenstvu společnosti Barrandov Televizní Studio nahradil Jaromíra Soukupa, rozhodla před měsícem valná hromada firmy. Zápis z ní byl dnes zveřejněn ve Sbírce listin. Čermák tak dotáhl ovládnutí zadlužené televize Barrandov, jejímž je Barrandov Televizní studio provozovatelem (ČTK)
8:30Dovolená v evropských destinacích se letos Čechům prodraží zhruba o pět procent. Důvodem je oslabení koruny vůči euru, když aktuální kurz 24,70 koruny za euro je zhruba o korunu slabší než před rokem. Naopak výhodnější kurz koruny mohou čekat turisté, kteří zamíří do Turecka nebo do Egypta. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, jejíž závěry má ČTK k dispozici. (ČTK)
8:18Energetická skupina ČEZ, která má na starosti jaderný tendr, během dnešního dne předá vládě nabídky, které obdržela na stavbu až čtyř jaderných bloků v Česku. Závazné nabídky na konci dubna podaly francouzská společnost EDF a korejská firma KHNP. Vláda by podle dosavadního harmonogramu měla vybrat vítěze tendru zřejmě už v červenci, do konce srpna by pak měla rozhodnout i o počtu stavěných reaktorů. (ČTK)
8:03Dnešním dnem končí výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank prostřednictvím Komerční banky. Výplata začala 18. března a původně měla trvat do 15. dubna, Městský soud v Praze ale lhůtu na žádost insolvenční správkyně Jiřiny Lužové dvakrát prodloužil. Důvodem byl vysoký počet nevyplacených věřitelů. (ČTK)
 13.06.2024
18:00Česká televize odvysílá na kanálech ČT sport, ČT2 a int...
17:01Ekonomická bezpečnost, pečlivější výběr obchodních partnerů i snižování závislosti ve strategických odvětvích by podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) měly být priority nové Evropské komise. Řekl to dnes v odpoledním projevu na Pražském evropském summitu v Černínském paláci. O Síkelovi média hovoří jako o jednom z možných kandidátů na eurokomisaře (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,233 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,400 mld. Kč.
16:23V květnu začalo v Česku podnikat 6289 lidí, zároveň jich 6530 podnikání ukončilo. Celkový počet podnikatelů se snížil druhý měsíc za sebou, od začátku roku v zemi ubylo 2582 podnikatelů. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou ČTK poskytla společnost CRIF - Czech Credit Bureau. S výjimkou loňského roku, kdy podnikatelů výrazně ubylo v souvislosti se zavedením povinných datových schránek, se přitom v minulosti počty podnikatelů v prvních pěti měsících roku obvykle zvyšovaly. (ČTK)
16:10Trh s kryptoaktivy zřejmě získá pravidla regulace v zákoně a dohlížet nad ním bude Česká národní banka. Předpokládá to návrh zákona o digitalizaci finančního trhu, který dnes v úvodním kole podpořila Sněmovna. Podle ministerstva financí má předloha pomoci lepší ochraně spotřebitelů v této části finančního trhu. Stanoví například požadavky na odbornou způsobilost. Bude mezi ně patřit i schopnost řádně zákazníkovi vysvětlit povahu kryptoaktiv, informace týkající se této oblasti nebo služeb souvisejících s kryptoaktivy a poskytnout mu doporučení. Návrh zavádí ustanovení evropských nařízení DORA a MiCA (ČTK)
15:55Značením plastů, které by vedlo k jejich lepší recyklac...
15:33Ministerstvo obrany (MO) prodává další části předválečn...
15:20Cílem vlády je najít pro firmu Liberty Ostrava takového investora, který zachová část výroby a udrží v huti velkou část zaměstnanců. ČTK to dnes na sněmu Hospodářské komory řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN). Vláda je podle něj v kontaktu s takovým investorem, k dosažení dohody je ale potřeba ujít ještě velký kus cesty (ČTK)
15:00Zaměstnanci firmy Liberty, se kterou soud zahájil insolvenční řízení, mohou od pondělí žádat úřad práce o výplatu nevyplacené mzdy. V České televizi to dnes dopoledne řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Úřad práce (ÚP) podle něj posílí kapacity na pobočce v Ostravě. (ČTK)
14:44Loterijní společnost Allwyn International ze skupiny KKCG českého podnikatele Karla Komárka se zajímá o nové příležitosti k růstu, a to zejména v Evropě a Spojených státech. Komárek, který je druhým nejbohatším člověkem v České republice, to sdělil agentuře Reuters. Růst v loterijních aktivitách je podle něj důležitý pro strategii celé skupiny KKCG. (ČTK)
14:27Český výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá letoun L410 NG, tedy nové generace, do Chile. Stroj v pasažérské verzi s přípravou na verzi ambulantní bude létat v barvách tamního dopravce Aerocardal. Letoun zamíří do Chile na podzim (ČTK)
13:59Cílem vlády je najít pro firmu Liberty Ostrava takového investora, který zachová část výroby a udrží v huti velkou část zaměstnanců. ČTK to dnes na sněmu Hospodářské komory řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN). Vláda je podle něj v kontaktu s takovým investorem, k dosažení dohody je ale potřeba ujít ještě velký kus cesty (ČTK)
13:46Loňské hospodaření státu by měla Sněmovna projednat na schůzi od 22. října. Počítá s tím harmonogram projednávání státního závěrečného účtu za rok 2023, který dnes přijalo plénum Sněmovny. Ke státnímu závěrečnému účtu se ještě do konce srpna vyjádří Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Projednání státního závěrečného účtu na plénu Sněmovny je podmínkou pro to, aby dolní komora Parlamentu mohla projednávat státní rozpočet na příští rok. (ČTK)
13:35Společnost Kaprain, jako nový vlastník mediální skupiny Mafra, kompletně obměnila dozorčí radu vydavatelství. Jejím novým předsedou je nově marketingový ředitel Kaprainu Jakub Dlouhý a členy pak právník Pavel Lupínek, vedoucí výroby Mafry Martin Kudera, který jediný v orgánu zůstává z doby vlastnictví Agrofertem, a nejnověji i Jan Dienstl, který Mafru zná z předchozího vyjednávání o odkupu pro jiného zájemce (ČTK)
13:22Snížením administrativní zátěže o čtvrtinu by firmy v Česku ročně ušetřily 18 miliard korun. Pomoci s tím má návrh antibyrokratického zákona Hospodářské komory ČR (HK), který dnes na 36. celostátním sněmu tohoto podnikatelského svazu představil jeho prezident Zdeněk Zajíček. Stát by podle něj měl ze zákona povinnost od příštího roku systematicky přezkoumávat a případně odstraňovat administrativní úkony, které podnikatele zbytečně zatěžují. Doplnil, že právě přílišná byrokracie patří k největším brzdám rozvoje podnikání v Česku. (ČTK)
13:06Novou generální ředitelkou ING Bank v Česku se od července stane dosavadní ředitelka pro korporátní klienty a předsedkyně výboru pro udržitelnost Eva Bučová. Její předchůdce Erik Fortgens, který banku vedl od začátku roku 2022, byl v červnu 2024 jmenován ředitelem korporátního bankovnictví ING pro region střední a východní Evropy. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. (ČTK)
12:54Sněmovna dnes neukončila s ohledem na omluvy členů vlády debatu o žádné z desítky písemných poslaneckých interpelací, které mohla projednat. Vystoupil jen premiér Petr Fiala (ODS) k dotazu předsedkyně opozičního klubu ANO Aleny Schillerové o údajné hospodářské stagnaci. Rovněž ministerský předseda musel dolní komoru kvůli jinému zaneprázdnění po 09:30 opustit a Sněmovna diskusi o této interpelaci přerušila. (ČTK)
12:43Běžný účet platební bilance, který je souhrnem všech ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím, skončil v letošním prvním čtvrtletí přebytkem 104,7 miliardy korun. Předběžné údaje dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Loni ve stejném období přebytek činil 36,6 miliardy . (ČTK)
12:29Česko překonalo krizi a ekonomika se vyvíjí správným směrem. Jsou ale třeba další reformy, aby se země vyrovnala těm nejlepším v Evropě. Na celostátním sněmu Hospodářské komory ČR to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Jako jeden z potřebných kroků do budoucna zmínil oživení trhu práce. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) doplnil, že Česko musí usilovat o přilákání strategických investic v moderních technologiích. (ČTK)
12:14Český rozhlas přijde kvůli nové definici firemních poplatníků v mediální novele o příjem v rozsahu okolo 90 milionů korun ročně. Naopak zvýšení počtu poplatníků z řad domácností bude znamenat dodatečných až 180 milionů korun. Spolu s navýšením poplatku bude čistý nárůst výnosu 331 milionů ročně (ČTK)
12:11Český rozhlas (ČRo) přijde kvůli nové definici firemních poplatníků v mediální novele o příjem v rozsahu okolo 90 milionů korun ročně. Naopak zvýšení počtu poplatníků z řad domácností bude znamenat dodatečných až 180 milionů korun. Spolu s navýšením poplatku bude čistý nárůst výnosu 331 milionů ročně. Na konferenci Digimedia to dnes uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. (ČTK)
12:09

Guvernér ČNB Michl říká, že na příštím měnovém zaseání ČNB bude debata pravděpodobně o tom, jestli snížit úrokové sazby o 25 nebo 50 bps. Obě dvě možnosti jsou podle něj restriktivní, ohledně dalšího snižování po červnovém zasedání bude bankovní rada velmi opatrná

(Reuters)
12:07Letošní výdaje Státního fondu podpory investic (SFPI) vzrostou o 4,38 miliardy korun na 6,32 miliardy korun. Příjmy se zvýší o 3,72 miliardy korun na 5,66 miliardy korun. Návrh změny rozpočtu SFPI na rok 2024 dnes schválila Sněmovna hlasy koaličního tábora. Navýšení rozpočtu umožní podle vlády vyčlenit více peněz například na poskytování zvýhodněných úvěrů na podporu výstavby dostupného bydlení. (ČTK)
12:05Příjmy i výdaje státního rozpočtu se zatím vyvíjí podle očekávání, riziko pro dodržení plánovaného schodku 252 miliard korun ale představují nižší příjmy z emisních povolenek nebo požadavky některých resortů na dodatečný růst výdajů. V pravidelném čtvrtletním stanovisku to dnes uvedla Národní rozpočtová rada (NRR). Podpořila také vládní návrh na úpravu penzijního systému, podle ní je nutná pro dlouhodobou udržitelnost systému. (ČTK)
11:45Prezident Petr Pavel při předávání jmenovacích dekretů novým profesorům upozornil na dlouhodobé podfinancování vysokých škol a vědy, kvůli kterému nejsou některé obory schopny uspět v mezinárodním prostředí. Vzdělávání v Česku by se také podle něj mělo změnit a zaměřit se na inovativní myšlení, flexibilitu, komunikaci a schopnost analyzovat a kriticky hodnotit informace. Dekrety od hlavy státu dostalo dnes v pražském Karolinu 75 profesorek a profesorů. (ČTK)
11:17Opoziční hnutí ANO podalo dnes ráno Ústavnímu soudu (ÚS) návrh na zrušení části zákona, kterým se škrtá státní příspěvek u doplňkového penzijního spoření pro spořící důchodce. Na tiskové konferenci to uvedla předsedkyně sněmovního klubu Alena Schillerová. Zrušení příspěvku na penzijní připojištění postihne podle dřívějšího vyjádření Asociace penzijních společností zhruba milion aktuálně spořicích penzistů, kteří kvůli tomu i se zhruba 150 miliardami korun odejdou ze systému. Příspěvky přestane stát poskytovat od července. (ČTK)
10:40Do Česka dorazily poslední dva z 12 nových amerických vrtulníků pro českou armádu. Nákladní letoun C-17 Globemaster se dvěma vrtulníky UH-1Y Venom na palubě s nimi přistál dnes v 8:00 na pardubickém letišti (ČTK)
10:10Paliva v Česku dál zlevňují. Cena nafty klesla pod 36 korun za litr a levnější byla naposledy na začátku loňského srpna. Benzin je nyní nejlevnější od poloviny letošního února. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 37,85 , před týdnem byl o 66 haléřů dražší. O 63 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 35,98 . Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Tempo zlevňování podle analytiků zpomalí. (ČTK)
9:11Škoda Auto považuje načasování rozhodnutí Evropské komi...
8:41Vláda je v kontaktu s významným českým investorem, jenž...
8:15Poslance dnes čekají především pravidelné písemné i úst...
8:00Banky a stavební spořitelny v Česku poskytly v květnu hypoteční úvěry za 23,7 miliardy korun. Proti dubnu je to růst o osm procent, meziročně o 92 procent. Úrokové sazby nových úvěrů klesly na 5,07 procenta z dubnových 5,1 procenta. Je to nejnižší hodnota od června 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu (ČTK)
 12.06.2024
18:00Za 77 tanků Leopard 2A8 by měla česká vláda zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda dnes udělala další krok k jejich nákupu, rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s dalšími zeměmi v čele s Německem. Nahradit mají sovětskou techniku (ČTK)
17:35Hutní podnik Liberty Ostrava ustupuje od preventivní re...
17:33Hořovický výrobce autoskel Saint-Gobain Sekurit loni ut...
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,299 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,400 mld. Kč.
15:35Zákon o podpoře bydlení podle Hospodářské komory zvýší ...
15:30Prezidentem Asociace nájemního bydlení (ANB) se stal Ja...
15:09

Dostupnost bydlení v Praze se v letošním prvním čtvrtletí opět zhoršila. Na koupi nového bytu o 70 m2 v hlavním městě člověk potřebuje 15,4 ročních mezd, nejvíce ze všech okolních metropolí. V loňském třetím čtvrtletí to bylo o 6 měsíčních mezd méně. Kromě vlastnického bydlení se zhoršila také dostupnost nájemního bydlení. Vyplývá to z indexu dostupného bydlení rezidenčního developera Central Group

(ČTK)
14:17Investice do dopravní infrastruktury příští rok přesáhnou úroveň letošního a loňského roku, kdy shodně činily 150 miliard korun. Na dnešní konferenci Česko na křižovatce II v Praze to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Pokud existuje oblast, kde má stát unést nějakou míru zadlužení, tak jsou to podle něj kromě energetiky právě investice do dopravní infrastruktury. Bez nich Česká republika nebude schopna udržet krok s okolními státy, doplnil ministr. (ČTK)
14:13Američtí kongresmani zastupující ve Sněmovně reprezentantů obě hlavní politické strany, v úterý podali návrh zákona, který má českým občanům umožnit získat obchodní víza E-1. Autoři návrhu to oznámili v tiskovém sdělení. Čeští podnikatelé mohou zatím žádat o investorská víza E-2, a to od ledna 1993. (ČTK)
14:09Nedostatek pracovníků představuje největší překážku pro...
13:45V žebříčku 500 nejrychleji rostoucích technologických firem Evropy, Afriky a Středního východu se umístilo 32 českých podniků. Největší zastoupení má Británie, ze které pochází 81 firem. Vyplývá to ze zprávy společnosti Deloitte, kterou firma zveřejnila na svém webu (ČTK)
13:13Příští vláda bude muset podle ministra školství Mikuláše Beka (STAN) přistoupit k "hluboké revizi" systému vzdělávání v Česku. Změnit by se měl obsah výuky a přípravy i financování. Na změnách se pracuje. Bek to řekl dnes na konferenci Česko na křižovatce II o vizích pro příštích 30 let. Nevyloučil, že by se v budoucnu mohlo za vysokoškolské studium platit. (ČTK)
11:34Firma GasNet, největší distributor plynu v Česku, jehož většinový podíl nyní kupuje polostátní energetická skupina ČEZ, se v loňském roce propadl do ztráty více než 303,5 milionu korun. Předloni zaznamenal čistý zisk přes 1,89 miliardy korun. Meziročně zhruba o šest procent klesly i tržby podniku, činily 13,5 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, která je zveřejněná ve Sbírce listin. (ČTK)
11:12Čeští podnikatelé jsou připraveni finančně se podílet na strategických investicích státu. Musí pro to ale být vytvořeny odpovídající legislativní a motivační podmínky. Na dnešní pražské konferenci Česko na křižovatce II to řekl prezident Hospodářské komory ČR Zdeněk Zajíček. Jediné dvě oblasti, které se bez zásahu státu neobejdou, jsou podle něj investice do dopravní infrastruktury a nových jaderných zdrojů. I k tomu je ale potřeba najít nové způsoby financování, uvedl Zajíček. (ČTK)
10:22Vláda bude mít do konce srpna jasno, kolik jaderných bloků se v Česku bude stavět na základě současného tendru na jejich budování. Na konferenci Česko na křižovatce II to dnes v Praze řekl premiér Petr Fiala (ODS). V současném tendru podaly francouzská firma EDF a jihokorejská KHNP nabídky na jeden až čtyři bloky (ČTK)
10:15Rozvoj větrné energetiky, úspory ve spotřebě a míra a spolupráce v Evropě patří mezi tři důležité faktory, které udrží v roce 2050 pro Česko nízké náklady na výrobu elektřiny. Tvrdí to nová studie s názvem Cesty k čisté a levné elektřině v roce 2050 od projektu Fakta o klimatu. Výstavba nových jaderných reaktorů podle ní naopak celkové náklady na výrobu elektřiny nejspíš příliš snížit nedokáže. Nicméně stavba jednoho nebo dvou velkých jaderných bloků může sloužit jako určité snížení rizika, míní autoři (ČTK)
9:55Výkony slovenského stavebnictví po čtyřměsíčním poklesu v dubnu v meziročním srovnání stouply reálně o devět procent. Byl to nejlepší výsledek od loňského ledna. Ještě letos v březnu stavební produkce v zemi po zohlednění inflace propadla téměř dvouciferně. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytl slovenský statistický úřad. České stavebnictví v dubnu nepatrně kleslo. (ČTK)
 11.06.2024
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,494 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,399 mld. Kč.
16:16Problémem mladých dospělých z dětských domovů, které če...
15:47Velké obchodní společnosti v Česku by měly zajistit vyvážené zastoupení žen a mužů ve svém vedení. Ženy by v něm měly tvořit aspoň třetinu. Výběr členů představenstva a rad by musel mít jasná a jednoznačná pravidla. Počítá s tím návrh zákona na podporu vyváženého zastoupení, který se chystá ve středu projednávat vláda. Podle podkladů k zákonu by se změny v ČR dotkly šesti firem a bank. Ve vedení společností připadá ženám v EU v průměru 32 procent křesel. V ČR je to 21 procent. Česko je tak v sedmadvacítce dvacáté a dlouhodobě sklízí kritiku za nízký podíl žen na řízení a malé pokroky při jeho zvyšování. (ČTK)
15:22Evropská komise (EK) vyzvala Českou republiku, aby zlepšila hospodářskou soutěž v oblasti sběru a využití obalového odpadu. Česko podle komise možná porušuje pravidla Evropské unie pro hospodářskou soutěž, protože jedinou autorizovanou společností pro sběr a recyklaci obalových odpadů v zemi je už více než dvě desetiletí firma Eko-kom. EK to uvedla v dnešní tiskové zprávě. (ČTK)
15:07Sněmovna hned v úvodu schůze schválila návrh koalice, podle kterého bude moci dnes jednat i večer, případně v noci. Záviset to bude podle předsedy klubu ODS Marka Bendy na délce debaty o návrhu programu, do níž se přihlásila řada opozičních poslanců. (ČTK)
14:14Kauzu daňových úniků bývalého předsedy představenstva společnosti Amun.Re podnikatele Martina Shenara i počtvrté projedná stejný senát Městského soudu v Praze, který jej ve věci už třikrát zprostil obvinění. Ústavní soud vyhověl ústavní stížnosti Shenara a zrušil část rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, který rozhodnutí potřetí zrušil a kauzu přidělil jinému senátu městského soudu. Podle rozhodnutí ÚS ke změně senátu ale nebyl důvod a vrchní soud porušil právo Shenara na soudní ochranu a zákonného soudce. (ČTK)
14:07Ministerstvo zdravotnictví plánuje v letošním roce vypsat s využitím evropských peněz tři dotační tituly určené k rozvoji nemocnic. První se bude týkat urgentních příjmů, druhý geriatrické péče a třetí elektronizace. Novinářům to při dnešní návštěvě pražské Nemocnice Na Františku řekl ministr Vlastimil Válek (TOP 09). Dodal, že výzvy úřad vypíše zřejmě až po prázdninách. (ČTK)
13:42

Erste - Wood &a

......  
13:27Ceny většiny stavebních materiálů zůstaly v květnu mezi...
13:18Květnová meziroční inflace 2,6 procenta byla o 0,1 procentního bodu vyšší, než očekávala jarní prognóza České národní banky (ČNB). Důvodem bylo především to, že potraviny nezlevnily v takové míře, jak centrální banka očekávala. Naopak jádrová inflace, kterou může ČNB svou politikou nejlépe ovlivnit, byla pod úrovní prognózy. Po zbytek roku očekává centrální banka inflaci na dohled svého dvouprocentního cíle, uvedl dnes v komentáři k inflačnímu vývoji ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. (ČTK)
13:08Dvě třetiny českých firem využívají nástroje umělé inteligence (AI) nebo je do roka plánují začít využívat. Firmy si od nich slibují zvýšení své výkonnosti, zároveň ale předpokládají, že zavedení nástrojů AI přinese nutnost rekvalifikovat současné zaměstnance. Za největší překážku při zavádění AI označují firmy odpor zaměstnanců ke změnám. Vyplynulo to z průzkumu, který uskutečnila společnost Manpower mezi 525 zaměstnavateli v soukromém i veřejném sektoru v Česku (ČTK)
12:46Česko si v květnu v evropském žebříčku inflace mírně polepšilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 23. nejvyšší, zatímco v dubnu byla 21. nejvyšší. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) spotřebitelské ceny v květnu v Česku meziročně vzrostly o 2,6 procenta, v dubnu byla meziroční inflace 2,9 procenta. (ČTK)
11:52Elektroenergetické datové centrum (EDC), které bude hlavním řídicím centrem pro fungování komunitní energetiky v Česku, předložilo do připomínkového řízení svůj řád. Pravidla pro zájemce o komunitní energetiku nyní musí posoudit Energetický regulační úřad (ERÚ). Schválení řádu je podmínkou pro spuštění sdílení elektřiny v Česku, se kterým se počítá od srpna. ČTK o tom dnes informovalo EDC. (ČTK)
11:36Pokud zákonodárci neschválí zvýšení koncesionářského poplatku na 150 korun, Česká televize v příštím roce propustí zhruba 350 lidí. Letos ji opustí, bez ohledu na vývoj schvalování mediálních novel, zhruba 90 z přibližně 3000 zaměstnanců. Na dnešním setkání s novináři to uvedl generální ředitel ČT Jan Souček (ČTK)
11:10Státnímu provozovateli ropovodů Mero loni meziročně klesl čistý zisk zhruba o pětinu na 624,3 milionu korun. Tržby společnosti za přepravu a skladování ropy se pak snížily přibližně o devět procent na 2,05 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy Mera za rok 2023. Firma je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba, ropovodu IKL a zároveň jediným přepravcem ropy do Česka (ČTK)
10:23

Nad budoucností Pilulky se zamýšlí článek na CzechCrunch. Online lékárna Pilulka prochází tvrdou ozdravnou kúrou a hledá, kdo by do ní nalil další peníze. Na trhu se řeší, zda se podaří zájemce vůbec najít, zní úvod do textu

9:01

Česko - Index spotřebitelských cen v květnu rostl meziročně o 2,6 %, očekávání byla 2,8 %. Meziměsíčně inflace stagnovala, čekalo se +0,1 %

(Reuters)
8:36Zadlužená francouzská společnost Atos přijala nabídku na restrukturalizaci svého dluhu od konsorcia vedeného jejím hlavním investorem Davidem Layanim. Firma to uvedla dnes na svém webu. Layaniho nabídku tak upřednostnila před návrhem českého miliardáře Daniela Křetínského. Layaniho společnost Onepoint bojovala o kontrolu nad Atosem, který zajišťuje komunikaci pro francouzskou armádu, několik měsíců. Chce se soustředit na udržení Atosu pod francouzskou kontrolou (ČTK)
8:22Dnes podle výpočtu Liberálního institutu nastává den daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu, ode dneška půjdou na konto občanů. Češi na stát pracovali 162 dnů, o den méně než loni. Ve srovnání se zeměmi Organizace pro hospodářkou spolupráci a rozvoj (OECD) je v Česku den daňové svobody později, průměr organizace byl 6. června. Naopak ve srovnání s eurozónou má Česko den daňové svobody dříve, průměr zemí platících společnou evropskou měnou je 30. června (ČTK)
 10.06.2024
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,235 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,400 mld. Kč.
16:15Malé firmy se sídlem v jiném členském státu Evropské unie zřejmě dostanou možnost, aby v Česku nespadaly do režimu plátců daně z přidané hodnoty (DPH). Předpokládá to návrh novely zákona o DPH, který ve středu projedná vláda. Norma předložená ministerstvem financí také zpřesňuje podmínky, kdy bude možné uplatnit nižší sazbu DPH u staveb pro bydlení a pro sociální bydlení (ČTK)
15:52Škoda Group, přední evropský výrobce vozidel pro veřejnou dopravu, zvýšila meziročně tržby o 81 procent na 1,382 miliardy eur (zhruba 34 miliard Kč). Provozní zisk EBITDA (před úroky, daněmi a odpisy) ale klesl o 57 procent na loňských 21,8 milionu eur (asi 540 milionů Kč). Důvodem poklesu byly pokračující dopady pandemie covidu a ruská agrese na Ukrajině, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. Skupina loni dodala 400 vozů, meziročně o 88 procent více (ČTK)
15:31Otrokovickému výrobci pneumatik Continental Barum loni mírně vzrostly tržby na 70,48 miliardy korun. Předloni činily 70,22 miliardy korun. Společnosti meziročně vzrostl také zisk po zdanění, a to o 12 procent na 4,13 miliardy korun (ČTK)
15:25Hospodaření Prahy skončilo loni přebytkem zhruba 29,27 miliardy korun, což bylo meziročně asi o 13,76 miliardy více. Město vykázalo příjmy 140,78 miliardy korun a utratilo 111,51 miliardy korun. Běžné provozní výdaje dosáhly částky 90,12 miliardy korun a na investice šlo zhruba 21,39 miliardy korun, což bylo meziročně o asi 631 milionů korun méně (ČTK)
14:35Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo první stavební povolení na výstavbu nového úseku Pražského okruhu (D0) z Běchovic k dálnici D1 (ČTK)
13:28Dostavba dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem bude kompletně hotová mezi 18. a 20. prosincem. Na část nové dálnice se doprava přesune už 17. června (ČTK)
12:36Praha koupí zhruba za 3,5 miliardy korun od Komerční banky (KB) společnost VN 42, která vlastní kancelářskou budovu na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice. Schválili to dnes městští radní. Magistrát plánuje do budovy přestěhovat úředníky ze Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde je do konce března 2028 v pronájmu (ČTK)
12:25V květnu v Česku zbankrotovalo 500 podnikatelů, v letošním roce je to nejvyšší měsíční hodnota. Proti dubnu se počet vyhlášených bankrotů zvýšil o 32. Zároveň bylo podáno 543 návrhů na bankrot, o 72 víc než před měsícem. Vyplývá to z analýzy dat portálu Informace o firmách, kterou společnost CRIF dnes poskytla ČTK. Společnost upozornila, že květen obvykle patří k měsícům, ve kterých vyhlašuje bankrot nejvíc podnikatelů (ČTK)
11:35

Stavební firmy v Česku loni prostavěly přes 695 miliardy korun, hodnota stavebních prací tak byla o dvě procenta vyšší než v roce 2022. Většinou se společnosti věnovaly nové výstavbě a rekonstrukcím a nejvíce stavěly v Praze, kde se uskutečnila pětina všech prací. S větším odstupem následovaly Středočeský a Jihomoravský kraji. Naopak nejméně stavebních zakázek měly firmy v Libereckém a Karlovarském kraji

(ČTK)
9:01Nezaměstnanost v ČR v květnu klesla na 3,6 procenta, v dubnu byla o 0,1 procentního bodu vyšší. Bez práce bylo 274.322 lidí, proti dubnu o 5756 méně (ČTK)
8:11

Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE, jehož akcie jsou obchodovány na pražské burze, získal dosud největší zakázku od svého vzniku. Zákazníkovi z regionu Evropa dodá celkem 24 strojů Primoco One 150 v celkové hodnotě 18 milionů eur (v přepočtu 450 milionů korun). Tucet letadel je podle generálního ředitele společnosti Ladislava Semetkovského připraven na dodání v tomto měsíci, zbylých 12 strojů Primoco dokončí a dodá v průběhu druhé poloviny letošního roku. Podle Semetkovského je rekordní zakázka významným krokem na cestě k naplnění letošního výhledu hospodaření společnosti. Ten pro celý rok 2024 počítá s uzavřením nových kontraktů na celkem 50 až 60 letounů a tržbami na úrovni 0,9 – 1,1 miliardy korun

8:09

Výsledky voleb do evropského parlamentu za Česko: ANO 26,14 % a 7 mandátů, SPOLU 22,27 % a 6 mandátů, Přísaha a Motoristé 10,26 % a 2 mandáty, Stačilo! 9,56 % a 2 mandáty, STAN 8,7 % a 2 mandáty, Piráti 6,2 % a 1 mandát

8:00Úřad práce dnes zveřejní informace o květnové nezaměstnanosti. Analytici předpokládají, že pokračovalo snižování podílu nezaměstnaných a že dosáhl 3,6 procenta po dubnových 3,7 procenta. Na konci dubna bylo bez práce 280.078 lidí, o 8545 méně než v březnu. Počet volných pracovních míst se v dubnu meziměsíčně snížil o 614 na 268.046 (ČTK)
 07.06.2024
17:31Čtvrteční večerní superdebatu o vztahu národní a evrops...
17:18Na trati v Pardubicích, kde se ve středu pozdě večer sr...
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,223 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,401 mld. Kč.
16:20Hospodaření obcí, krajů a dobrovolných svazků obcí skon...
15:25Čeští a slovenští rektoři se na společném jednání shodli, že investice do vysokého školství a vědy či výzkumu z veřejných zdrojů by v obou zemích měly dosáhnout průměru vyspělých zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Zástupci České konference rektorů (ČKR) a Slovenské rektorské konference (SRK) po společném jednání na Slovensku vyzvali českou i slovenskou vládu, aby vysokým školám zajistily odpovídající zdroje (ČTK)

Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
Analýza dne
FX Strategie: Dění ve Francii se euru nelíbí. Koruna vyhlíží zasedání ČNB. Jak razantně půjdou sazby dolů?
18.06.2024 6:41
Nedávno proběhlé volby do evropského parlamentu vyrobily neč...více
    Krátce na téma  
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne