Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

 27.05.2022
16:44Nadnárodní provozovatel sázkových her Allwyn změnil náz...
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,679 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,656 mld. Kč.
13:31Ministerstvo financí navrhuje do dozorčí rady energetické společnosti ČEZ Radima Jirouta. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu ministerstva. Server Seznam Zprávy již dříve uvedl, že vládní koalice se chystá obměnit dozorčí radu ČEZ na červnové valné hromadě. Jirouta, který je předsedou pardubické ODS, chtěla do dozorčí rady podle serveru navrhnout vládní ODS (ČTK)
12:50

Viceguvernér ČNB Nidetzký říká, že ohledně dalšího zvyšování hlavní úrokové sazby očekává na příštím, červnovém, zasedání debatu

(Bloomberg)
12:28

Česká ekonomika letos stoupne o 1,5 % a příští rok by měl růst zrychlit na 3 %. Zároveň průměrná inflace by měla být 13,3 % a příští rok zhruba 5 %. Ke 2 % by se měla dostat průměrná inflace až v letech 2024 a 2025. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí k vývoji ekonomiky

(ČTK)
11:49

Obchodování s akciemi Tatry Mountain Resorts (TMR) na slovenské burze probíhá pouze v rámci pásma, které je dnes stanoveno na 19,57/23,91

8:45

ČEZ - J&T p

......  
8:12

Státní úřad pro jadernou bezpečnost povolil jaderné elektrárně Temelín provoz druhého bloku na dobu neurčitou. Elektrárna ale musí dodržovat řadu podmínek. Společnost ČEZ, která Temelín provozuje, musí například každých deset let předkládat úřadu bezpečnostní zprávu

(ČTK)
8:02

Erste Group - C

......  
 26.05.2022
17:55Prezident Miloš Zeman nejmenuje do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu někdejší pracovnici tohoto úřadu Simeonu Zikmundovou. Kandidátkou na jmenování ji na návrh vládní koalice zvolila Sněmovna letos 11. května (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,812 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,658 mld. Kč.
16:12

Vláda by podle Andreje Babiše měla na pomoc podnikatelům, kteří se kvůli vysoké inflaci potýkají s prudce rostoucími výrobními náklady a úroky z úvěrů, použít desítky miliard korun z nerozděleného zisku polostátní energetické společnosti ČEZ. Stát může tímto způsobem získat 60 až 70 miliard korun. Podle premiéra Petra Fialy vláda dividendy ČEZ použije na pomoc občanům, avšak při jejich rozdělování je na místě obezřetnost, aby tento krok nedal další impulz už tak rychle rostoucí inflaci

(ČTK)
15:52

Hlavním majitelem kožešnické a oděvní společnosti Kara Trutnov se stal s podílem 80 % její dřívější vlastník Zdeněk Rinth. Pětinový podíl má skupina Natland Group. Letos Kara plánuje tržby 380 až 400 mil. , čímž by se dostala na hodnoty předcovidového roku 2019. Kara k letošnímu 1. dubnu úspěšně splnila reorganizační plán a ukončila 13 měsíců trvající insolvenční řízení

(ČTK)
14:46Vláda by podle předsedy opozičního hnutí ANO a bývalého...
14:24Česká republika má potenciál na vybudování dalších 15 gigawattů (GW) nových fotovoltaických elektráren do roku 2050. Klesne naopak využití uhlí, a to zhruba o osm gigawattů. Na konferenci Solární energie a akumulace v ČR to dnes řekl expert Michal Kocůrek z poradenské firmy EGÚ Brno (ČTK)
13:29

ČEZ - J&T B

......  
12:52Bez licence na výrobu elektřiny bude zřejmě možné provozovat fotovoltaickou elektrárnu do výkonu až 40 kW. Nyní není licence potřeba pro elektrárny do 10 kW. Změnu energetického zákona by mělo ministerstvo průmyslu a obchodu předložit vládě zhruba za měsíc. Na konferenci Solární energie a akumulace v ČR to dnes řekl náměstek ministra René Neděla (ČTK)
12:04Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý dnes kritizoval vládu za její dosavadní malou pomoc podnikatelům, kteří se potýkají s prudkým zdražováním energií i výrazným růstem dalších nákladů. Vládní opatření podnikatelé zatím vnímají pouze jako kosmetická. Vláda připravuje návrhy s dlouhodobým efektem, podnikatelé ale potřebují rychlou pomoc, řekl dnes Dlouhý (ČTK)
11:25Vydíráním světového společenství je podle Ukrajiny středeční ruský návrh na zrušení blokády ukrajinských přístavů výměnou za ukončení části protiruských sankcí. Na svém ruskojazyčném webu to s odkazem na vystoupení ukrajinského ministra zahraničí Dmytro Kuleby na ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu uvedla BBC (ČTK)
10:45

CEO Colt CZ Group říká, že capex byl v 1Q nižší, než se čekalo, v průběhu roku se to však dorovná. Firemní prognóza je pro FY22 720 až 740 mil.

(Reuters)
9:35

Akcie Erste Bank klesají o 2,49 % na 713 po Orbánově daňovém plánu. Podle analytiků Patrie se to dotkne také Erste a VIG

9:25

Akcie Colt rostou o 2,02 % na 607 Kč/akcie

8:53Maďarská vláda bude požadovat, aby velké společnosti odvedly velkou část svého „nadměrného zisku“ v letošním a příštím roce do nových fondů.  Detaily opatření mají být představeny dnes během vládní tiskové konference ve 14:30 SELČ
8:19

Designovaný guvernér ČNB Michl: Obchodníci s měnou na devizovém trhu (po mém jmenování) nabyli dojmu, že sazby nemusí jít tak vysoko, jak čekali, a proto koruna oslabila. Kdybych řekl, že se sazby budou dále rychle zvyšovat, koruna posílí (ekonom.cz)

8:15

Čerstvě jmenovaný guvernér České národní banky Aleš Michl v rozhovoru pro Ekonom: Další razantní zvyšování sazeb dává smysl až v případě hrozící silné poptávkové inflace. Nyní je u nás ale ze dvou třetin inflace nákladová, dovezená (Ekonom.cz)

8:07

Zbrojařská skupina COLT CZ potvrzuje svoji počáteční celoroční prognózu na 2022

(Bloomberg)
8:07

COLT CZ Group hlásí upravený zisk na akcii v 1Q22 18,5 , meziročně +125 % (COLT CZ)

8:06

COLT CZ Group hospodařila v 1Q s příjmem 3,55 mld. , meziročně +75 %. EBITDA v 1Q dosáhla 955 mil. , meziročně +120 % (COLT CZ)

8:01

Česká koruna se k euru pohybuje bez výraznějších změn na 24,675 za euro, k dolaru oslabuje na 23,128 za dolar

 25.05.2022
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,782 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,657 mld. Kč.
16:23V čerpání evropských fondů se ČR podle ministerstva pro...
16:16Všechny starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se od září znovu kvůli vysoké inflaci mimořádně zvýší. Zásluhová část penze se všem příjemcům zvedne o 5,2 procenta. Průměrný starobní důchod tak vzroste o 699 korun. Nařízení o druhé letošní mimořádné valorizaci schválila dnes vláda. (ČTK)
16:05Nouzový stav vyhlášený v souvislosti s uprchlickou vlnou z Ukrajiny potrvá do konce června. Po souhlasu Sněmovny dnes termín potvrdila vláda (ČTK)
15:55V cestovním ruchu v roce 2020, tedy prvním roce pandemie koronaviru, pracovalo podle ČSÚ 222.000 lidí. Meziročně to bylo o 7,3 % méně. Na zaměstnanosti v celé ČR se odvětví podílelo 4,2 %. Nejvíce lidí zaměstnával turismus v Praze, a to zhruba každého sedmnáctého pracujícího. Nejhorší propad zaznamenalo hlavní město, kde byla HPH meziročně nižší o 64,3 % a činila 19 mld. (ČTK)
12:27Síť velkoobchodů Makro Cash & Carry ČR se v minulém finančním roce, který skončil loni 30. září, dostala do ztráty zhruba 13 milionů korun. V předchozím období přitom vykázala čistý zisk 25,6 milionu korun. Tržby jí meziročně klesly asi o čtyři procenta na 26,2 miliardy korun (ČTK)
12:15

Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda říká, že úrokové sazby vnímá jako hlavní nástroj měnové politiky

(Reuters)
12:13

Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda říká, že je předčasné říci, zda v červnu podpoří další případné zvýšení úrokových sazeb 

(Reuters)
11:11Noví zákazníci společnosti ČEZ nyní zaplatí za elektřinu při roční fixaci dvojnásobek loňské ceny, 11,22 koruny za kilowatthodinu (kWh) proudu. Plyn je vyjde na 4,93 korun za kWh. Uvedly to dnešní Lidové noviny (LN) s odkazem na nové ceníky, které ČEZ zveřejnil. U jeho stálých zákazníků se smlouvou na dobu neurčitou se od počátku července zdraží jen plyn, cena elektřiny se nezmění. Podle firmy by se zdražení mělo dotknout jen malé části klientů
11:11

Vládní koalice se shodla na podobě strategického plánu zemědělských dotací. Výše redistributivní platby, kterou zemědělci dostávají na prvních 150 hektarů půdy, zůstane na úrovni 23 % z celkové částky na přímé platby. Návrh už v lednu vyvolal protesty zemědělců. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula chce získat na podporu malých a středních podniků až 3 mld. ročně

(ČTK)
8:31Tabáková společnost Philip Morris ČR vyplatí za loňský rok hrubou dividendu 1310 korun, rozhodla valná hromada. Účetní závěrku a návrh na rozdělení zisku akcionáři opět schvalovali takzvaně per rollam, tedy na dálku. Předběžné výsledky dnes firma zveřejnila na svých webových stránkách (ČTK)
8:22Datové centrum za několik miliard korun chce postavit na okraji Prahy společnost České radiokomunikace. Uvedl to server HN.cz, kterému to potvrdil obchodní ředitel firmy Miloš Mastník. Podle serveru se bude jednat o největší datové centrum v Česku (ČTK)
8:16Internetové sdružení CZ.NIC by mělo dnes odblokovat osm dezinformačních webů, jejichž domény s koncovkou .cz znepřístupnilo 25. února v souvislosti s válkou na Ukrajině. Weby už nepředstavují hrozbu mimo jiné i kvůli očekávanému poklesu návštěvnosti (ČTK)
8:03

Lépe se vyrovnat s dopady rusko-ukrajinského konfliktu by českým exportérům mohl pomoci program záruk, které by poskytoval stát prostřednictvím EGAP. Fungovat by mohl na stejném principu jako dříve COVID plus vytvořený na podporu podnikatelů v důsledku pandemie koronaviru. Pro vznik nového programu by bylo ale třeba změnit zákon. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel EGAP Jan Procházka

(ČTK)
 24.05.2022
18:10Automobilka Volkswagen může předstihnout Teslu v prodeji elektromobilů v roce 2025. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to dnes podle serveru CNBC uvedl její šéf Herbert Diess, podle nějž jeho firmě v nadcházejících měsících pomůže zmírnění problémů s dodavatelským řetězci. Z přechodu na elektromobilitu ale zřejmě nebude těžit Česká republika (ČTK)
17:12Z desetičlenného týmu poradců prezidenta Miloše Zemana odešli čtyři lidé, vedle ekonoma Vladimíra Dlouhého prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok a někdejší odborový předák a bývalý poslanec za ČSSD Jaroslav Zavadil. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle něj odcházející členové uvedli, že jim došla trpělivost, resp. že pravidelné víkendové schůzky s prezidentem na zámku v Lánech považují za ztrátu času (ČTK)
16:36Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto stále nevyrábí na maximum své kapacity. Nadále se potýká s nedostatkem některých dílů, kromě čipů nebo dveřních výplní již firmě chyběly například i USB porty. Milion vozů se letos Škodě vyrobit nepodaří, cokoliv nad 800.000 vozů ale bude pozitivní výsledek, řekl dnes ČTK předseda podnikové rady Jaroslav Povšík (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,875 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,657 mld. Kč.
15:21Státy Evropské unie dnes České republice schválily zvýšení limitu pro povinné placení daně z přidané hodnoty (DPH) z jednoho na dva miliony korun. Novinářům to po jednání s unijními kolegy sdělil ministr financí Zbyněk Stanjura. Vláda je podle něj připravena zavést změnu od začátku příštího roku (ČTK)
15:20

Správa železnic loni vykázala ztrátu po zdanění 1,6 mld. , meziročně ji prohloubila o 400 mil. . Do železniční infrastruktury podle ní firma investovala přes 37 mld. , podobně jako předloni. Další miliardy korun pak vynaložila na opravy a údržbu. Více než 20 mld. správa použila z evropských fondů, podle organizace se podařilo vyčerpat téměř vše

(ČTK)
15:08Evropská komise schválila Dohodu o partnerství, jež určuje strategii a investiční priority členského státu pro čerpání peněz z evropských fondů v programovém období let 2021 až 2027. Na rozvoj regionů bude Česká republika čerpat 550 miliard korun (ČTK)
14:54

Každá desátá domácnost v eurozóně vlastní kryptoaktiva, jako je například bitcoin. U bohatých lidí je přitom jen o málo větší pravděpodobnost, že nějaká mají, než je tomu v případě chudých lidí. Ukázaly to dnes výsledky průzkumu, který si nechala udělat ECB

(ČTK)
14:37V Česku se potvrdil první případ opičích neštovic. Serveru Seznam Zprávy to řekl Pavel Dlouhý, předseda společnosti infekčního lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Nákazu podle něj potvrdil Státní zdravotní ústav (SZÚ), pacient je v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ČTK)
13:14

V České republice byl detekován první případ opičích neštovic

(Reuters)
11:02

Rohlík Group se dohodl na partnerství se španělskou firmou Ulabox na spuštění služby sezamo.es v Madridu

(Reuters)
10:38

Ceny nemovitostí v ČR v letošním 1Q pokračovaly v rychlém růstu, vyplývá z HB Indexu, který dnes ČTK poskytla Hypoteční banka. Byty zdražily meziročně o 20,6 %, rodinné domy o 19,6 % a pozemky o 23,7 %, což je za 11 let zveřejňování indexu dosud nejvíc. Zvyšování úrokových sazeb ČNB zatím růst nezpomalilo, uvedl předseda představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny Jiří Feix

(ČTK)
10:12

Až na více než dvojnásobek se od loňského ledna zvýšily

...
9:02

ČR: Důvěra podnikatelů v květnu vzrostla na 107,0 b. z dubnových 103,8 b.

(Reuters)
9:01

ČR: Spotřebitelská důvěra v květnu klesla na 75,8 b. proti dubnovým 81,3 b.

(Reuters)
 23.05.2022
16:47Společnost PPF Reality Estate ze skupiny PPF se ve spolupráci s americkým developerem Aventon Companies stala partnerem výstavby rezidenčního komplexu v Orlandu na Floridě. Projekt navazuje na akvizici orlandského kancelářského objektu SouthPark Center (ČTK)
16:33

Toshiba podle zdrojů nabídne křesla v představenstvu hedgeovým fondům Elliott Management a Farallon Capital Management

(Reuters)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 1,025 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,654 mld. Kč.
16:15Objem obchodů na pražské burze právě přesáhl 1,0 mld. Kč
15:54CEO Kofoly Jannis Samaras pro Seznam Zprávy: Na dobré akvizice je čas vždycky, na špatné nikdy. Pokud se ukáže něco zajímavého, tak se určitě budeme snažit. Nedá se říct, že by něco vyčnívalo (Seznam Zprávy)
15:53

CEO Kofoly Jannis Samaras pro Seznam Zprávy: Plánovaný prodej 5% podílu ve společnosti, který nyní vlastní dceřiná společnost Radenska, byl odložen kvůli zmatku, který vyvolala ruská invaze na Ukrajinu. Akcie chce firma prodat, "až bude ideální čas" (Seznam Zprávy)

15:35Společnost ČEZ nepodala nabídku na odkup zásobníků plynu společnosti RWE v České republice. ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle informací ČTK má termín pro podání nabídek případných zájemců vypršet dnes (ČTK)
14:36

Medián mezd loni stoupl o zhruba 6 % na 35.169 . Zatímco u mužů činil 37.070 , u žen to bylo 32.800 . Měsíční mzdu nad 100.000 loni měla necelá 3 % zaměstnanců

(ČTK)
13:58Zahraniční odborníci podle firmy ČEZ potvrdili, že výběr lokalit pro nynější i nové jaderné bloky v České republice byl z hlediska možných zemětřesení správný. Podle energetické společnosti to je předběžný závěr mezinárodní prověrky, která byla minulý týden v Temelíně a Dukovanech. Oficiální výsledky ČEZ dostane v následujících měsících (ČTK)
13:48

Akcie společnosti ČEZ klesají na pražské burze o 7,3 %, je to největší pokles od března (Patria, Bloomberg)

12:39

Počet firem v ČR s ruskými majiteli klesl meziročně o 8 % na 11.708. Celkově za poslední 9 let klesl počet firem registrovaných v ČR, které mají majitele s ruskou adresou, téměř o třetinu z 16.991 v roce 2014. Vyplývá to z aktuální analýzy společnosti Dun & Bradstreet

(ČTK)
8:38

Průzkum ČSOB AM: Některý ze způsobů investování v tuto chvíli využívá zhruba polovina Čechů, z toho 44 % právě kvůli zachování hodnoty svých úspor. Čtvrtina lidí si investicemi střádá peníze na důchod a necelá pětina si tak chce našetřit na velkou investici, například koupi nemovitosti

8:37Téměř 90 % Čechů už zaznamenalo dopady rostoucí inflace, která v dubnu vystoupala na meziroční hodnotu 14,2 %. Nejvíce si lidé všímají růstu cen běžného zboží a ztráty hodnoty svých úspor. Vyplývá to z průzkumu společnosti ČSOB Asset management. Dvě třetiny dotázaných proto plánují využít investice a další produkty, aby své finance před inflací ochránili
8:26

Akcie VIG dnes obchodují prvním dnem bez nároku na dividendu ve výši 1,25 EUR

8:26

Akcie Erste dnes obchodují prvním dnem bez nároku na dividendu ve výši 1,6 EUR

8:16Pokud aktualizace dat na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze České národní banky, tak je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší úrokové sazby. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka v pořadu České televize Otázky Václava Moravce
8:06

Česká koruna se k euru obchoduje na 24,584 za euro

 20.05.2022
17:01Společnost ČEZ říká, že provedla platbu za ruský zemní plyn v eurech, detaily transakce nezveřejnila (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 1,203 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,652 mld. Kč.
16:02Objem obchodů na pražské burze právě přesáhl 1,0 mld. Kč
14:47Objem obchodů pro titul ČEZ právě přesáhl 0,5 mld.
14:38Rodinná společnost Petrof Hradec Králové, která je předním evropským výrobcem pian a klavírů, loni zvedla tržby o čtvrtinu na 318 milionů korun. Šlo tak o největší prodej za posledních 13 let. Zisk podnik znásobil na 34,5 milionu korun z předloňských 9,9 milionu korun. Letos podnik očekává tržby i zisk nižší (ČTK)
14:24

Moneta Money Bank prodala další portfolio úvěrových pohledávek v selhání, zisk činí 96 milionů . Prodané portfolio se skládalo z 3 259 nezajištěných úvěrů, které byly v insolvenčním řízení. Nabídka byla realizována prostřednictvím elektronické aukce, oznámila dnes banka v tiskové zprávě

13:53Počet účastníků doplňkového penzijního spoření, které nahradilo od roku 2013 penzijní připojištění, v prvním čtvrtletí vzrostl o 48.000 na 1,516 milionu. V transformovaných fondech původního penzijního připojištění, do kterých již nelze vstupovat, zůstávalo na konci loňského roku 2,91 milionu účastníků, o 53.000 méně než na konci roku. (ČTK)
13:38Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil polské skupině Allegro.eu nákup části chrudimské společnost Vivantis, která provozuje desítku internetových obchodů v Česku a dalších pěti zemích. Zástupci Allegro.eu dříve uvedli, že transakce se týká pouze čtyřčlenného týmu, který se zabývá nákupem inzerce a mediálního prostoru (ČTK)
13:18Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil polské skupině Allegro.eu nákup části chrudimské společnost Vivantis, která provozuje desítku internetových obchodů v Česku a dalších pěti zemích. Zástupci Allegro.eu dříve uvedli, že transakce se týká pouze čtyřčlenného týmu, který se zabývá nákupem inzerce a mediálního prostoru. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Allegro letos v dubnu koupila skupinu Mall.cz s výjimkou několika společností, které z ní byly vyčleněny, jednou z nich byl právě Vivantis (ČTK)
13:16Rozdělení energetické společnosti ČEZ by v současné akutní energetické krizi nepomohlo, protože by šlo o delší proces, pravděpodobně by trval několik let. Zestátněním části firmy by ale stát získal kontrolu nad cenami elektřiny, řekli dnes ČTK oslovení odborníci. Na tom, zda jde o dobrou cestu, či nikoliv, se odborníci neshodují. Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) (ČTK)
11:32Vklady českých domácností u bank se v březnu poprvé za téměř pět let snížily. Naposledy se tak stalo v květnu 2017. Proti únoru klesly o 26 miliard korun na 3,04 bilionu . Za jeden měsíc se tak snížily téměř o procento, což je nejrychlejší meziměsíční pokles od května 2013. Vyplývá to z výpočtů společnosti CRIF (ČTK)
11:19

Akcie společnosti ČEZ míří podle agentury Bloomberg k nejlepšímu týdennímu výkonu za více než 13 let. Více ZDE

9:31Akcie ČEZ rostou o 3,28 % na 1 165,00 Kč
9:27

Česká vláda jedná s Nizozemskem, Německem a Polskem o terminálech na zpracování LNG. Jednání o pronájmu kapacity plovoucího zařízení jsou podle Síkely zatím nejdál s Nizozemci (Deník N)

9:04

Zápis ze zasedání ČNB: Bankovní rada rozhodla přerušit po dobu provádění intervencí program odprodeje části výnosů z devizových rezerv

(Reuters)
9:03

Zápis ze zasedání ČNB: Oslabování koruny před zasedáním 12. května vedlo k nepřiměřenému uvolňování měnových podmínek. Cílem intervencí byla prevence dlouhodobého oslabování koruny v situaci vysoké inflace. Většina souhlasila, že rané intervence na forexovém trhu jsou potřeba, aby vyslaly signál , že centrální banka je připravena použít všechny své nástroje k dosažení 2% cíle

(Reuters)
9:00

Akcie Erste a VIG se dnes naposledy obchodují s nárokem na dividendu 1,6 EUR, respektive 1,25 EUR

8:41

Akcie VIG dnes obchodují posledním dnem s nárokem na dividendu ve výši 1,25 EUR. VIG dnes pořádá výroční valnou hromadu, začíná v 11:00 CET

8:40

Akcie Erste dnes obchodují posledním dnem s nárokem na dividendu ve výši 1,6 EUR/akcie

8:34Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru pro HN
8:05

Česká koruna se k euru pohybuje bez výraznějších změn na 24,658 za euro

 19.05.2022
17:00Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) investuje do nového výrobního závodu na superpočítače v Kutné Hoře. Vznikne vedle továrny na výrobu standardních serverů a řešení pro ukládání dat. Se zahájením výroby se počítá v letošním třetím čtvrtletí (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 1,068 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,649 mld. Kč.
16:16Objem obchodů pro titul ČEZ právě přesáhl 0,5 mld.
16:15Objem obchodů na pražské burze právě přesáhl 1,0 mld. Kč
11:07Ministr financí Zbyněk Stanjura nařídil na základě vněj...
10:13Skupina Coloseum chce emitovat až 38% podíl akcií, které nabídne prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha v průběhu června. Stane se tak historicky první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického sektoru na pražské burze. Coloseum si jde pro více než 100 miliónů korun nového kapitálu na snížení zadlužení a financování nových projektů. Jedním z nich je i master-franšízová spolupráce s Caffé Pascucci a uvedení tohoto italského řetězce do Česka. Majoritním vlastníkem zůstane i nadále zakladatel a majitel skupiny Coloseum Jan Mužátko.
9:50Cena benzinu v České republice čtvrtý týden v řadě výrazně vzrostla. Natural 95 od minulé středy zdražil o 1,05 koruny na průměrných 45,30 korun za litr. Naopak mírně zlevnila nafta. Litr dieselu se nyní prodává za průměrných 46,35 korun za litr, což je o devět haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje (ČTK)
9:45

Akcie ČEZ klesají o 2,14 % zpět pod hranici 1 100 na 1 097,00

8:37

Erste - Mo

......  
8:32

Erste - JPMorga

......  
8:29

Viceguvernér ČNB Nidetzký: Můžeme být na vrcholu s úrokovými sazbami, pracujeme ale s velkými nejistotami a riziky. Devizové intervence na podporu koruny nejsou nekonečným nástrojem. Stále budeme jako standardní nástroj používat úrokové sazby, pokud fungují

(Reuters)
8:09

Česká koruna se k euru obchoduje na 24,62 za euro

 18.05.2022
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 1,391 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,646 mld. Kč.
15:24Objem obchodů na pražské burze právě přesáhl 1,0 mld. Kč
15:08

Německo daruje Česku 15 tanků Leopard 2A4. Obě země zároveň zahájí jednání o nákupu dalších až 50 nejmodernějších tanků Leopard verze 2A7+ různých modifikací. Česko by je mohlo koupit v příštích letech. Vládu o tom dnes informovala ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Darované tanky by česká armáda mohla dostat ještě letos, v budoucnu se počítá s jejich modernizací, sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. Letos zároveň začne výcvik českých tankistů na německých strojích

(ČTK)
14:22Rozpočet Senátu zřejmě v příštím roce klesne proti letošku o 14 milionů korun na 622 milionů korun. Návrh základních parametrů jeho rozpočtu na příští rok dnes schválil sněmovní rozpočtový výbor. Projednávání rozpočtu Sněmovny naproti tomu přerušil kvůli požadavku ministerstva financí na úspory ve výdajích, které ale sněmovní kancelář odmítá (ČTK)
14:19

Česká koruna posiluje k euru o 0,2 % na 24,63 za euro

14:17

Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda říká, že vedle úrokových sazeb není jiný nástroj na krocení inflace

(Reuters)
14:16

Viceguvernér ČNB Nidetzký pro SeznamZprávy: Předpokládáme, že někdy ve druhé polovině roku díky působení měnové politiky, ale musí k tomu přispět i fiskální politika a spotřebitelé, by se inflace měla zlomit a začít klesat (SeznamZprávy)

14:15Viceguvernér ČNB Nidetzký pro SeznamZprávy: Pokud by se nic zásadního nestalo, tak si myslíme, že ještě další zvýšení úrokových sazeb na konci června přijde. Uvidíme, v jakém to bude rozsahu. Našim cílem, není poslat ekonomiku do recese (SeznamZprávy)
14:12

Viceguvernér ČNB Nidetzký pro SeznamZprávy: (Predikce ČNB) počítají s tím, že ještě nejsme na vrcholu inflace. Čeká nás v následujících měsících ještě vyšší inflace, která bude vyžadovat vyšší úrokové sazby (SeznamZprávy)

13:48

Akci ČEZ již překročily hranici 1100 a obchodují se za 1 105 . Oproti včerejší zavírací ceně rostou o 6,3 %. Více ZDE

13:45Objem obchodů pro titul ČEZ právě přesáhl 0,5 mld.
13:05Stav životního prostředí v České republice je pátý nejhorší v Evropské unii, přestože Česko na jeho ochranu vydává z unijních zemí třetí nejvyšší podíl hrubého domácího produktu. Vyplývá to z výsledků čtvrtého pilíře Indexu prosperity Česka. Nejhoršího výsledku ze všech států dosáhlo Česko v podílu půdy postižené suchem. Českým lesům se také nedaří zachytávat emise oxidu uhličitého (ČTK)
12:49

Akcie ČEZ rostou v Praze o 5,4 % na 1 094 po spekulacích, že stát uvažuje o rozdělení energetiky

11:24Výroba osobních aut v Česku za čtyři měsíce meziročně klesla o 20,3 procenta na 361.349 vozů. Pokles způsobily problémy v dodavatelských řetězcích v souvislosti s válkou na Ukrajině a bojem s pandemií v Číně. V samotném dubnu výroba klesla o čtvrtinu na 92.259 aut. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu (ČTK)
11:10Povinné přimíchávání biosložky do motorové nafty a benzinu od letošního července skončí. Omezí se i okruh vozidel, za která musí podnikatelé platit silniční daň. Zaměstnanci, kteří využívají k soukromým účelům služební nízkoemisní vozidla, například elektromobily, se dočkají daňového zvýhodnění proti klasickým vozidlům na benzin nebo naftu. Změny zákonů, které to umožní, dnes schválil Senát (ČTK)
10:36

Developerská skupina CTP oznámila za 1Q čistý zisk 60,2 mil. EUR, meziročně -39 %, a čistý zisk z pronájmů 107,2 mil. EUR, +37,3 % meziročně

9:21

KARO Leather sjednala navýšení dlouhodobých kontraktů o 20 tis m2 měsíčně. Kromě navýšení objemu KARO s platností od léta navyšuje i prodejní ceny. Dále říká, že v letošním roce plánuje dosáhnout celkových prodejů na úrovni 840 tis. m2, což představuje meziroční nárůst o zhruba 62 % (KARO)

9:15

Po pěti letech se vrací do hry nápad zavržený už jednou před pěti lety Andrejem Babišem. Vláda podle Seznam Zprávy zvažuje rozdělení největší české energetické skupiny ČEZ a zestátnění jejích elektráren. „Restrukturalizace ČEZ je dnes jednou z variant, o které přemýšlíme, uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) (Seznam Zprávy)

8:30

Člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub v rozhovoru pro HN k reakci trhu na jmenování Aleše Michla novým guvernérem ČNB: Finanční trh, jakožto jakýsi nestranný rozhodčí, ukázal novému kapitánovi týmu žlutou kartu ještě dřív, než nastoupil na hřiště... Přinejmenším tento vývoj jasně ukončil debatu, jestli existuje vztah mezi nastavením našich úrokových sazeb a kurzem koruny. Mám-li na tom vidět vůbec něco pozitivního, tak kurzový transmisní mechanismus funguje

 17.05.2022
17:20Rakouský kancléř Karl Nehammer je podle premiéra Petra ...
16:34

České domácnosti drží 64 % svých peněz v hotovosti a na bankovních účtech, ročně tak kvůli příliš opatrnému rozložení financí přicházejí o 47 mld. . Ještě v roce 2016 byla tato "ztráta" 14 mld. , za nárůstem je i pandemie koronaviru, během níž některým lidem vzrostly úspory kvůli omezeným možnostem utrácet. Vyplývá to z analýzy společnosti Generali Investments

(ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,842 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,645 mld. Kč.
15:43

Kancelář prezidenta republiky by měla dostat na příští rok do rozpočtu proti letošku asi o 22 mil. víc. Hospodařit by měla s celkovými výdaji 420,2 mil. proti letošní schválené částce 398,4 mil. . Počítá s tím návrh základních údajů rozpočtu Hradu, který bude ve středu projednávat sněmovní rozpočtový výbor

(ČTK)
15:25

Škoda Auto zahájila ve svém hlavním výrobním závodě výrobu bateriových systémů pro plně elektrické vozy. Mladoboleslavský závod automobilky je tak jediným výrobním místem bateriových systémů pro platformu elektrických vozů MEB koncernu v Evropě kromě Německa. Škoda do výrobní linky investovala 130 mil. eur. V budoucnu se zde ročně vyrobí až 250.000 bateriových systémů ročně

(ČTK)
14:37České domácnosti drží 64 procent svých peněz v hotovosti a na bankovních účtech, ročně tak kvůli příliš opatrnému rozložení financí přicházejí o 47 miliard korun. Ještě v roce 2016 byla tato "ztráta" 14 miliard korun, za nárůstem je i pandemie koronaviru, během níž některým lidem vzrostly úspory kvůli omezeným možnostem utrácet. Vyplývá to z analýzy společnosti Generali Investments (ČTK)
14:18

Akcie Erste Bank rostou o 6 % na 730

14:13

Škoda Auto oznámila, že v roce 2025 plánuje výrábět až 800 elektromobilů denně

(Reuters)
14:09Objem obchodů pro titul Erste právě přesáhl 0,2 mld.
12:30Firmy a fyzické osoby z Lucemburska jsou podle objemu ovládaného kapitálu v základním jmění podruhé v řadě největšími zahraničními vlastníky českých firem. Těsně následují Němci a s odstupem pak Nizozemci. Informace dnes zveřejnila poradenská společnost Dun & Bradstreet (ČTK)
12:15V ČR vzrostla podpora rozvoje jaderné energetiky i obnovitelných zdrojů. V aktuálním průzkumu agentury IBRS, do nějž se zapojilo 500 Čechů, se pro rozvoj jaderné energetiky vyslovilo 68 procent z nich. Je to druhý nejlepší výsledek od roku 1994 (ČTK)
11:48Finanční analytický úřad předběžným opatřením zmrazil akcie ruského poslance Andreje Trifonova ve společnosti ČKD Blansko Holding. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT), podle níž poslanec figuruje na seznamu sankcí Evropské unie (ČTK)
10:37

Guvernér ČNB Rusnok: Očekává debatu o velikosti zvyšování sazeb v červnu, ale je příliš brzy na předvídání červnového rozhodnutí o sazbách

(Bloomberg)
8:56

PPF a Home Credit oznamují, že podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností. Akvizice Home Credit and Finance Bank (HCFB) i jejích dceřiných společností výše zmíněnou skupinou znamená odchod Skupiny Home Credit z ruského trhu (PPF)

8:33

Česká společnost M&T 1997, a.s., výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky, potvrdila záměr vstoupit na trh START pražské burzy. Veřejnou nabídku akcií včetně jejich přijetí k obchodování očekává do konce června 2022. Nabízejícím bude současný 100% akcionář Ivo Ulich, který skrze veřejnou i neveřejnou nabídku umístí mezi investory celkem 35 % akcií společnosti. Samotnou veřejnou nabídkou by se měla prodat zhruba třetina zamýšleného objemu. Výnosy z prodeje se očekávají minimálně 112 mio. CZK

8:07

VIG: Kombinovaný poměr se zlepšil o 0,6 p.b. na 94,6 %

(Bloomberg)
8:06

VIG: Hrubé předepsané pojistné za 1Q činilo 3,45 mld. EUR, což dělá nárůst o 11,2 %

(Bloomberg)
8:05

VIG reportovala za 1Q zisk před zdaněním 123,8 mil. EUR. Meziročně o 3,3 % nižší v důsledku války na Ukrajině

(Bloomberg)
 16.05.2022
18:25Státní zástupce Jiří Sachr podal stížnost na rozhodnutí vsetínského okresního soudu v kauze otravy Bečvy. Sachr to řekl ČTK. Vsetínský soud mu před týdnem vrátil kauzu předloňské otravy řeky k došetření. Podle předsedy soudu Pavla Kotradyho soud ve vyšetřování spatřuje nedostatky, které by se mohly projevit při dokazování. Sachr ČTK řekl, že se s argumentací soudu neztotožnil (ČTK)
17:48Telekomunikační divizi PPF povede od července bývalý šéf českého Vodafonu Baleš Šarma. V divizi TMT bude odpovídat za řízení a rozvoj telekomunikačních operátorů, poskytovatelů telekomunikační infrastruktury a provozovatelů televizních stanic PPF ve střední a jihovýchodní Evropě. Šarma také převezme od Ladislava Bartoníčka funkci výkonného ředitele PPF Telecom Group (ČTK)
17:32Téměř na čtyřnásobek vzrostl meziročně zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje. Ukazují to data o počtu podaných žádostí do Nové zelené úsporám za první čtvrtletí let 2021 a 2022. Státní fond životního prostředí eviduje 12.200 žádostí o dotace, loni to ve stejném období bylo 3200 žádostí (ČTK)
16:52Trinity Bank letos za první čtvrtletí stoupl meziročně zisk před zdaněním o 148 procent na 82,5 milionu korun. Bilanční suma banky koncem března dosáhla 62,6 miliardy korun a meziročně vzrostla o 220 procent (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,485 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,644 mld. Kč.
16:10

Ministr průmyslu a obchodu Síkela říká, že zásobníky na zemní plyn v Česku jsou k 16. květnu plné ze 40 %

(ČTK)
15:11V obcích ČR do 5000 obyvatel skončilo za poslední tři roky 12 procent hospod. Jde téměř o dvojnásobek v porovnání s městy nad 20.000 obyvatel. Vyplývá to z průzkumu Plzeňského Prazdroje, který jej dnes zveřejnil v tiskové zprávě (ČTK)
15:05Výhodnost investic do rezidenčních nemovitostí v květnu rekordně propadla. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytla UniCredit Bank. Její ukazatel, který představuje čistou roční výnosnost nájemného, od níž se odečte průměr úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů, v květnu klesl meziměsíčně o 60 bodů na minus 3,59 procenta (ČTK)
15:00

Vážným kandidátem do bankovní rady ČNB má být podle Seznam Zprávy Byznys šéf sekce finanční stability v ČNB Jan Frait. Další návrat do bankovní rady by podle informací SZ Byznys mohl Zeman ohlásit u Evy Zamrazilové, současné předsedkyně Národní rozpočtové rady. Mezi potenciálními kandidáty podle SZ Byznys figujure i jméno Petra Bartoně z investiční skupiny Natland (SZ Byznys)

14:23Prodej nových aut na LPG v ČR se v prvním čtvrtletí meziročně ztrojnásobil na 1021 vozů. Počet dodatečných přestaveb na propan-butan ve stejném období vzrostl dvojnásobně na 1600 vozidel (ČTK)
13:29MPO připravuje založení státního obchodníka s energiemi, řekl Síkela. Má sloužit hlavně pro nákup plynu. Cílem je zvýšení energetické bezpečnosti (ČTK)
13:21

Ministr Síkela říká, že tok plynu do Česka zůstává i nadále konstantní

(Bloomberg)
13:20

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) říká, že plynové zásobníky byly k 16. květnu plné na 40 %

(Bloomberg)
13:10

Pražské letiště plánuje kvůli rostoucímu provozu nábor až 200 nových zaměstnanců. Půjde hlavně o pracovníky bezpečnostních a odbavovacích kontrol či vykládky letadel. Další desítky pak přijme formou brigády. Informovalo o tom dnes Letiště Praha. Během pandemie koronaviru skupina naopak propustila až kolem 600 zaměstnanců, na konci loňského roku zaměstnávala 3337 lidí

(ČTK)
12:44

Výhodnost investic do rezidenčních nemovitostí v květnu rekordně propadla. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytla UniCredit Bank. Její ukazatel, který představuje čistou roční výnosnost nájemného, od níž se odečte průměr úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů, v květnu klesl meziměsíčně o 60 bodů na minus 3,59 %

(ČTK)
11:43Jednatelé a společníci firmy Čezeta Motors, která v Prostějově vyráběla elektrické skútry Čezeta a kvůli milionovým dluhům je od loňského února v insolvenčním řízení, se předběžně dohodli na dalším postupu zahrnujícím finanční injekci 6,5 milionu korun od investorů. Městský soud v Praze měl o řešení insolvenčního návrhu na společnost Čezeta Motors jednat tento týden. Kvůli předběžné dohodě jednání odročil na 2. června, aby dal jednatelům a společníkům firmy čas na vyřešení situace mimosoudní cestou (ČTK)
9:02

ČR: Index výrobních cen v dubnu meziměsíčně +2,3 %, odhad +1,5 %

(Reuters)
9:01

Česká výrobní inflace (PPI) v dubnu meziročně +26,6 %, tržní odhad +25,5 %

(Reuters)
8:24Dnes začíná několikaletá rekonstrukce pražského Barrandovského mostu, letos potrvá 110 dní. Most z roku 1983 je součástí městského okruhu, denně jej přejede na 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Dosud nebyl opravován. Rekonstrukce je rozložena do několika roků, letošní práce vyjdou na 594,5 milionu korun (ČTK)
8:18

Česká koruna zahajuje nový týden na hladině 24,74 EURCZK, k americkému dolaru na úrovni 23,78 USDCZK

 13.05.2022
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,539 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,644 mld. Kč.
11:40

Erste říká, že dozorčí rada okamžitě zahájí proces hledání Spaltova nástupce, jakmile bude po výroční valné hromadě (18. května) opětovně ustaven nominační výbor

(Reuters)
11:38

CEO Erste Bernd Spalt se rozhodl neobnovit svůj kontrakt, který vyprší 30. června 2023. Rozhodnutí je výsledkem rozdílných názorů ohledně budoucího dlouhodobého strategického směřování skupiny

(Reuters)
11:07

Člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub říká, že nejnovější devizové intervence vnímá jako skutečnou měnověpolitickou intervenci. Slabý kurz koruny by zdražil dovoz a posílil inflační očekávání

(Reuters)
11:05

Člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub říká, že prvotní tržní reakce na intervence z 12. května šla požadovaným směrem

(Reuters)
11:04

Člen bankovní rady ČNB Holub říká, že zvýšení sazeb z 5. května pravděpodobně nebylo poslední. Riziko stagflace je zásadní, centrální banka se ale musí soustředit na obnovení cenové stability

(Reuters)
10:16

Bratislava se chce vymanit ze závislosti na ruských zdr

...
10:09

ČR: Běžný účet platební bilance skončil v březnu schodkem -17,6 mld. proti odhadu -8,75 mld. Kč 

(Reuters)
9:10Záznam z jednání bankovní rady ČNB dne 5. května: A. Michl s O. Dědkem zopakovali, že vypuknutí války na Ukrajině představuje strukturální zlom, který ještě více problematizuje politiku razantního zvyšování úrokových sazeb. Nákladový charakter současné inflace, nově umocněný válečným konfliktem, bude i nadále znemožňovat její krocení prostřednictvím úrokových sazeb. Podle nich by bylo vhodnější ponechat úrokové sazby pár měsíců stabilní a vývoj dále vyhodnocovat
9:03Záznam z jednání bankovní rady ČNB dne 5. května: Členové bankovní rady se shodovali, že struktura inflačních tlaků se vlivem války výrazně vychýlila od domácích poptávkových k vnějším nabídkovým a nákladovým vlivům. J. Rusnok, V. Benda a T. Holub upozornili, že domácí poptávkové inflační vlivy zůstávají i nadále poměrně silné a samy od sebe rychle neodezní, stejně jako vnější nákladové tlaky
9:02

Záznam z jednání bankovní rady ČNB dne 5. května: Dva členové bankovní rady, O. Dědek a A. Michl, hlasovali pro ponechání úrokových sazeb beze změny

8:43Banky a stavební spořitelny poskytly v dubnu hypoteční úvěry za 17,5 miliardy , což je proti březnu pokles o 40 procent. Meziroční propad překonal 60 procent. Úroková sazba u skutečně nově poskytnutých hypoték v dubnu vzrostla z březnových 4,15 procenta na dubnových 4,4 procenta. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace (ČBA) Hypomonitor. Do něj dodávají data všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu. (ČTK)
8:05

Česká koruna se k euru pohybuje stabilní na 24,918, k dolaru zpevňuje na 23,971 za dolar

 12.05.2022
16:31Irák plánuje uzavřít smlouvy na dodávky vojenského materiálu nebo opravy s Českou zbrojovkou a státním podnikem VOP CZ. Po dnešním jednání s ministryní obrany Janou Černochovou to řekl irácký ministr obrany Džuma Anád (ČTK)
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,729 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,644 mld. Kč.
14:00

Skupina ČSOB v 1. čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 68 % na 4,6 mld. . Pomohl zájem o firemní úvěry

13:43

Česko vynaloží přibližně 40 mild. z Národního plánu obnovy (NPO) na rozvoj e-governmentu, elektronického obchodování a digitální transformaci, uvedl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). ČR má v rámci Národního plánu obnovy získat z EU celkem 180 mld.

(ČTK)
13:08Hodonínská těžařská a energetická společnost MND sice těží plyn na Ukrajině bez větších omezení, ale rozvoj dalších projektů je kvůli válce omezený nebo zcela odložený na dobu, kdy válka skončí, řekla ředitelka divize Energy Jana Hamršmídová (ČTK)
12:02

ČBA v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 1,8 %. V předchozí únorové prognóze počítala letos s růstem HDP o 3,7 %. Růst ekonomiky bude podle asociace ovlivněn dopady války na Ukrajině, problémy v dodavatelských řetězcích a inflací. Ta by měla letos podle nových odhadů ČBA stoupnout na průměrných 12,4 %

(ČTK)
11:34

Koruna po oznámení devizových intervencí ČNB odmazává k euru denní ztráty, posiluje k euru o 0,9 % na 25,167 za euro

11:31

ČNB: Cílem intervencí na devizovém trhu je nepřipustit dlouhodobější oslabení kurzu koruny v situaci vysoké inflace. Po dobu provádění intervencí bude pozastaven program odprodeje části výnosů z devizových rezerv

11:30

ČNB říká, že bankovní rada o zahájení intervencí rozhodla na dnešním mimořádném měnovém zasedání (ČNB)

11:30

ČNB rozhodla v reakci na výrazné oslabení koruny zahájit intervence na devizovém trhu

8:02Belgické finanční skupině KBC klesl v prvním čtvrtletí v meziročním srovnání čistý zisk o 17,8 procenta na 458 milionů eur (11,7 miliardy Kč). Výnosy stouply o 9,5 procenta na 2,1 miliardy eur. Čisté úrokové výnosy se meziročně zvýšily o 12 procent a čisté výnosy z poplatků a provizí o devět procent. Objem poskytnutých úvěrů stoupl o sedm procent a objem vkladů o pět procent. Zisk v České republice v prvním čtvrtletí podle prohlášení banky činil 207 milionů eur (5,3 miliardy Kč). Vzrostl tak z loňských 123 milionů eur (3,1 miliardy Kč). Ve srovnání s předchozím čtvrtletím stoupl o 4,5 procenta. K růstu v Česku přispěly vyšší celkové výnosy, hlavně z úroků, a relativně stabilní náklady (ČTK)
6:12ČEZ v tuto chvíli předpokládá výplatu dividendy ze zisku za rok 2022 na horní hranici platné dividendové politiky (60 % - 80 % očištěného čistého zisku). Bude to znamenat nominálně rekordní dividendu, říká v rozhovoru pro Patria.cz finanční ředitel a člen představenstva ČEZ Martin Novák
6:12

První čtvrtletí přineslo ČEZ nejen ztrojnásobení čistého zisku, ale také extrémní nároky na zajištění obchodů na komoditních burzách a u obchodních protistran. Hodnota maržových vkladů přesáhla během čtvrtletí dokonce hodnotu 100 mld. , tj. téměř polovinu ročního obratu, kterou byl ČEZ nucen v hotovosti postupně dodat, říká finanční ředitel ČEZ Martin Novák v rozhovoru s Patria.cz

6:11

Průměrnou realizační cenu naší výroby v ČR pro letošní rok vidíme nyní na úrovni 95 až 98 EUR za MWh, pokud budou ceny elektřiny tam, kde dnes (...) Vývoj ukrajinského konfliktu a vývoj dodávek plynu do Evropy bude pro ceny elektřiny na velkoobchodním trhu hlavním faktorem, říká finanční ředitel ČEZ Martin Novák v rozhovoru pro Patria.cz

6:11

Pokud bude naše výkonnost v blízké době taková, jaká je nyní, budeme spíše mířit na výplatu dividendy na horní hranici, tj. 80 % očištěného čistého zisku, říká finanční ředitel ČEZ Martin Novák v rozhovoru pro Patria.cz

 11.05.2022
17:22Státní distributor paliv Čepro je v případě potřeby připraven vybudovat terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Hněvicích na Litoměřicku . LNG by se sem mohl dopravovat z Pobaltí vlakem, do budoucna případně také lodí, pokud se vyřeší splavnost dolního Labe (ČTK)
16:45Aleš Michl, kterého dnes prezident Miloš Zeman jmenoval...
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,627 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,643 mld. Kč.
16:20Vloni se kapacita pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů podle IEA zvýšila o rekordních 295 gigawattů, a to navzdory problémům v dodavatelských řetězcích a rostoucím cenám surovin. V letošním roce pak organizace počítá s nárůstem o 320 gigawattů. To představuje kapacitu, která by dokázala pokrýt téměř celou poptávku po elektřině v Německu (ČTK)
16:17Státní distributor paliv Čepro je v případě potřeby připraven vybudovat terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Hněvicích na Litoměřicku . LNG by se sem mohl dopravovat z Pobaltí vlakem, do budoucna případně také lodí, pokud se vyřeší splavnost dolního Labe. Na konferenci sněmovního hospodářského a bezpečnostního výboru o bezpečnosti v energetice to dnes řekl provozní ředitel a člen představenstva Čepro František Todt (ČTK)
16:11Aleš Michl, kterého dnes prezident Miloš Zeman jmenoval...
11:34

Česká koruna po Michlově jmenování guvernérem ČNB oslabila k euru na nové denní dno 25,356 ze euro


Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data
Analýza dne
Krátce na téma  
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne