Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR získala povolení k těžbě dole Debiensko v jižním Polsku

NWR získala povolení k těžbě dole Debiensko v jižním Polsku

26.06.2008 17:57
Autor: 

Následuje tisková zpráva společnosti NWR:
Společnost New World Resources N.V. (dále jen NWR nebo Společnost), přední středoevropský producent černého uhlí, dnes oznámila, že jí bylo polským Ministerstvem životního prostředí uděleno povolení k těžbě v revíru Dębieńsko 1 v jižním Polsku.

Toto povolení, jehož platnost je stanovena na dobu 50 let, získala KARBONIA PL Sp. z o.o., která je stoprocentní dceřinou společností NWR v Polsku, a to na základě žádosti podané k polskému Ministerstvu životního prostředí dne 3. března 2008.

Získání těžební licence pro revír Dębieńsko je významným milníkem v naplňování dlouhodobé strategie NWR. Tou je orientace na zvyšování produkce a zásob prostřednictvím regionální expanze i organického růstu v již provozovaných dolech v České republice.

Důl Dębieńsko se nachází v jižním Polsku nedaleko existujících důlních provozů NWR v České republice. Vytěžitelné zásoby v Dębieńsku jsou odhadovány na přibližně 190 milionů tun, přičemž prakticky veškeré zásoby představuje koksovatelné uhlí.

NWR plánuje ročně vytěžit v dole Dębieńsko 1 přibližně čtyři miliony tun koksovatelného uhlí, což odpovídá cca 60 % roční produkce koksovatelného uhlí, kterou NWR těží v dolech OKD. Ta v roce 2007 dosahovala 6,8 mil. tun koksovatelného uhlí.

Společnost odhaduje, že v období následujících 4–6 let bude plnému zprovoznění dolu do cílové kapacity zapotřebí provést investice ve výši 600–800 milionů EUR.

Mike Salamon, předseda představenstva New World Resources, říká:

„Povolení k těžbě v revíru Dębieńsko 1 je prvním významným milníkem v rámci naplňování naší širší středoevropské růstové strategie a zvláště pak při hledání příležitostí v Polsku. K tomu, abychom plně rozvinuli potenciál, jež tato příležitost skýtá, budeme nyní muset udělat mnoho práce. Věřím ale, že při uplatnění doporučených mezinárodních postupů a nasazení špičkové důlní technologie budeme moci minimalizovat přípravný čas nutný k plnému zahájení těžby. Chtěl bych při této příležitosti ocenit skvělou práci, kterou náš tým při přípravě tohoto projektu odvedl, a jménem NWR bych chtěl také poděkovat polským úřadům za jejich profesionalitu a důslednost věnovanou posuzování naší žádosti.“

Zdeněk Bakala, místopředseda představenstva NWR, řekl:

„Již od samého počátku představovalo Polsko nejvyšší strategickou investiční prioritu v regionální růstové strategii společnosti NWR a já jsem potěšen, že jsme dokázali zabezpečit tento první a velmi důležitý krok v přeměně Dębieńska na špičkový důlní provoz světových parametrů.“


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.07.2025
9:45Víkendář: Evropa nepotřebuje datová centra ve velkém, zaměřit by se měla na aplikace umělé inteligence
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data