Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: News koupí firmu Dow Jones za 5,6 miliardy dolarů

ČTK: News koupí firmu Dow Jones za 5,6 miliardy dolarů

01.08.2007 10:02
Autor: ČTK

New York 1. srpna (ČTK) - Mediální skupina News koupí za 5,6 miliardy dolarů (115 miliard Kč) společnost Dow Jones & Co, jež vydává vlivný podnikatelský list Wall Street Journal. Oznámily to dnes firmy s tím, že transakce získala dostatečnou podporu rodiny Bancroftů, která společnost Dow Jones ovládá.

Majitelem firmy News je mediální magnát Rupert Murdoch. Ten strávil poslední tři měsíce přesvědčováním rodiny Bancroftů, jež nabídku na převzetí nejprve odmítala. Obávala se totiž, že Murdoch sníží image listu Wall Street Journal a využije zpravodajské aktivity firmy Dow Jones k podpoře svých podnikatelských zájmů. Proti převzetí se stavěla rovněž řada zaměstnanců společnosti Dow Jones.

"Je to zlá věc pro Dow Jones i americkou žurnalistiku, že rodina Bancroftů nemohla odolat Murdochově štědré nabídce," řekl bývalý člen správní rady firmy Dow Jones Jim Ottaway. "Je smutné, že skončí 105letá rodinná tradice ochrany nezávislosti firmy Dow Jones," dodal.

Dow Jones vydává vedle listu Wall Street Journal také periodikum pro investory Barron's, provozuje zpravodajskou webovou stránku Marketwatch.com a také servis Dow Jones Newswire, který ve vydávání finančních zpráv konkuruje agenturám Reuters a Bloomberg.

News vlastní vysílací síť Fox, kanál Fox News, několik listů v Británii a Austrálii, New York Post, filmové a televizní studio 20th Century Fox a internetové stránky MySpace.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data