Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Erste Bank: Vyjádření managementu k restrukturalizačním plánům BCR

Erste Bank: Vyjádření managementu k restrukturalizačním plánům BCR

7.8.2007 9:13
Autor: KBC/Patria

V rozhovoru pro rumunský deník Ziarul Financiar, poskytl generální ředitel Erste Bank, Andreas Treichl, aktuální informace o restrukturalizačních plánech pro BCR. Zopakoval, že restrukturalizační náklady dosáhnou za celý letošní rok 40 mil. EUR, což je nárůst z 11,4 mil. EUR v 1H07. Banka také hodlá otevřít 100 nových poboček v letošním roce, při průměrné ceně 120 tis. EUR za jednu. Bylo také potvrzeno, že v důsledku transformace budou propouštěni zaměstnanci, kteří se to dozví v září. V důsledku toho nebude již dále potřeba 2 700 zaměstnanců v back office a rozšířením sítě poboček bude naopak v příštích dvou letech vytvořeno 1 000 nových míst. Dále byla přijata opatření k zastavení úbytku podílu na trhu v oblasti hypoték a zároveň se zmírnila cenová konkurence. V neposlední řadě byla oznámena změna značky, když si BCR ponechá vlastní název, ale po vzoru Erste Bank převezme od září modré a červené barvy.

Náš názor: Vyjádření v rumunském tisku jen víceméně potvrdila předchozí prohlášení, která byla učiněna po zveřejnění výsledků za 1H07. Proto neočekáváme výrazný vliv této zprávy na dnešní obchodování.


Váš názor
  • Erste a americké hypotéky
    7.8.2007 11:27

    Docela by mne zajímalo je-li Erste banka vystavena problematickým americkým hypotéčním produktům. http://situace.blogspot.com/2007/08/je-erste-banka-vystavena-problematickm.html
    Radovan Průduška
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data