Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy včera propadly. Pokles odstartoval maloobchodní sektor

Americké trhy včera propadly. Pokles odstartoval maloobchodní sektor

15.8.2007 9:08

Americké trhy se včera propadly poté, co největší maloobchodní prodejce Wal-Mart (44 USD, -5,09%) snížil letošní projekci zisku a strhnul tak sebou celý maloobchodní sektor. Nepomohla ani lepší než očekává makrodata. Index Dow Jones ztratil 1,57 %, širší S&P 500 ubral 1,82 % a technologický indikátor Nasdaq klesl o 1,7 %. V rámci 24 průmyslových skupin širšího indexu S&P 500 se maloobchodní sektor propadl o 3,6 %.

Nejvíce zde ztrácely akcie Big Lots (-7,1 %), Radioshack (22 USD, -6,66%) a Dillards (-5,94 %). Nedařilo se ani realitnímu sektoru, který ztratil 3,8 %. Zde nejvíce klesaly akcie CB Richard Ellis (-9,68 %), ProLogis (-6,03 %) a Equity Residential (-4,72 %). Včerejší propad pocítily také finanční tituly jako je Lehman Brothers(54 USD, -6,34%) nebo Goldman Sachs (170 USD, -4,37%). Akcie Lehman Brothers za poslední čtyři seance zaznamenaly největší propad od září 2001 a největší obchodník s cennými papíry Goldman Sachs pak během včerejší seance ztratil nejvíce od října 2002.
Váš názor
 • taky nalila eura do českých realitních skupin
  15.8.2007 9:48

  např. fondy Espa už klesly o desítky %.
  zajímjalo by mne jestli ECB
 • Stereotypy investorů doznávají změn
  15.8.2007 9:38

  Ti rozumní, kteří se v minulosti vyhnuli trhu s největším nepoměrem výnosu a latentního rizika založeného na pověře o bezpečnosti US trhů v relaci k výnosnosti obchodů, kterou léta rozšiřují mezi investory ti, kteří trpí starými stereotypy (včetně strachu z overseas investic, neboť nejsou schopni opustit stereotypní staré modely vycházející z historických dnes již neplatných mechanismů preferující investování do "stabilních celosvětově trendotvorných"US trhů, které teprve nyní odhalují jednu bublinu za druhou - které budou další?), dnes jen v pohodě vyčkávají, kam až to dopadne, aby využili téhle příjemné korekce k nákupům v bezpečnějších oblastech světa (včetně CEE a emerging markets s bytelnými fundamenty stále měně závislými na cyklu v US) a položili základ k jistým budoucím výnosům.
  RaketometG
  • Re: Stereotypy investorů doznávají změn
   15.8.2007 9:48

   Teď platí největší americké domy daň za informační omezenost a neznalost ostatních trhů (která se projevila fatálním podceněním domácích rizik a dlouhodobým neopodstatněným přeceňováním rizik v zámoří a zejména u emerging markets). POokud teď vyklízejí pozice na trzích nedotčený subprime šílenstvím, dávají jen šanci vydělat těm, kteří se na těchto trzích pohybují a dobře vyznají, výhodnými bargain náíkupy.
   Noname
 • :)
  15.8.2007 9:28

  Takže místo toho,aby měli investoři radost z toho, že poptávka nebude tlačit inflaci a FED bude mít víc místa na snad i vícečetné snižování sazeb do konce roku, a tak vyřešit strachy ze subprime, se všichni lekli a začali prodávat. tomu říkám panika :). tady už není racionální vůbec nic.
  nicknamed
  • Re: :)
   15.8.2007 9:44

   Všechno špatné je k něčemu dobré. Jestliže se ukázal hlavní pilíř equity markets poněkud nahnilý, vytváří to prostor pro budoucí dlouhodobou diverzifikaci rizik a portfolií díky růstu ostatních oblastí světa, které budou v nastávajícím období více preferovány, neboť poměr jejich ukazatelů nyní vyznívá méně příznivěji v neprospěch Wall Streetu a tamějších komponentů.
   Navrátil
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data