Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČNB: Firma Body International Brokers nesmí obchodovat na burze

ČNB: Firma Body International Brokers nesmí obchodovat na burze

28.8.2007 13:16
Autor: ČTK

Praha 28. srpna (ČTK) - Burza cenných papírů Praha včera dočasně pozastavila členství společnosti Body International Brokers (Body), která tak nemůže po přechodnou dobu uzavírat obchody v burzovním systému. Burza to oznámila na svých webových stránkách; učinila tak na základě rozhodnutí České národní banky, která firmě Body pozastavila činnost obchodníka s cennými papíry. Důvodem je neplnění kapitálové přiměřenosti, uvedla v prohlášení sama Body s tím, že je připravena vypořádat veškeré doposud provedené obchody a převést investiční nástroje a peníze na účty klientů.

Kapitálová přiměřenost, která obecně sleduje finanční zdraví podnikání společností, byla koncem pololetí u Body záporných 171,5 procenta, zatímco ještě koncem března činila kladných 8,4 procenta. Vyjádření ČNB k případu se ČTK nepodařilo získat. Body patří k menším obchodníkům a akcionářům burzy.

Body dokončuje rekonstrukci sídla na Senovážném náměstí v Praze. Během rekonstrukce se změnila vyhláška o pravidlech pro výpočet kapitálové přiměřenosti obchodníka s cennými papíry. Podle ní se nemovitost stala odečitatelnou položkou od vlastního kapitálu; před novelizací vyhlášky tomu tak nebylo.

"Nová metodika výpočtů kapitálové přiměřenosti nijak neovlivňuje faktický stav majetku společnosti. Tato skutečnost, přestože dochází k významnému navýšení majetku společnosti, paradoxně způsobila, že na přechodnou dobu nevyhovujeme kritériím pro výpočet kapitálové přiměřenosti," oznámila Body.

Kapitálová přiměřenost by měla být v pořádku po kolaudaci rekonstrukce budovy, jejíž součástí budou i byty. Prodejem bytů by se měla snížit odečitatelná položka a vzniklý zisk z prodeje bytů by měl zlepšit i hospodaření obchodníka, uvedla Body v loňské výroční zprávě. Kolaudace byla předběžně naplánovaná na srpen.
Firma Body například v červenci zobchodovala akcie za 29,2 milionu korun, což stačilo na 18. místo z celkem 22 členů burzy. Burza v červenci zprostředkovala obchody s akciemi za takřka 85 miliard korun. Hlavními akcionáři Body byli podle loňské výroční zprávy Petr Bodnár (30,4 procenta) a nizozemská firma Aroma Patent & Licensing (39 procent). Body má základní kapitál 110,2 milionu korun a loni hospodařila se ztrátou 45 milionů po předloňském zisku 1,5 milionu .


Váš názor
  • Nesmí obchodovat?
    28.8.2007 13:26

    Chybí mi tu článek tipu: PATRIA DIRECT NABÍZÍ ZÁKAZNÍKŮM ... POMOC PŘI VYDÁNÍ MAJETKU A JEHO PŘEVODU.
    martin
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data