Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MF slibuje deficit pod 3 %... přehled zpráv

MF slibuje deficit pod 3 %... přehled zpráv

03.09.2007 10:17
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Ministerstvo financí navrhuje deficit státního rozpočtu pro rok 2008 ve výši 70,8 miliard korun. Podle metodiky ESA 95 by tak deficit veřejných financí měl činil 2,95 procenta HDP. V letech 2009 a 2010 se pak počítá se schodkem 2,6 a 2,3 procenta HDP (více ZDE). 

Agrární komora odhaduje, že se ceny potravin v dohledné době zvýší až o 25 procent. Důvodem je vysoká světová poptávka po obilí. Dříve komora odhadovala růst cen o deset procent. 

Šéf amerického Fedu Bernanke uvedl, že Fed bude jednat tak, aby snížil vliv hypoteční krize na ekonomiku. Zároveň ale dodal, že není jeho úlohou chránit poskytovatele úvěrů a investory před důsledky jejich rozhodnutí (více ZDE). Později i prezident Bush řekl, že zachraňovat spekulanty není úlohou vlády (více ZDE). 

Inflace v eurozóně za srpen dosáhla meziročně 1,8 procenta. Nezaměstnanost v červenci zůstala na 6,9 procenta. Oba výsledky jsou podle očekávání. 

Slovenský státní rozpočet na konci srpna hospodařil s přebytkem 0,40 miliardy SKK. Ve stejném období před rokem byl ve schodku 5,72 miliardy.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.05.2026
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026
8:44Rozbřesk: Vláda si otevírá dveře k dluhovému eldorádu
8:29Čína varovala ohledně Tchaj-wanu, Warsh potvrzen Senátem, Evropa otevře růstem  
7:29ČEZ zvyšuje celoroční výhled na krizi v Zálivu a růstu tržních cen. Zisk podpořil konec windfall daně
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  
14:17CSG chce získat podíl ve výrobci tanků Leopard
13:35Traders Talk: Našponovaní čipaři, levné čínské techy a očekávání od výsledků ČEZ
12:53BYD jedná s evropskými automobilkami o převzetí nevytížených továren
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m