Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hlavní index pražské burzy se za srpen téměř nezměnil

Hlavní index pražské burzy se za srpen téměř nezměnil

04.09.2007 16:20

Index PX se za minulý měsíc téměř nezměnil. Zato polský Wig20 a stejně maďarský Bux končily měsíc v záporných číslech. Wig20 ztratil 3,6 procenta a Bux 6,4 procenta. Celkový zobchodovaný objem ve SPADu překonal téměř o čtvrtinu průměrnou hodnotu.

V srpnu oznámil zbytek blue chip společností výsledky za druhý kvartál (Telefonica O2 CR a Erste Bank na konci července). Nejlepším titulem s téměř 8 procentním růstem byla Komerční banka, kdy se v posledních týdnech měsíce projevila podpora zahraničních hráčů. Lepší než očekávané výsledky za druhé čtvrtletí oznámil developer Orco a v měsíční seanci se umístil na druhém místě s přírůstkem 6,4 procenta. Telefonica O2 CR těžila z podpory mezinárodních účtů před blížícím se dnem (6. září) obchodování bez nároku na dividendu 50 korun na akcii. Čtvrtletní výsledky ČEZu byly více méně podle odhadů. Nejvíce v srpnu zaostala Erste Bank, když ztratila 5,6 procenta. CME oznámila čtvrtletní výsledky ve shodě s odhady, ale management poskytl opatrný výhled svých ukrajinských operací a akcie oslabily o 4,5 procenta. Navzdory solidním výsledkům Philip Morris za první pololetí a informacím, že mateřská společnost Altria plánuje oddělit zahraniční výrobu cigaret uzavíral měsíc slabší o 3,3 procenta. Výrobce textilií Pegas Nonwovens svými výsledky zaostal za konsensem.

Na svém pravidelném zasedání na konci měsíce zvýšila ČNB neočekávaně úrokové sazby o 25 bazických bodů na 3,25 procenta.

Připomínáme, že se 5. září obchodují akcie Telefonica O2 CR poslední den s nárokem na dividendu. Žádné další významnější korporátní katalyzátory neočekáváme.

Srpen 2007


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.07.2026
9:22Víkendář: Greenspan předpovídal inflaci 4,5 % a 8% výnosy z desetiletých amerických státních dluhopisů
11.07.2026
9:21Víkendář: Greenspan se evidentně mýlil, akcie nebyly v roce 1996 nijak nadhodnocené
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  
9:24O easyJet se rozhořel boj. Apollo nabídlo víc než konkurence a získalo podporu vedení
9:01Rozbřesk: Polská centrální banka drží sazby, Glapiński se nebrání podzimnímu snížení
8:54Babiš otevřel debatu o IPO Letiště Praha, ČNB varuje před návratem inflace a optimismus kolem AI se vrací  
6:04Nejvýnosnější akciový trh roku? Jižní Koreu sesadila Nigérie
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data