Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Mol zveřejnil seznam věřitelů, nový seriál Polsatu propadákem... přehled zpráv

Mol zveřejnil seznam věřitelů, nový seriál Polsatu propadákem... přehled zpráv

17.9.2007 14:04
Autor: KBC/Patria

TVN (22 PLN, -1,37%): Špatné výsledky nového seriálu Polsat
Premiéra dvou  seriálů Polsat v minulém týdnu se setkala s pouze omezeným zájmem polských diváků. Počet diváků během prvního dílu seriálu Pouze láska (‘Tylko milosc’) (Only Love) se zařadil mezi čtyřmi hlavními stanicemi na čtvrté místo s 9,5%, zatímco během premiéry Týmu (‘Ekipa’) obsadil třetí místo s 15,6%.
Náš názor: Očekáváme mírně pozitivní dopad na trh pro TVN, protože se zdá, že úspěch nově uvedených místních programů je klíčovou hnací silou za výsledky sledovanosti televizních stanic v nadcházející sezóně podzim/zima. 

Mol: Zveřejňuje seznam věřitelů
Ředitel pro komunikaci, Dóra Somlyai, potvrdil informaci uvedenou agenturou Reuters, že Mol pověřil šest bank, BNP Paribas (71 EUR, -3,26%), Citigroup (47 USD, 0,60%), ING (30 EUR, -0,97%), banku Tokyo-Mitsubishi, UFJ Royal Bank of Scotland a Unicredit/Bank Austria Creditanstalt, syndikovanou půjčkou ve výši 2 miliardy EUR. Revolvingová půjčka je na dobu 3 let a Mol ji hodlá využít na financování obchodních a strategických investic. Ředitel pro komunikaci dodal, že podpis smlouvy se očekává v říjnu.
Náš názor: Očekáváme na trhu neutrální reakci na tuto zprávu.

OTP (9 015 HUF, -2,55%) Bank: Julius Baer Investment Management zvyšuje nad 10%
Podle maďarské burzy cenných papírů BET zvýšila společnost Julius Baer Investment Management svůj podíl v OTP Bank z 5,9% na 10,17% (co se týče hlasovacích práv)
Náš názor: začátkem září povolil regulátor finančního trhu (PSzÁF) společnosti Julius Baer Investment Management zvýšit podíl v OTP Bank nad 10%, avšak ne více než 15%. Neočekáváme dnes žádný obchodní dopad této zprávy na cenu akcií. 

MOL (25 475 HUF, -0,14%): Šestý partner pro páteční Nabucco neoznámen
Pět společností zúčastněných v projektu Nabucco i evropští úředníci se v pátek sešli na schůzce k projektu Nabucco v Budapešti. Strany se shodly, že Evropská unie musí diverzifikovat zásobování zemním plynem a snížit závislost na dovozu z Ruska, avšak nebylo zveřejněno žádné zásadní prohlášení.

Náš názor:
Před schůzkou spekuloval tisk, že strany zveřejní jméno šesté společnosti zapojující se do projektu, tedy RWE (83 EUR, 0,44%) nebo Gaz de France (34 EUR, -0,03%). Nakonec takové prohlášení nebylo učiněno, avšak jak po schůzce uvedl pro tisk výkonný ředitel projektu plynovodu Nabucco, Reinhard Mitschek, smlouva by měla být zveřejněna v říjnu či listopadu. Domníváme se, že šance projektu Nabucco stoupají, jelikož EU za ním oficiálně stojí, ačkoliv se západoevropské plynárenské společnosti příliš neradují, jelikož se obávají o své vztahy s Gazpromem. Konečná dohoda o projektu Nabucco by jistě napomohla OMV (46 EUR, -0,41%) i MOL k dlouhodobě lepším příjmům, v této fázi je však nepravděpodobné, že by cena jejich akcií reagovala na nulový pokrok ohledně případného šestého partnera.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data