Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BZ WBK TFI zvýšila podíl v BRE Bank, Polcorit čeká slušné zisky za září... přehled zpráv, průběžně doplňováno

BZ WBK TFI zvýšila podíl v BRE Bank, Polcorit čeká slušné zisky za září... přehled zpráv, průběžně doplňováno

20.9.2007 11:19
Autor: KBC/Patria

TVN: Politický nepokoj zasáhl soupeře
Pan Lis, vedoucí výborně hodnocené redakce zpravodajství Polsatu, byl z „ekonomických“ důvodů propuštěn vlastníkem Polsatu, panem Solorzem, a nahrazen novinářem loajálním vůči straně Právo a spravedlnost. Opozice poukazuje na sílící zákulisní tlak na pana Solorze před nadcházejícími parlamentními volbami.

Náš názor: Ztráta pověsti Polsatu jako „politicky nestranné“ stanice automaticky staví do pozice jediného poskytovatele nezávislých televizních zpráv mezi čtyřmi hlavními televizními kanály v Polsku stanici TVN. U této zprávy očekáváme pozitivní tržní dopad pro TVN.

Polcolorit očekává služné výnosy za září
Podle slov vedení podniku citovaných polským deníkem Parkiet následují po úspěšném srpnu vyhlídky na příznivé září, jež by také mělo skončit v černých číslech. Očekávání managementu pro nadcházející měsíce jsou rovněž relativně silná s důrazem na zlepšení finanční situace.

Náš názor: Domníváme se, že tato zpráva by mohla mít pozitivní dopad na obchodování. Podle našeho názoru je nejvyšší čas, aby Polcolorit začal vytvářet výnosy poté, co v první polovině roku nepodával odpovídající výkon. Přesto se domníváme, že společnost pravděpodobně nenaplní naše očekávání v oblasti letošních výnosů ani v konsolidované podobě s ukrajinským partnerem, která se zpozdila.

BZ WBK (277 PLN, 0,40%) TFI zvýšila podíl v BRE Bank (533 PLN, 0,00%) na 5,01 %
BZ WBK TFI zvýšila svůj podíl v BRE Bank ze 4,97 %. na 5,01 % vlastního kapitálu a v hlasovacích právech.

Náš názor: Tato zpráva následuje oznámení BZ WBK AIB AM na konci května, kdy společnost zvýšila podíl v BRE Bank z 4,997 % na 5,028 % v základním kapitálu a hlasovacích právech. Domníváme se, že tato zpráva by mohla mít pozitivní dopad na obchodování. 

Lotos najímá bývalého člena vedení Statoil na průzkum ropných polí
Lotos zaměstnal Henrika Carlsena, bývalého šéfa norského průzkumu ve společnosti Statoil. Podle periodika Puls Biznetsu bude Carlsen pomáhat Lotosu vyhledávat ropu u norského pobřeží.

Náš názor: Vítáme snahu Lotosu posílit integraci společnosti směrem vzhůru, ačkoliv nevidíme příliš prostoru pro její naplnění. Společnosti chybí peníze na akvizice směrem nahoru, což se odráží i ve skutečnosti, že využívání ropného pole B23, na něž Lotos už vlastní průzkumnou a těžební licenci, je naplánováno až na roky 2012-13. Považujeme tuto zprávu za neutrální.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data