Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČSA poprvé po třech letech v zisku

ČSA poprvé po třech letech v zisku

6.11.2007 14:01
Autor: 

České aerolinie se poprvé po třech letech dostaly do zisku, když vykázaly za 9 měsíců zisk před zdaněním 563 , zatímco před rokem zaznamenaly ztrátu ve výši 323 mil. a ještě v letošním pololetí hospodařily se ztrátou 175 mil. .

Hospodářský výsledek za leden až září byl o 295 mil. lepší než plán, který počítal s 500 mil. z prodeje dceřiných firem Catering a Cargo, uvedly ČSA. „Ke zlepšení hospodářského výsledku přispěla hlavně optimalizace využití letadlové flotily, zrušení nebo omezení ztrátových linek a posílení těch nejžádanějších, cílené řízení prodeje a orientace na lépe platící klientelu,“ uvedla firma.

Provozní výnosy firmy vzrostly při srovnatelných kurzech meziročně o 4,6 % na 17,955 mld. , hlavním příspěvkem byly přitom výnosy z pravidelné přepravy osob. Výnosy z pravidelné přepravy vzrostly o 7,2 % na 13,54 mld. , výnosy z charterové přepravy se zvýšily o 4,5 % na 2,27 mld. . ČSA za tři čtvrtletí přepravily 4,27 mil. cestujících oproti 4,25 mil. před rokem.

Aerolinie uvedly, že za letošní rok čekají konsolidovaný zisk 100 mil. . Finanční plán počítá se ziskem 40 mil. .

(Zdroj: Reuters)


Váš názor
  •  
    6.11.2007 14:31

    To je velmi dobrá zpráva. Je vidět, že už to nevedou soudruzi z ČSSD nebo touto stranou dosazení členové... Je dobrý pocit v zahraničí vidět naše stroje a ještě lepší, když jsou v černých číslech. Milan
    Milan
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data