Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ sloučil své distribuční společnosti v Bulharsku

ČEZ sloučil své distribuční společnosti v Bulharsku

7.11.2007 14:24
Autor: 

S účinností ke dni 2. listopadu 2007 došlo ke sloučení tří bulharských distribučních společností Skupiny ČEZ do jedné. EDC Pleven a EDC Sofia oblast tak tímto dnem přestaly existovat a byly sloučeny do společnosti EDC Stolichno. V Bulharsku tak proběhl obdobný proces, kterým prošly tuzemské distribuční společnosti před třemi roky.

Příprava na restrukturalizaci Skupiny ČEZ v Bulharsku začala již v průběhu loňského roku nastartováním projektu „Společná vize“, který má za úkol zefektivnit fungování Skupiny ČEZ v Bulharsku včetně provedení nutných změn v souvislosti se vstupem Bulharska do Evropské unie.

Jedním z cílů projektu bylo provedení unbundlingu, tedy oddělení prodeje elektřiny od její distribuce do samostatných firem, tak, jak to požaduje evropská legislativa. K tomuto kroku jsme přistoupili hned na začátku roku, kdy byly prodejní činnosti všech našich tří distribučních společností sloučeny pod nově založenou společnost ČEZ Elektro Bulgaria.

„Nyní tedy došlo ke sloučení původních distribučních společností, ve kterých po provedení unbundlingu zůstala právě distribuční aktiva. Již v průběhu letošního roku jsme do nich implementovali shodnou organizační strukturu a pravidla fungování, abychom co nejvíce ulehčili jejich sloučení do jedné společnosti a položili tak základ jejich efektivnějšího fungování v budoucnosti. Využívali jsme zkušeností, které jsme získali při realizaci obdobného procesu v České republice,“ dodal Luboš Pavlas, regionální manažer Skupiny ČEZ v Bulharsku.

Celkově by restrukturalizace Skupiny ČEZ v Bulharsku měla přinést kvalitnější služby zákazníkům Skupiny ČEZ, zvýšit kvalitu dodávek elektřiny a zároveň vést k vyšší efektivitě našeho působení v Bulharsku. Budoucí úspory dosáhnou několika desítek mil. EUR

První fáze vlastní restrukturalizace byla zahájena 1. září 2006, kdy byly do společnosti ČEZ Bulgaria EAD centralizovány činnosti spojené s poskytováním služeb v oblastech řízení lidských zdrojů, informačních technologií a styku s veřejností a kdy došlo ke koordinaci účetnictví managementu a činností řízení vztahů.

Druhá fáze restrukturalizace byla dokončena 3. ledna 2007, kdy byly rovněž centralizovány všechny ostatní služby – účtování, peněžní operace v hotovosti, účetnictví managementu, zákaznické služby, logistika, správa majetku a právní služby. Zároveň došlo ke vzniku společnost ČEZ Elektro Bulgaria, která zastřešila prodej elektřiny koncovým zákazníkům na bulharském trhu. Přirozeným pokračováním tedy bylo sloučení distribučních společností do jedné,

ČEZ vstoupil do Bulharska na samém začátku roku 2005, když v privatizačním procesu získal majoritní podíly ve třech bulharských distribučních společnostech tzv. západní skupiny EDC Stolichno AD, EDC Sofia Oblast AD a EDC Pleven AD. Na konci roku 2006 rozšířila Skupina ČEZ své působení v Bulharsku nákupem 100% podílu v největší bulharské uhelné elektrárně ve Varně.

(Zdroj: Tisková zpráva společnosti ČEZ)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.6.2018
12:22Víkendář: Blíží se možný zlomový bod v uprchlické krizi
6:35ČEZ po nejdelší valné hromadě v historii vyplatí dividendu 33 korun na akcii. Obměna dozorčí rady
22.6.2018
22:03Trump přidusil dnešní rally další hrozbou cel
18:15Ropný cyklus se bude točit dál, trend je v rukou nových technologií
17:29Více ropy a nová cla. Závěr týdne není nudný, euro klesá  
17:26Pegas s Kofolou PX do zeleného nevytáhly, výhružka Trumpa posílá automobilky níže  
17:20Co říká Pax Romana o dnešním světě
17:20Technická analýza: Eurodolar otestoval významný support, eurokoruna rezistenci
17:05Nová Trumpova hrozba: Zavedeme 20 % clo na všechna auta z EU
16:53ÚOHS schválil vstup čínské Citic Group do CEFC Group Europe
15:34TOMA, a.s. - zpráva z Valné hromady červen 2018
14:54Dohoda OPEC: Produkce ropy stoupne jen mírně. Cena roste svižně už teď
14:40Technická analýza: Bod zlomu: V hlavní roli OPEC+
14:15Obuvnická firma Prabos rozšiřuje svou výrobu na Ukrajinu
13:32Perly týdne: Čínský útok na americké akcie, záhada německé kriminality a z ČR Itálie
13:30Do vlády míří Malá a Nováková, obranu převezme Metnar
12:09Fed: Přední americké banky by dokázaly přestát silnou recesi
11:46Přistoupí OPEC+ k navýšení těžby?  
11:00HubVentures, mířící na burzu, po čerstvé coworkingové akvizici ovládá přes 40 procent trhu
10:56Dopoledne se daří euru i koruně. OPEC jedná o produkci, cla zůstávají hrozbou  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data