Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Náměstek ministerstva financí komentoval dividendy ČEZ - názor Patrie

Náměstek ministerstva financí komentoval dividendy ČEZ - názor Patrie

16.11.2007 10:33

Tajemník ministerstva financí Ivan Fuksa v rozhovoru pro Rádio Impuls uvedl, že si dovede představit, že by příjem státního rozpočtu z dividend společnosti ČEZ v roce 2008 mohl dosáhnout až 20 mld. Kč a že by to nemělo výrazně ohrozit finanční pozici ČEZ.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • čez by asi začal hodně bleed
  16.11.2007 14:31

  kdyby si měl dovolit při plánovaných investicích dát téměř celý zisk na dividendy. Jinak mu gratuluji k tak skvělímu místu a ještě hodně blablabla do různých rádií.
  To je fajn náměstek
 • Fujksa získá druhou daň - o co obral státní ČEZ občany a firmy
  16.11.2007 12:03

  Konečně to vyplavalo na povrch: 1. ČEZ je státní podnik 2. Stát potřebuje od lídí sebrat co nejvíc peněz na byrokratický aparát a DPH mu k tomu nestačí a tak přez ČEZ vysává lidi a firmy 3. Manažeři na ČEZu potřebují co největší výplaty a tak zvyšují ceny elektřiny jak pořebují 4. Antimonopolnímu a regulačnímu úřadu zdražování cen elekřiny nevadí, neb tam sedí rovnoměrně zástupci všech politických stran, které všechny Roman obhospodařuje 5. Firmy jsou kůli cenám energie méně konkurentně schopné 6. Občané berou energii spalováním všeho rakovinotvorného sajrajtu a zhoršují prostředí v Čechách Představitelé všech politických stran spojte se pod vedením ČEZu
  Fujksa získá druhou daň - o co obral státní ČEZ občany a firmy
  • Re: Fujksa získá druhou daň - o co obral státní ČEZ občany a firmy
   16.11.2007 13:31

   ždímat ČEZ na dividendách ze strany státu, ostuda, kdyby stát podporoval radši rozvoj jaderného průmyslu, jak to chce Klaus, oproti pochybným akvizicím v cizině a přemrštěným dividendám. Jedná se vlastně o dodatečné zdanění občanů přes vysokou ceně elektřiny, kterou si stát chce zacvakat svoje výdaje v jiných oblastech.
   petr
   • Neouhlasím s výši 60 Kč
    16.11.2007 19:20

    , ale měla by být aspoň 70 Kč , my akcionáři Čezu si zasloužíme po chudých dividendových létech dividendu větší a stát ji není schopen vyplatit jen proto , že by se musel dělit s ostatními minoritními akcionáři .Tudíž doufám příští rok alespoň tu usmolenou šedesátikorunu , potřebuji už splatit ten úvěr za dům .How.
    Tomáš Patera
 • asi nedorozumění
  16.11.2007 11:12

  Na jiném místě jsem četl, že navrhoval 60 Kč na akcii
  SAM
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data