Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM - Další rozhovor s CEO Milanem Janků

ECM - Další rozhovor s CEO Milanem Janků

21.1.2008 9:01

Generální ředitel ECM Milan Janků poskytl pro Hospodářské noviny další rozhovor, nicméně nezaznamenali jsme žádné nové informace. Zopakoval růst NAV ve výši 25 % meziročně a také, že by čistý zisk za rok 2007 měl podle prognózy managementu přesáhnout 20,7 mil. EUR. CEO vidí možnost duální kotace na burze v regionu, s největší pravděpodobností na varšavské burze, ale tento krok musí být provázán s pozicí společnosti na místním realitním trhu. Neexistuje plán na výplatu dividend ze zisku za rok 2007 a CEO znovu zopakoval možnost, která byla uvedena v době IPO, a sice že společnost by mohla vyplatit dividendy v roce 2009. Vzhledem k současné situaci na trhu by se dala čekat určitá konsolidace, nicméně pro ECM je otázkou její know-how a také kapacita na zvládnutí takové konsolidace. City Epoque Residence, dlouho diskutovaný projekt ECM na Pankráci v Praze, by měl do roku 2010 nabídnout 152 bytových jednotek, přičemž 90 jednotek je již rezervováno.

Náš názor: Ve zprávě nebyly podle našeho názoru zveřejněny žádné podstatné informace, a proto neočekáváme dopad na obchodování. Akcie se podobně jako akcie Orca v současnosti obchodují s 46% diskontem vůči NAV k 30. červnu 2007.


Váš názor
  • Damage control...
    21.1.2008 9:39

    Pan Milan Janků předvádí to, co se nazývá "damage control". Všechny plátky jsou plné záchranného PR, které sice nic nového nepřinese, ale má za cíl utěšit...
    Batn
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data