Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kalousek: Nemám v úmyslu navrhnout vládě prodej méně než 7% podílu ve skupině ČEZ

Kalousek: Nemám v úmyslu navrhnout vládě prodej méně než 7% podílu ve skupině ČEZ

25.1.2008 10:29
Autor: 

Ministr financí Miroslav Kalousek uvedl v reakci na vyjádření ministra průmyslu a obchodu pro Hospodářské noviny, že v současnosti nemá v úmyslu navrhnout vládě, aby prodala méně než 7% podíl ve skupině ČEZ (1 220 CZK, 2,01%).
 
“Nepředpokládám předložení návrhu, aby vláda prodala méně než 7 %,” řekl dnes ráno Kalousek pro Thomson Financial News a dodal, že ani nikdo jiný nenavrhl, aby to bylo méně než uvedených 7 %. “Vláda se může samozřejmě rozhodnout, že v určité fázi prodej zastaví, ale já nemám v úmyslu něco takového teď navrhovat.”
 
Kalousek dále uvedl, že jakékoli prohlášení, že vláda zamýšlí prodat menší než zamýšlený podíl v ČEZu, je pouze osobním názorem. Ministr financí se takto vyjádřil v reakci na výroky ministra obchodu a průmyslu Martina Římana, který by dal přednost prodeji pouze 4% podílu v ČEZu místo plánovaných 7 %, což by stačilo k získání 31 mld. . „Můj názor je, že by stačilo prodat jen tolik akcií, abychom měli těch 31 miliard,“ sdělil Říman Hospodářským novinám. „V této otázce není v této chvíli jasno a určitě se o tom znovu povede debata, minimálně na úrovni ekonomických ministrů," řekl deníku Říma.
 
Akcie ČEZu prudce rostou již od minulého jara, kdy vláda schválila prodej 7% podílu v energetické skupině, aby tak získala peníze na opravu komunikací. Někteří politici se od té doby vyjádřili v tom smyslu, že by vláda nyní mohla prodat pouze menší podíl.

(Zdroj: Thomson Financial, HN)


Váš názor
  • Ješitnost
    25.1.2008 10:48

    Je to ješitný úředník neschopný řešit ekonomiku jinak než prodejem toho nejcennšjšího co stát má. Naprostá necitlivost vúči dění na burze. Typický lidovec, dosal se k moci a tak řádí. Doufám, že lidovci v příštích volbách již nebudou ve sněmovně jinak rozkradou celý stát.
    SAM
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data