Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pegas vyplatí vyšší dividendy, nová linka podpořila výsledky za Q4

Pegas vyplatí vyšší dividendy, nová linka podpořila výsledky za Q4

12.2.2008 16:11
Autor: 

Pegas Nonwovens, český výrobce netkaných textilií, vyplatí ze zisku za rok 2007 vyšší dividendy, než vyplatil v minulém roce, uvedl manažer vztahů s investory a veřejností Josef Válek v telefonickém rozhovoru pro agenturu Thomson Financial. Podle jeho vyjádření Pegas rovněž očekává, že zahájení provozu 8. výrobní linky podpořilo příjmy společnosti za čtvrté čtvrtletí.

Válek řekl, že se “dividendy oproti minulému roku zvýší. Toto zvýšení bude záviset na finančních výsledcích, ale nebude výrazně vyšší,” aniž uvedl další podrobnosti.

Pegas, druhý největší evropský výrobce netkaných textilií pro výrobu plenek, vyplatil ze zisků za rok 2006 na dividendách 7 mil. EUR, tj. 0,76 EUR na akcii.

Válek dále uvedl, že zahájení provozu 8. výrobní linky společnosti v listopadu minulého roku nebude mít na příjmy za čtvrté čtvrtletí “dramatický” dopad, ale mělo by je zvýšit v rámci jednociferných čísel.

V květnu Pegas podal žádost o investiční pobídky u agentury CzechInvest na vybudování 9.výrobní linky. Výhledy na schválení jsou podle Válka “slibné”. Pobídky mohou zahrnovat slevu na daních a hmotnou podporu. Celková hodnota těchto investičních pobídek nesmí překročit 30 % plánované investice.

Válek zopakoval, že Pegas hodlá expandovat do východní Evropy a na ruský trh prostřednictvím organického růstu a že nemá žádné současné akviziční cíle. „Možnost akvizic nevylučujeme a sledujeme možné cíle, ale v současné době nemáme nic rozjednáno,“ uzavřel Válek.

(Zdroj: Thomson Financial)


Váš názor
  •  
    12.2.2008 17:21

    první vlaštovka, o které jsem psal v nedávné minulosti. Vzhledem k současné krizi nechtějí pouštět do světa všechny zprávy, protože by z nich nebyl takový užitek na hodnotu akcie. Ale jak jsem psal, nakupujte dokud je to tady na těchto cenách.
    win
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university