Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf Renaultu: Recese amerického trhu s automobily nepotrvá dlouho

Šéf Renaultu: Recese amerického trhu s automobily nepotrvá dlouho

22.02.2008 14:45
Autor: ČTK

Soul 22. února (ČTK) - Recese na trhu s automobily ve Spojených státech představuje společně se stoupajícími náklady na suroviny riziko pro automobilový průmysl. Neměla by však trvat dlouho. Uvedl to dnes generální ředitel francouzské firmy Renault Carlos Ghosn.

Prodej automobilů ve Spojených státech se loni snížil téměř o tři procenta na 16,14 milionu vozů. Dostal se tak na nejnižší úroveň od roku 1998. "(Americký trh s automobily) nezůstane v recesi dlouho. Jednoho dne bude opět růst," prohlásil Ghosn.

Americké spotřebitele loni od nákupů odrazovaly nebývale vysoké ceny pohonných hmot, propad trhu s bydlením a celkově slabší růst americké ekonomiky. Země však zůstává s velkým náskokem největším trhem s automobily na světě.

Světové automobilky se nicméně podle Ghosna musí více zaměřit na rozvíjející se trhy, protože klíčovým faktorem pro automobilový průmysl bude v příštích letech růst v zemích, jako jsou Rusko, Čína, Indie a Brazílie. "Žádný výrobce automobilů nemůže tyto trhy ignorovat," řekl Ghosn. Dodal, že Rusko během dvou let sesadí Německo z pozice největšího automobilového trhu v Evropě.

Společnost Renault koncem loňského roku podepsala dohodu o koupi 25 procent největšího ruského výrobce automobilů AvtoVaz. V Evropě Renault již dříve převzal rumunskou automobilku Dacia, která se pod jeho křídly stala úspěšným vývozcem levných vozů Logan. Renault vlastní také zhruba 44 procent japonské automobilky Nissan, v jejímž čele stojí rovněž Ghosn.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.07.2025
6:06Velcí správci aktiv věří v ústup Trumpa a sází na riziko  
22.07.2025
22:01Akcie slabě rostly před výsledky Tesly a Alphabetu, trh sleduje cla i Fed  
17:44Nový akciový normál?
17:00USA a Čína se chystají prodloužit lhůtu pro vyšší cla, řekl ministr Bessent
16:07Warsh: Fed vychyluje rovnováhu špatným směrem, musí nastat změny v jeho fungování
15:27Lockheed ztrácí výšku. Tajný projekt přistál v červených číslech, stejně jako akcie v pre-marketu
15:24Jakub Blaha o výzvách před Cola-Colou: Vývoj cash-flow, hájení vysokých marží a restart prodejů  
14:38Trh začal Trumpa ignorovat. Investoři hledí do budoucnosti, tvrdí Goldman Sachs
13:52Trumpova cla ukrojila ze zisku General Motors přes miliardu dolarů
13:07Uvadající Evropa vyhlíží největší IPO od Porsche. Švédská Verisure chce získat až 4 miliardy eur  
12:29OpenAI a Oracle rozšiřují AI infrastrukturu v USA o 4,5 GW
11:48Americká skupina Carlyle kupuje původně českou společnost Adastra
11:47Investiční nemovitosti MUSE7 pořídíte pohodlně. Třeba i za bitcoiny
11:31BlackRock: Růst evropských akcií může pokračovat, pokud nedojde k obchodnímu šoku
11:28Koruna je k dolaru podhodnocená o skoro 15 procent, spočetl aktuální Big Mac index od The Economist
10:30Akciová rally se dostala do pozdní fáze před důležitými výsledky a cly  
9:20AstraZeneca investuje v USA 50 miliard dolarů do roku 2030
9:13Rozbřesk: Maďarská centrální banka podrží sazby na atraktivně vysoké úrovni
8:41Universal Music míří na americkou burzu, Fed čelí další vlně kritiky kvůli rekonstrukci a futures jsou v červeném  
6:10FX Strategie: Růstový diferenciál se překlopí zpět k USA, eurodolaru se to nemusí líbit  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Alphabet Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
AT&T Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Boston Scientific Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
CME Group Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Edenred SE (06/25 Q2, Bef-mkt)
Freeport-McMoRan Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
General Dynamics Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
Iberdrola SA (06/25 Q2, Bef-mkt)
Koninklijke KPN NV (06/25 Q2, Bef-mkt)
Las Vegas Sands Corp (06/25 Q2, Aft-mkt)
Moncler SpA (06/25 Q2, Aft-mkt)
Moody's Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
NextEra Energy Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Otis Worldwide Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
Raymond James Financial Inc (06/25 Q3, Aft-mkt)
ServiceNow Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
Tesla Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
Thermo Fisher Scientific Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
UniCredit SpA (06/25 Q2, Bef-mkt)
7:00Equinor ASA (06/25 Q2)
7:00Thales SA (06/25 Q2)
7:30SSAB AB (06/25 Q2)
7:30Stora Enso Oyj (06/25 Q2)
22:05T-Mobile US Inc (06/25 Q2)
22:10Chipotle Mexican Grill Inc (06/25 Q2)
22:30O'Reilly Automotive Inc (06/25 Q2)