Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Autobazary AAA Auto loni skončily se ztrátou kolem 120 mil.Kč

ČTK: Autobazary AAA Auto loni skončily se ztrátou kolem 120 mil.Kč

28.2.2008 8:39
Autor: ČTK

Praha 28. února (ČTK) - Skupina autobazarů AAA Auto loni vykázala ztrátu 4,9 milionu eur, tedy v přepočtu asi 120 milionů korun, rok před tím byla v zisku. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Ztráta je vyšší než očekával trh, který ji odhadoval kolem 1,2 milionu eur, tedy asi 30 milionů . Sama firma ještě v létě počítala se ziskem 200 milionů .

Tržby AAA se loni zvýšily o 34,9 procenta na 470 milionů eur, tedy zhruba 11,7 miliardy korun. Provozní náklady stouply o 54 procent na 78,9 milionu eur, což jsou přibližně dvě miliardy korun. Provozní zisk klesl o 94 procent na 700.000 eur, tedy 17,5 milionu .

Pokles způsobil růst nákladů spojený s otevíráním nových poboček. Otevření některých autocenter se zpozdilo, firma měla personální problémy a navíc se snížila dynamika růstu prodeje ojetých aut. K tomu závěrem roku přispěla silná koruna, která nahrávala individuálním dovozům ojetin do ČR.

"Tato kombinace nepříznivých a neočekávaných vlivů zavinila propad výsledku ve 4. kvartále," uvedl generální ředitel Anthony Denny.

Firma loni na podzim vstoupila na pražskou a budapešťskou burzu. Od zahajovacích 55 za akcii se ale její kurz propadl na současných zhruba 24 korun. Někteří investoři vedení firmy obvinili, že o hrozící ztrátě vědělo již při zářijovém úpisu akcií, to ale společnost odmítla.

Pro návrat k zisku a obnovení důvěry investorů firma přijala řadu opatření. Plány na obnovení ziskovosti zahrnují tlak na maximalizaci tržeb a ziskovosti na všech pobočkách, rozložení budoucí plánované expanze skupiny do delšího časového období a uvolnění tlaku na kapitálové a lidské zdroje společnosti, snižování nákladů napříč celou skupinou prostřednictvím striktních rozpočtů na jednotlivé pobočky a organizační změny struktury vrcholového vedení společnosti na štíhlejší a více orientovanou na prodejní cíle skupiny.

"Jsem pevně přesvědčen, že zaváděná opatření přinesou již v průběhu letošního roku výsledky, které vrátí důvěru akcionářů v ziskovost jejich investice do akcií skupiny AAA Auto,” dodal Denny.

Skupina AAA Auto loni prodala v pěti zemích 79.871 aut, což je o 29 procent více, než v roce 2006. Počet poboček se zvýšil o 20 na 45 autocenter v ČR, Slovensku, Maďarsku, Polsku a Rumunsku.


Komentář Patrie/KBC bude následovat


Váš názor
 • Špatná aranže IPO
  28.2.2008 15:48

  Denny nám ukázal, jak se obchoduje s blbcema - napakoval se na úpisu a pak naúčtoval za poslední čtvrtletí náklady celého roku - ať jde takový člověk někam a ti, co mu chystali IPO (Patria) taky - ukázka naprosto neprofesionální analýzy - co na tom IPO potom trvá tak dlouho, když si ho nedokázali ani pořádně proklepnout?? Já v tom sice nejedu, ale je mi líto všech, co ano…protože tohle nebyl košer obchod od samého začátku….
  John Locke
 • To byla mrtvola
  28.2.2008 14:17

  už když to dávali na trh....
  Templar
 • Důvěra akcionářů ?
  28.2.2008 12:41

  Možná, ale co důvěra zákazníků? Ta se jen tak lehce nevrátí. Na sliby o maximalizaci tržeb je zpátky nenalákají.
  HonzaH
 •  
  28.2.2008 10:20

  tutovka díky
  bazar
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data