Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM: Nové obchodní jednotky budou moci upisovat vlastní akcie

ECM: Nové obchodní jednotky budou moci upisovat vlastní akcie

20.03.2008 16:22
Autor: ČTK

Developerská společnost ECM (799 CZK, 0,00%) vytvoří v zahraničí své samostatné obchodní jednotky. Budou sice dále řízené ústředím v Praze, v budoucnosti ale budou mít dokonce možnost se například oddělit od mateřské společnosti a upsat na lokálních burzách vlastní akcie. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval Antonín Jakubše z vedení firmy.

Z regionálního pohledu vytvoří developer obchodní jednotky pro střední a východní Evropu, Rusko, Českou republiku a Čínu. Zástupci vedení firmy však zatím odmítli spekulovat o tom, která z těchto jednotek by se mohla výhledově osamostatnit a upsat vlastní akcie. Nová organizační struktura má mít podle Jakubšeho pozitivní vliv na hospodaření firmy. Plně funkční by měla být nová organizační struktura od srpna.

"Když budeme mít teritorium přikryté viceprezidentem, který je odpovědný za všechny činy a projekty na tomto teritoriu, tak tomu bude mít přizpůsobené pravomoci a zodpovědnosti," řekl Jakubše.

Prezidentem firmy dále zůstává Milan Janků, zakladatel firmy a její většinový vlastník. Jeho výkonných pravomocí se změna organizace podle Jakubšeho nedotkne.

Janků založil firmu v roce 1991. Společnost má sídlo v Lucembursku a Janků ji vlastní přes nizozemský fond. V Praze patří mezi nejvýznamnější projekty ECM pankrácký administrativní komplex City.

Vedle Česka podniká společnost také v Rusku, Polsku a Číně. Ke konci loňského roku tvořilo portfolio skupiny 14 developerských a devět investičních projektů. Celková plocha portfolia skupiny činí zhruba 530.000 metrů čtverečních. Akcie ECM se obchodují na pražské burze.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2025
14:59Fidelity: Investoři do ETF reagují na celní konflikt odklonem od USA
8:13Víkendář: Reklamu jen tak nepoznáme?
24.05.2025
14:33Fidelity International: Jak mohou neutrální akciové strategie využít sílu volatility
8:10Víkendář: Svět, kde předvídatelnost je slabostí a cla jsou nejkrásnějším slovem ve slovníku
23.05.2025
22:03Americké trhy krvácí po hrozbách cel vůči EU a Applu  
17:44Traders Talk: Trump rozbouřil trhy, Colt potěšil výsledky a UnitedHealth v problémech
17:17PwC: Prodej elektromobilů v 1. čtvrtletí stoupl o 42 procent na 2,7 milionu
15:57Jednání s EU podle Trumpa nikam nevedou, chce clo 50 procent. Akcie klesají
15:49Půjde to k normálu bez cenového šoku?
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data