Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PPF plánuje dobrovolnou nabídku převzetí akcií společnosti Zentiva

PPF plánuje dobrovolnou nabídku převzetí akcií společnosti Zentiva

2.5.2008 17:26
Autor: 

Anthiarose Limited, 100% dceřiná společnost PPF Group N.V., oznamuje, že hodlá učinit dobrovolnou nabídku převzetí určenou všem držitelům akcií i globálních depozitních akcií společnosti Zentiva (933 CZK, 1,73%) N.V.
 
Účelem nabídky převzetí je získání takového podílu ve společnosti Zentiva, který umožní navrhovateli aktivně ovlivňovat strategii i operativní řízení Zentivy. S cílem zajistit a zvýšit vliv skupiny PPF na chod společnosti Zentiva spolupracuje PPF Group N.V. s Generali (29 EUR, 1,34%) PPF Holding B.V. Obě skupiny již oznámily nizozemskému regulátorovi AFM i představenstvu Zentivy, že jednají ve shodě.

V souladu s legislativou České republiky (Zákon o nabídkách převzetí) bude návrh nabídkového dokumentu předložen České národní bance jako příslušnému orgánu dohledu. Nabídka převzetí bude uskutečněna pouze v případě, že návrh nabídkového dokumentu projde procesem přezkoumání ze strany ČNB.

Cena jako protiplnění v rámci této nabídky převzetí byla stanovena takto: 950 za jednu akcii a 950 za jednu globální depozitní akcii (GDS). Tato cena představuje 3,3% prémii ve vztahu k průměrné ceně akcií vypočítané jako objemově vážený průměr za období šestiměsíčního obchodování s cennými papíry na Burze cenných papírů Praha, a 3,6% prémii ve vztahu k závěrečné tržní ceně na Burze cenných papírů Praha (SPAD) dne 30. dubna 2008.

Skupina PPF pozitivně hodnotí strategii uplatňovanou společností Zentiva. Skupina PPF hodlá aktivně vykonávat svá akcionářská práva, aby podpořila úsilí současného managementu zaměřené na další rozvoj i na zvyšování hodnoty společnosti.

Komentář je úplným zněním tiskové zprávy skupiny PPF


Váš názor
 • Zentiva
  2.5.2008 18:05

  No já nevím, ale to mi moc výhodná nabídka nepřijde. Vychází to, že náhodou před půlrokem spadla cena Zentivy po druhém PW pod 1000 Kč, k tomu pokles na světových trzích v posledních měsících, takže průměr za období šestiměsíčního obchodování je takto nízký a k tomu "prémie" 3,3% - to mi přijde jako nepovedený vtip celý...
  Klabouch
  • Re: Zentiva
   2.5.2008 22:31

   PPF skoupilo již před časem v tajnosti přes J&T dalších 7 procent, aby nemuseli vyhlásit povinný odkup a obešli bankovní předpisy. Takže mají přes 30 procent a měli správně vyhlásit povinnou nabídku převzetí.
   Pedro
  • Re: Zentiva
   2.5.2008 20:59

   PPF si vážím, ale pokud tohle není jen testovací balónek co trh udělá, tak je to k smíchu. Nákupku pod 950 má naprosto mizivé množství investorů a do realizace ztráty se nikdo nepohrne. Spiše mi to celé připadá jako takové tytyty nanagementu Zentivy, co nastane, když nedají firmu rychle do pořádku.
   Big_G
   • Re:
    2.5.2008 22:25

    Jistě, že to je jen testovací balónek. Za ty prachy jim to nedá dobrovolně skoro nikdo. Utopili v Zentivě spoustu peněz a chtějí je zpět. Tak budou tlačit na ten neschopný management.
    Petr
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data