Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské trhy se dnes předháněly v růstu

Evropské trhy se dnes předháněly v růstu

02.05.2008 17:46

Evropské trhy dnes uzavřely silným růstem, způsobeném hlavně pozitivními makrodaty o nezaměstnanosti v USA, která poklesla na 5 % z očekávaných 5,2 %. (Počet pracovních míst v USA v dubnu klesl o 20.000, přičemž trh čekal pokles o 80.000).
 
Růst dnes zaznamenaly akcie automobilky BMW (37 EUR, 3,91%), která ohlásila zvýšený prodej v USA a Francii za měsíc duben. Další německá společnost, která dnes zaznamenala výrazný narůst, je druhý největší výrobce čipů v Evropě, společnost Infeon. Firma zaznamenala nárůst prodeje na 63,4 mld. USD z 61,1 mld. USD ve stejném období minulého roku. Pozitivní impuls obdržely i akcie leteckého dopravce Lufthansa (18 EUR, 4,15%) v podobě zakázky od letecké společnosti Aer Lingus Group na servis jejich letadel.

Britské akcie dnes rostly poprvé za posledních 5 dnů, hlavním tahounem byla Royal Bank of Scotland, kdy byla zveřejněna zpráva, že společnost TPG má zájem o celou pojišťovací divizi banky. Obchodní transakce by se mohla pohybovat v hodnotě 8 mld. GBP.
Další významný nárůst dnes zaznamenaly akcie společností: UBS (37 CHF, 5,66%), BNP Paribas (71 EUR, 2,99%) a Air France.

Panevropský index Dow Jones Stoxx 600 si dnes polepšil o 1,9 %, FTSE 100 (+1,34 %) a DAX (+1,32 %) dnes kopírují pozitivní vývoj, stejně tak i francouzský index CAC40 (+1,51 %) dnes nejde proti trendu dobré investiční nálady na evropských trzích.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.11.2025
22:00Americké akciové indexy se výrazně propadají  
17:19Inflace je vždy monetárním jevem
16:37Disney zklamal na tržbách a varuje před nižším ziskem v prvním kvartálu. Akcie odepisují 8 %
16:08Mobius: Korekci na AI využiji k nákupům, dolar bude posilovat
14:40Po první polovině roku se růst evropských zbrojařů zasekl  
13:09Čínský gigant Tencent překonal očekávání, AI využívá chytře a efektivně  
12:01Merck překonal svými výsledky odhady, akcie rostou o šest procent
11:14Shutdown končí, trhy už nechává v klidu. Na data si nejspíš ještě chvíli počkáme  
11:06Zisk Siemensu zaostal za odhady, firma odštěpení zdravotní divizi divize
10:26EU chystá novou obchodní dohodu s USA. Chce zafixovat 15% cla a vyřešit sporné bariéry
10:01Skupina ČSOB za devět měsíců 2025: Roste čistý zisk, objem úvěrů i spravovaných aktiv
9:55Konec nejdelšího shutdownu. Federální úřady obnovují provoz, dopady budou přetrvávat
9:13Britská ekonomika zpomalila, kyberútok způsobil miliardové škody
8:58Rozbřesk: Rozpočtová šaráda u konce. Nová koalice má tři možnosti, jak naložit s děravým rozpočtem
8:50Shutdown v USA skončil, Cisco sází na AI a otázky kolem Trumpa a Epsteina znovu ožívají  
6:06Dluhopisový trh se mění. Proč investoři volí korporace před státy  
12.11.2025
22:01Dow Jones na rekordních hodnotách před hlasováním o ukončení shutdownu  
17:23Pětileté valuační „pravidlo“ – nyní „tentokrát jinak“?
17:21Nejlepší Dlouhodobý investiční produkt alias DIP na trhu nabízí Patria Finance, ocenila prestižní soutěž
17:05Spoření na penzi mají témeř 4 miliony lidí, letos jejich počet klesl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y