Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ptejte se Zdeňka Bakaly online! Dnes od 11:30 exkluzivně na Patria.cz!

Ptejte se Zdeňka Bakaly online! Dnes od 11:30 exkluzivně na Patria.cz!

29.5.2008 10:29
Autor: 

Akcie společnosti New World Resources mají za sebou úspěšný start na burze v Londýně, Praze a ve Varšavě. První den obchodování na pražské burze zahájily prudkým nárůstem o téměř 7 % a dosud zhodnotily o více než 25 %. Na pražské burze představuje emise NWR největší IPO v historii a zařadila se zde mezi nejobchodovanější tituly. Ke konci června by akcie NWR měly být zahrnuty do indexu PX . Co zajímavého se přihodilo v zákulisí IPO? Jaké má společnost další plány? Co společnost vnímá jako největší rizika a jaké jsou pro ni největší výzvy? Na tyto a další otázky se můžete ptát přímo toho nejpovolanějšího!

Zdeněk Bakala, místopředsedy představenstva NWR, spolumajitel OKD a jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů devadesátých let a začátku dvacátého prvního století v Česku, zakladatel společnosti Patria Finance, první investiční banky v České republice, poskytne serveru Patria.cz exkluzivní rozhovor. Půjde o rozhovor v reálném čase přímo na našich webových stránkách, proto se ho budete moci zúčastnit i Vy! Online rozhovor bude probíhat ve čtvrtek 29.května od 11:30 do 13:00 hodin, své otázky budete moci zadávat na stránkách Patria.cz už 15 minut před začátkem a pak v celém průběhu rozhovoru.

Společnost New World Resources je, prostřednictvím své dceřiné firmy OKD, přední středoevropskou černouhelnou těžební společností a největší společností tohoto druhu v České republice (měřeno výnosy a objemem produkce uhlí). Svou produkci dodává zákazníkům v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Polsku, Maďarsku a Německu. Společnost provozuje pět funkčních dolů, jež se, spolu s ostatními navazujícími provozy, nacházejí v severovýchodní části České republiky u hranic s Polskem. NWR je jednou z největších průmyslových skupin v České republice co do výnosů a počtu zaměstnanců. K hlavním odběratelům OKD patří Arcelor Mittal (63 EUR, 0,48%) Steel, US Steel (169 USD, -1,85%), Voestalpine (52 EUR, -0,23%) Stahl, Dalkia ČR, Moravia Steel a ČEZ (1 300 CZK, 0,00%).

Prostřednictvím své stoprocentně vlastněné dceřiné koksárenské společnosti OKK vlastní NWR dvě koksovny s pěti koksárenskými bateriemi situovanými v blízkosti dolů. K 1. lednu 2008 měla Společnost podle metodiky JORC přibližně 419 milionů tun vytěžitelných zásob uhlí. Převážná většina zásob uhlí patřících Společnosti je klasifikována jako kvalitní koksovatelné uhlí. V roce 2007 prodala společnost přibližně 13,1 milionu tun uhlí, z něhož cca 7,8 milionu tvořilo koksovatelné uhlí, a vyrobila také přibližně 1,3 milionu tun koksu.

Konsolidované hospodářské výsledky za rok 2007, stanovené podle mezinárodních účetních standardů, ukazují silný nárůst tržeb a ziskovosti. Konsolidované v'nosy vzrostly o 10,7 % na 1,367 miliardy EUR (2006: 1,235 miliardy EUR) a EBITDA se zvýšila přibližně o 24,2 % na 351 milionů EUR (2006: 283 miliony EUR). EBITDA marže společnosti za rok 2007 dosáhla 26 % (2006: 23 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba