Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR vykázala v 1Q růst čistého zisku o více než 300 %

NWR vykázala v 1Q růst čistého zisku o více než 300 %

30.5.2008 8:33
Autor: 

Společnost New World Resources N.V. dnes reportovala výsledky za 1Q. Následuje přehled hlavních údajů:

Konsolidované tržby vzrostly o 64 % na 524 milionů EUR (1. čtvrtletí 2007: 320 milionů EUR)

 Objem externích prodejů vzrostl o 8 % na 3,1 milionů tun uhlí a 0,3 milionů tun koksu 

EBITDA se zvýšila o 130 % na 212 milionů EUR (1. čtvrtletí 2007: 92 milionů EUR), čímž se zároveň podstatně zvýšila EBITDA marže na 40 % (1. čtvrtletí 2007: 29%) 

Zisk za uvedené období vzrostl o více než 300 % na 118 milionů EUR (1. čtvrtletí 2007: 27 milionů EUR) 

Celkový průměrný počet zaměstnanců se ve srovnání s 1. čtvrtletím 2007 snížil o 6% 

Upravený zisk na jednu akcii druhu A dosáhl 0,44 EUR (1. čtvrtletí 2007: 0,10 EUR) 

Cenová vyjednávání o uhlí a většině objemu koksu byla pro rok 2008 uzavřena na historicky nejvyšších dohodnutých cenách 

Byl nastartován investiční program POP 2010 

Projekt v Debiensku pokračuje dobře. U polských úřadů byla podána žádost o povolení těžby 

Mike Salamon, předseda představenstva řekl:
 
"Celosvětový ohlas, jakého se dostalo IPO společnosti New World Resources, byl opravdu povzbuzující. Jsme rádi, že můžeme přivítat všechny naše nové akcionáře. IPO nám pomohlo položit základ pro naše záměry, o nichž jsme informovali během našeho roadshow, a především potenciál pro růst - organický i prostřednictvím dalších projektů v Polsku. V tomto smyslu sledujeme s velkým zájmem všechna nynější prohlášení týkající se potenciálních privatizací v Polsku."

Aktuální vývoj:

• K 1. 5. konsolidovala Společnost správu svých dolů Lazy a ČSA do nové obchodní jednotky pojmenované Důl Karviná.

• K 5. 5., tedy ještě před svým přijetím k obchodování na hlavních trzích Londýnské akciové burzy, Burzy cenných papírů Praha a Varšavské burzy, byla společnost transformována na právní formu N.V. (veřejná obchodní společnost s omezeným ručením)

• Dne 6. 5. oznámila Společnost nabídkovou cenu pro primární úpis svých stávajících a nových akcií druhu A ve výši 13,25 GBP za akcii, tedy na horní hranici indikativního cenového rozpětí. Podmíněné obchodování na Londýnské akciové burze a Burze cenných papírů Praha bylo zahájeno ve stejný den.

• Dne 9. 5. Společnost oznámila, že manažeři emise se rozhodli uplatnit opci navýšení poskytnutou jim Společností, což zvýšilo velikost nabídky o 36,2 % vydaných akcií typu A. Úhrada a vypořádání Nabídky proběhlo ve stejný den. Dne 12. 5. se začaly akcie druhu A Společnosti obchodovat na Varšavské burze.
 
• Dne 9. 5. 2008 vyplatila Společnost do rukou RPG Industries SE (“RPGI”), svého většinového akcionáře a držitele jediné vydané akcie typu C, dividendu ve výši 75 milionů EUR.

• Vzhledem k současným podmínkám na úvěrovém trhu se Společnost rozhodla financovat první fázi investičního programu (POP 2010), jehož celková hodnota dosahuje 315 milionů EUR, z vlastní hotovosti namísto původně plánovaného provozního úvěru. Společnost dále přehodnotí a zanalyzuje své možnosti pro financování druhé fáze tohoto programu a včas se rozhodne, jaký další postup zvolí.

Společnost bude dnes, v pátek 30. května v 16,00hodin CET, pořádat konferenční telefonický hovor, v němž budou vrcholní manažeři výsledky hodnotit.

Komentář je úplným zněním tiskové zprávy NWR


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data