Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Úřad EU je stále proti přípravku Coxtral gel od firmy Zentiva

ČTK: Úřad EU je stále proti přípravku Coxtral gel od firmy Zentiva

02.06.2008 17:33
Autor: ČTK

Evropská agentura pro hodnocení léčivých přípravků dnes potvrdila svůj negativní postoj vůči léku proti bolesti Coxtral gel české společnosti Zentiva (1 028 CZK, -0,68%) . Současně doporučila zrušení existujících povolení pro prodej přípravku a odmítnutí vydání nových povolení. Agentura to uvedla v tiskové zprávě. Zentiva tvrdí, že při registraci gelu prokázala srovnatelnou účinnost a bezpečnost přípravku, proto byl schválen Státním ústavem pro kontrolu léčiv.
 
Agentura požaduje srovnávací studii placebem, což je podle Zentivy typ evidence potřebný u originálních léků. Pro Zentivu dnešní zamítavé stanovisko podle její mluvčí Věry Kudynové znamená, že Coxtral gel nebude nyní uvádět na nové trhy. "Dosud vydané registrace jsou platné a Zentiva vyčká rozhodnutí Evropské komise, které bude závazné," uvedla Kudynová. To by mělo přijít během několika měsíců.

Zentiva je největší farmaceutickou firmou v České republice. Zaměřuje se na výrobu generik, což jsou levnější kopie originálních léků, kterým vypršela patentová ochrana. Největším akcionářem Zentivy je s téměř čtvrtinovým podílem farmaceutická skupina Sanofi-Aventis (47 EUR, -0,90%).

Čistý zisk Zentivy klesl v prvním čtvrtletí meziročně o 9,5 procenta na 470 milionů korun. Firma pokles přičítá vyšším finančním nákladům v souvislosti s loňskou akvizicí turecké firmy Eczacibasi.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.08.2025
16:11Goldman Sachs: Recese je mimo zorné pole investorů, sázet proti tržnímu momentu je téměř iracionální
9:32Víkendář: Mohou datová centra poškodit ekonomiku?
08.08.2025
17:33Zánik hodnotových akcií
16:21Z Měsíce rovnou na Nasdaq. Vesmírná IPO těží ze zájmu investorů
14:29Make Global Stocks Great Again! Americká cla vrací lesk zahraničním trhům  
13:56Ifo: Hospodářské oživení v Německu nadále brzdí nedostatek zakázek
12:47Perly týdne: Jistota poklesu sazeb a srpnová rally
11:42Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:41Zlato dostalo impuls k růstu, zatímco akciové trhy se na směru neshodnou  
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Snížený výhled poslal akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data