Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie klesá druhým dnem, obavy z pomalejšího růstu v USA oslabují akcie bank a těžařů

Asie klesá druhým dnem, obavy z pomalejšího růstu v USA oslabují akcie bank a těžařů

05.06.2008 9:28

Asijský region dnes navázal na včerejší ztráty a zakončil obchodování v červených číslech. Pod pokles se nejvýrazněji podepsaly akcie bank, které oslabovaly z obav o další vývoj společnosti Lehman Brothers a poté, co ratingová společnost Moody`s uvedla, že možná sníží ratingy pojišťovatelů MBIA a Ambac a komoditních společností, na které negativně doléhá sílící americký dolar.

Americké trhy včera zavřely mírně v záporu poté, co šéf FEDu Bernanke ve svém prohlášení uznal možnou inflační hrozbu v případě, že by se dlouhodobá inflační očekávaní posunula směrem nahoru. V bankovním sektoru nejvíce oslabily akcie Mitsubishi UFJ (-2,7 %) a Mizuho Financial (-3,2 %). Komoditní sektor táhly dolů australské firmy Woodside Petroleum (-7,6 %) a Rio Tinto (-4,1 %), v Japonsku oslabily akcie obchodníka s komoditami Mitsubishi (-3,3 %).

Panasijský index MSCI Asia-Pacific odepsal 0,9 %, index Hang Seng přidal o 0,8 %, Nikkei 225 ubral 0,65 %, australský S&P/ASX200 oslabil o 1,0 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.11.2025
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  
6:08Evropské akcie překonaly obavy. Jejich zisky rostou, valuace zůstávají atraktivní  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data