Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Slovensko uvažuje o zmrazení cen potravin kvůli přijetí eura

ČTK: Slovensko uvažuje o zmrazení cen potravin kvůli přijetí eura

17.06.2008 18:07
Autor: ČTK

Slovensko by mohlo zmrazit ceny 20 základních potravin, aby ochránilo spotřebitele před neoprávněným zvyšováním cen po přijetí eura v lednu příštího roku. Uvedlo to dnes slovenské ministerstvo zemědělství s tím, že navrhovaný seznam zahrnuje například chleba, hovězí a vepřové maso, mléko, máslo, vejce, mouku, jablka, brambory a cukr.

"Zmrazení, či moratorium, je pouze jednou z možností," řekla podle agentury Reuters mluvčí ministerstva. "Pokud maloobchodníci nepřikročí ke spekulativnímu zvyšování cen potravin, nebude takovéto moratorium vůbec zapotřebí," dodala.

Ministerstvo zemědělství dále uvedlo, že projedná analýzu podmínek na trhu a různé návrhy na opatření s ministerstvem financí a hospodářství. Mezi možná opatření patří například stanovení procentního limitu, o který bude povoleno zvýšit ceny určitých potravin.

"Je to pouze náš návrh. Předpokládáme, že projde úpravami," řekla mluvčí. "Chceme být pouze připraveni poskytnout vládě nástroje k boji s možným spekulováním," dodala. Inflace na Slovensku se v květnu podle metodiky Evropské unie kvůli vysokým cenám potravin vyšplhala až na 20měsíční maximum, připomíná agentura Reuters.


Váš názor
  • Socialismus
    17.06.2008 19:10

    Tak to už je socialismus jako "Byk, Brno, Bratislava"!!! CO to s nami ty vlady a centralni banky provadeji?
    VSE LIMITED
Aktuální komentáře
08.05.2026
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university