Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Moody's snižuje špičkový rating pojišťoven MBIA a Ambac

Moody's snižuje špičkový rating pojišťoven MBIA a Ambac

20.06.2008 12:09
Autor: 

Agentura Moody's Investors Service ve čtvrtek připravila pojišťovací společnosti Ambac (2 USD, -1,93%) Financial Group a MBIA o AAA rating s poukázem na jejich sníženou schopnost navýšit kapitál a uzavírat nové transakce.

Moody's na začátku měsíce uvedla, že pravděpodobně sníží rating Ambac Assurance a MBIA Insurance, jelikož padající ceny akcií a vysoké náklady pro vstup na úvěrové trhy ztěžují těmto dvěma největším pojišťovnám dluhopisů získávat nový kapitál. Poptávka po jejich pojišťovacích balíčcích také vyschla kvůli obavám ze ztrát, které společnosti utrpí z pojišťování rizikových úvěrů jištěnými hypotékami.

Agentura Standard & Poor's připravila obě dvě pojišťovny o nejvyšší rating již 5. června.

Moody's snížil hodnocení Ambac Assurance o tři stupně na „Aa3“, což je čtvrtý nejvyšší investiční stupeň a hodnocení Ambac Financial snížil o tři stupně z „Aa3“ na „A3“, což je sedmý nejvyšší investiční stupeň.

MBIA Insurance bylo sníženo hodnocení o pět stupňů na „A2“, šestý nejvyšší investiční stupeň, a MBIA Inc bylo sníženo hodnocení o pět stupňů z „Aa2“ na „Baa1“, což je třemi stupni dělí od hodnocení označované jako „junk“, tedy „špatný“.

Výhled ratingů u všech společností je negativní, a to kvůli nejistotě ohledně probíhajících podnikatelských plánů. Negativní výhled naznačuje další možné snížení ratingu během následujících 12 až 18 měsíců.

Ve svém čtvrtečním vyjádření společnost MBIA uvedla, že je „zklamaná“ a „zmatená“ analýzou Moody's, přičemž se domnívá, že finanční pozice společnosti je dobrá a zaslouží si vyšší rating. „S 16 miliardami USD ve zdrojích přinášejících výnosy máme víc než dost kapitálu, abychom dostáli závazkům vůči svým pojištěncům“, sdělila společnost. „Je to otázka ratingu a nikoli solventnosti“.

MBIA uvedla, že postup Moody's dá některým vlastníkům zaručených investičních kontraktů oprávnění ukončit kontrakty nebo požadovat, aby byla přidána dodatečná záruka. Společnost uvedla, že má „více než dostatek“ likvidních aktiv, které tyto nároky pokryjí.

Ambac byla krokem agentury Moody's také zklamaná a ve svém čtvrtečním prohlášení sdělila, že nesouhlasí s „negativní prognózou“ této ratingové agentury. “Silná kapitálová základna společnosti jí navzdory nepříznivým scénářům Moody's umožní zvládnout současnou úvěrovou krizi“, uvádí se ve vyjádření.

Ambac očekává, že uvidí „konkrétní pozitivní výsledky“ svých ozdravných snah a dodala, že snížení ratingu nebude mít podstatný dopad na její závazky kolateralizovat své zaručené investiční kontrakty a swapy ve svém segmentu finančních služeb.

Ambac uvedla, že chce zahájit provoz nového špičkového pojišťovatele dluhopisů pod názvem Connie Lee, a MBIA sdělila, že si na úrovni holdingové společnosti ponechala kapitál ve výši 900 mil. USD, který byl dříve určen pro její pojišťovnu dluhopisů, jelikož znovu vyhodnocuje své možnosti. Ambac ve čtvrtek sdělila, že bude pokračovat se svými plány týkající se kapitalizace Connie Lee Insurance Company.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Accenture PLC (08/20 Q4, Bef-mkt)
CarMax Inc (08/20 Q2, Bef-mkt)
Cineworld Group PLC
Manchester United Plc (06/20 Q4)
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje nových domů
22:15Costco Wholesale Corp (08/20 Q4)