Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Fannie a Freddie drtí trhy... přehled ekonomických zpráv

    Fannie a Freddie drtí trhy... přehled ekonomických zpráv

    11.07.2008 18:23
    Autor: 

    ČR

    • Společnost Sanofi-Aventis oficiálně zveřejnila svoji nabídku na převzetí Zentivy za cenu 1 050 za akcii, přičemž nabídka je podmíněna získáním nejméně 50% akcií (včetně již drženého podílu). Nabídka je platná do 19. září, takže podle zákona má PPF čas do 12. září na případné zvýšení své současné nabídky 950 za akcii.

    USA

    • Výsledky GE za 2Q08 byly v rámci očekávání, když očištěný EPS činil 0,54 USD, tržby mírně překonaly odhady. Společnost také potvrdila cíl na letošní rok, kdy by se EPS měl pohybovat v rozmezí 2,2 - 2,3 USD, přičemž odhady analytiků se pohybují na spodní hranici tohoto intervalu.

    • Největší hráči na trhu hypotečních úvěrů v USA Fannie Mae a Freddie Mac po otevření trhů ztratily téměř polovinu hodnoty na základě silných prodejních doporučení a rostoucí pravděpodobnosti, že budou převzaty vládou.

    • Index spotřebitelské důvěry Un.Michigan pozitivně překvapil mírným růstem na 56,6, zatímco se čekal další pokles na 55,5 bodů.

    • Lepší než očekávání bylo i saldo amerického zahraničního obchodu. Deficit se snížil na 59,8 miliardy. Pozitivní zprávou je růst vývozů, který překonal dynamiku na dovozní straně. Horší je však vývoj cen - kombinace drahých surovin, ropy a slabého dolaru znamená rychlejší růst dovozních cen. Kvůli situaci na finančních trzích však uspíšení růstu sazeb Fedu těžko čekat.

    Ropa se dostala nad 147 dolarů. K napětí mezi Izraelem, USA a Íránem se přidala hrozící stávka v brazilské těžební společnosti a opět se ozvali také ozbrojenci v Nigeru, kteří hrozí dalšími útoky.

    Evropa

    • Podle informací Wall Street Journal zvýšil belgický InBev svoji nabídku na převzetí Anheuser-Busch ze 65 USD na 70 USD za akcii. Akcie obou zúčastněných společností reagovaly výrazným růstem.

    Patria Finance Research


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    13:05Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed, BoJ i BoE nechají sazby zatím beze změny  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m