Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Recese klepe na dveře... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Recese klepe na dveře... denní přehled Trhy, data, výsledky

    13.08.2008 18:36
    Autor: 

    USA

    • Americké akcie oslabily na základě horších výsledků společností Deere&Co a Macy’s než očekávali analytici. Merrill Lynch navíc prohlásil, že konec hypotéční krize zdaleka není u konce.

    Maloobchodní tržby se v červenci snížily o 0,1 % v souladu s odhady. Mírně horší než očekávání bylo zvýšení maloobchodu bez aut o 0,4 %.

    • Indikací inflačních problémů je červencové zvýšení dovozních cen o 1,7 %, ačkoli odhady počítaly s růstem o 1,0 %. Meziroční inflace v dovozních cenách už vystoupala na 21,6 %.

    Evropa

    E.ON reportoval za 2Q08 meziroční pokles čistého zisku o 2,1% na 882 mil. EUR, což bylo pod očekáváním trhu (konsensus:1,27 mld. EUR). Společnost však zvýšila výhled na letošní rok, když očekává, že by provozní zisk měl růst o 5 až 10%.

    Průmyslová výroba v eurozóně v červnu stagnovala, zatímco se čekalo její zvýšení o 0,1 %. Ve srovnání s loňským rokem objem produkce klesl o 0,5 %. Stav ekonomiky eurozóny se zřetelně zhoršuje. Více napoví zítřejší data o HDP za 2Q.

    • Estonsko je v recesi. Ve 2Q se HDP snížil o 0,9 % po snížení o 0,5 % v 1Q. Korekce předchozího přehřátí ekonomiky a splasknutí realitní bubliny si vybírá svou daň.

    ČR

    • Čistý zisk Unipetrolu poklesl za 2Q08 meziročně o 80% na 302 mil. . Provozní zisk ve výši 838 mil. však překonal očekávání trhu o 12%. O relativně slušné výsledky se zasloužila zejména rafinérská divize díky silným rafinačním maržím, naopak petrochemie a Benzina zaostaly za očekáváním.

    Ostatní

    • Japonská ekonomika klesla ve 2Q o 0,7 % po růstu HDP o 0,2 % v 1Q. Za poklesem je horší export i snížení domácí poptávky. I Japonsko se už pohybuje na hraně recese.

    • A právě recese ukončila "commodity play", kdy pokles akcií a dolaru pomáhal k růstu cenám komodit. Obavy z recese a poklesu poptávky po komoditách vedly k dalšímu silnému poklesu cen: olovo -9,6 %, zinek -4,4 %, měď -3,2 %, hliník -2,2 %.

    Patria Finance Research


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů