Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Prodej nových domů v USA oživil ze 17letého minima

ČTK: Prodej nových domů v USA oživil ze 17letého minima

26.08.2008 16:54
Autor: ČTK

Washington (ČTK) - Prodej nově postavených rodinných domů ve Spojených státech vykázal v červenci mírné oživení a vymanil se z červnového 17letého minima. Noví kupci využívají toho, že v nejhorší poválečné realitní krizi domy výrazně zlevnily, což vede k postupnému oživování prodeje i stabilizaci cen. V meziročním srovnání však je prodej nových domů nižší o více než 35 procent.
 
Prodej nových jednogeneračních domů stoupl proti červnu o 2,4 procenta na celoročně přepočtené tempo 515.000 domů, nejvíce od dubna. Výsledek byl nižší než průměrný odhad ekonomů, kteří počítali s udržením tempa 530.000, jaké vládní statistici původně spočítali pro červen. Dnešní zpráva však červnové tempo revidovala na 503.000, tedy nejméně od září 1991.

Střední cena domu mírně stoupla na 230.700 dolarů (3,88 milionu Kč) z červnových 230.100 USD. V meziročním srovnání však byla nižší o 6,3 procenta.

Americký trh bydlení se loni kvůli krizi na trhu hypoték dostal do silného propadu. Krize realitního trhu od konce loňského roku prudce oslabuje růst v USA a ohrožuje největší ekonomiku světa recesí.

V červenci také mírně oživil trh starších domů. Jejich prodej proti červnu podle pondělních údajů vzrostl o 3,2 procenta, avšak meziročně byl nižší o více než 13 procent.

Ceny rodinných domů ve Spojených státech se ve druhém čtvrtletí meziročně snížily o rekordních 15,4 procenta, ukázal dnes index Standard & Poor's/Case Shiller. Podle jiných údajů federálního úřadu pro bydlední OFHEO klesly ceny domů ve druhém čtvrtletí meziročně o 4,8 procenta, v červnu se však již proti předešlému měsíci


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.07.2025
6:22Digitální měny centrálních bank – jaký je potenciál v Evropě a v USA a jaké jsou u nich optimální sazby
15.07.2025
22:01Zámořské indexy oslabily navzdory růstu polovodičových titulů  
17:18Cla a opakování a konec boomu dvacátých let
16:59Americké indexy proráží na nová maxima, hodnota zlata mírně klesá
16:23Brusel má v případě neúspěchu s USA připravenou celní odvetu za 72 miliard eur
16:12Čínský trh se smartphony zažil po šesti kvartálech růstu pokles. Apple přestává oslabovat
15:25Efekt cel se začíná zvolna projevovat, americká inflace v červnu zrychlila  
15:15Braňo Soták k JPMorgan: S výsledky jsme spokojeni. Kde výhled dává prostor a kde dře?  
15:01Citigroup překonala odhady, čistý zisk dosáhl čtyř miliard
13:40JP Morgan opět překonala očekávání analytiků, v meziročním srovnání ale zaostává
12:20Průmyslová výroba v EU v květnu vzrostla o 1,5 procenta, v Česku klesla
11:59ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červenci stoupla víc, než se čekalo
11:49Komentář analytika: Přijdou pro Nvidii z Číny dobré zprávy?  
11:00Akcie před inflací a výsledky lehce rostou. Trump znovu ustupuje a posílá vzhůru Nvidii  
10:23Obrat Washingtonu, Nvidii povolil vyvážet čipy H20 do Číny. Akcie se dostávají nad 170 dolarů
9:02Rozbřesk: Ukáží se už cla v americké inflaci? Nápověda dnes odpoledne
8:51Čína ukazuje odolnost vůči americkým clům, Trump prodá zbraně na Ukrajinu. Evropa zahájí pozitivně  
8:37Čínská ekonomika stále drží růst nad 5 procenty a překvapuje odolností proti americkým clům
8:36Hypomonitor: Objem hypoték v červnu stoupl o devět procent na 37,5 mld. Kč
8:31Cla by sebrala české ekonomice 0,4 % z růstu letos a 1,1 % příští rok, odhaduje MF. Trump opět po „náhozu“ avizuje ochotu jednat

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Alcoa Corp (06/25 Q2, Aft-mkt)
Progressive Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Prologis Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
United Airlines Holdings Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
7:00ASML Holding NV (06/25 Q2)
9:00CZ - PPI, y/y
12:30First Horizon Corp (06/25 Q2)
12:45Bank of America Corp (06/25 Q2)
12:45Johnson & Johnson (06/25 Q2)
13:30Goldman Sachs Group Inc/The (06/25 Q2)
13:30Morgan Stanley (06/25 Q2)
14:30USA - PPI, y/y
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m