Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza klesá, pod tlakem zejména Telefónica O2

Pražská burza klesá, pod tlakem zejména Telefónica O2

11.09.2008 11:30

Český trh opět klesá, index PX odepisuje dalších 0,5 %. Hlavní poklesy vidíme na akciích Telefóniky O2 (474 CZK, -1,44%) CR, která je pod výrazným tlakem a kde i nadále operují zahraniční prodejci. Lokální investoři prodávají také a zdá se, že tento titul je také zasažen nucenými prodeji, stejně jako včera akcie ČEZ (1 042 CZK, 1,46%). ČEZ se pomalu dostává z prodejního tlaku, na trhu však není větší likvidita a navíc na úrovni 1050 korun jsme registrovali zahraniční prodejce. Akcie TEF02 obchodují dokonce pod 470 korunami, nicméně na úrovni 465 korun vidíme silnou podporu. Okolní trhy dnes klesjí o maličko více, než český, ale právě trhy v Polsku i Maďarsku pražskou burzu v posledních dnech výrazně překonávaly.


Váš názor
  • TO2 - exdivi den?
    11.09.2008 12:02

    zajimave - "Rozhodný den pro výplatu dividend společnosti TO2 byl stanoven na 17.9. při standardním burzovním vypořádání obchodů T+3 je tak dnešek posledním burzovním dnem nesoucím ještě potenciální nárok na vyplacení zmíněných dividend." z http://www.kurzy.cz/zpravy/151846-to2-dnes-je-posledni-burzovni-den-s-narokem-na-dividendu/
    petr666
    • Re: TO2 - exdivi den?
      11.09.2008 12:20

      Ahoj Petře!! Ověřoval jsem si to před dnešním nákupem u BJ,zítra by se mělo obchodovat ještě s nárokem,až v pondělí bez divi..
      Velkamedvědice
      •  
        11.09.2008 12:23

        ano, taky to tak beru, jen me udivil tady ten alternativni nazor... ;)
        petr666
  • Je pan Ronald naivní
    11.09.2008 11:50

    myslet si o investorech totéž co tady před časem prezentoval "soustružník",tj.co investor to kandidát na oškubání. Milý pane já jen doufám, že pokud by náhodou na tuto postkomunistickou pidiburzu omylem vstoupil NASDAQ, že tu neponechá kámen na kameni , a že ihned nesmyslnný mezičlánek MM(manipulmaníků) ZRUŠÍ a TO BEZ NÁHRADY. zdar
    plejer
Aktuální komentáře
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO
14:45Trumpův velký den: USA a Británie uzavřely 'úplný a komplexní' obchodní pakt

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data