Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
OKD kupuje VIAMONT Cargo

OKD kupuje VIAMONT Cargo

12.9.2008 14:00
Autor: 

Následuje tisková zpráva ÚOHS:
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dne 11. září 2008 povolil prodej společnosti VIAMONT Cargo, a.s. Kupující stranou je OKD Doprava, akciová společnost ze skupiny podnikatele Bakaly. Spojení bylo povoleno bez podmínek.

OKD Doprava působí v oblasti silniční a železniční přepravy, zasilatelství a logistiky, přičemž jako doplňkovou činnost poskytuje pronájem železničních dopravních prostředků. Společnost OKD Doprava vykonává kontrolu nad následujícími společnostmi: DLT s.r.o, ŽDD, a.s. a OKD, Doprava - Trading, s.r.o.

Nabývaná společnost VIAMONT Cargo poskytuje v České republice kompletní služby v oblasti železniční nákladní dopravy, provozování dráhy a vlečky, dopravy na vlečkách a zasílatelství včetně navazujících služeb. V souvislosti s výše uvedenou hlavní činností působí VIAMONT Cargo rovněž jako pronajímatel dopravních prostředků a strojů. V uvedených oblastech je činná také OKD Doprava. K překrytí činností spojujících se soutěžitelů v České republice dochází tedy především v oblasti poskytování komplexních spedičních a logistických služeb.

Soutěžní prostředí se přitom v posuzované oblasti vyznačuje přítomností řady konkurenčních soutěžitelů, mezi něž patří například společnosti ČD Cargo, UNIPETROL DOPRAVA, SD - Kolejová doprava, Čechofracht, C.S.CARGO, HOPI, ČETRANS či ČSAD JIHOTRANS. Komplexní spediční služby jsou často poptávány subjekty disponujícími značnou kupní a vyjednávací silou. Tito zákazníci jsou činní například v oblasti maloobchodního prodeje potravin, nápojů a spotřebního zboží (např. obchodní řetězce), v oblasti průmyslu či energetiky. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem dospěl Úřad k závěru, že posuzované spojení nezvýší tržní sílu spojujících se soutěžitelů natolik, aby mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.


Váš názor
  • NWR
    12.9.2008 14:16

    jetli to dobre chapu, tak bude bakala soupat uhli po vlastnich kolejich a vydelavat mezi reci na doprave produktu jinejch firem. To se mi libi. To znamena plus pro NWR.
    hm
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data