Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PPF požaduje svolání mimořádné valné hromady Zentivy k vysvětlení přístupu k nabídce Sanofi

PPF požaduje svolání mimořádné valné hromady Zentivy k vysvětlení přístupu k nabídce Sanofi

30.9.2008 9:05
Autor: 

Následuje kompletní znění tiskové zprávy PPF:
 
Na základě kusých informací, které Zentiva sdělila ve své tiskové zprávě ze dne 22.9 je zřejmé, že představenstvo společnosti zavázalo Zentivu pod sankcí 25 mil. EUR nepodpořit jinou nabídku převzetí než od firmy Sanofi. Uzavřená dohoda mezi Zentivou, některými představiteli managementu Zentivy a Sanofi, obsahuje zřejmě i řadu dalších smluvních závazků, jež mohou mít podstatný vliv na stávající i budoucí hodnotu společnosti. Ze zveřejněné tiskové zprávy není zřejmé, proč kvapné víkendové (20.9. -21.9. 2008) rozhodnutí představenstva namísto pouhého doporučení akcionářům navíc rovnou smluvně zavázalo Zentivu k podpoře této nabídky pod značnou pokutou.

Anthiarose Ltd., 100% dceřiná společnost PPF Group, proto zaslala představenstvu společnosti Zentiva dopis se žádostí o zveřejnění všech závazků převzatých společností Zentiva a představiteli managementu Zentivy, jakož i všech okolností, které představenstvo motivovaly k takovému úkonu.

Dohoda mezi Zentivou a Sanofi podle tiskové zprávy Zentivy obsahuje mj. rovněž ustanovení o zdržení se aktivního vyhledávání jiných nabídek (tzv. non-solicitation clause), ustanovení týkající se ukončení této dohody za určitých okolností a poplatek za zrušení transakce ve výši 25 milionů euro v případě, že Zentiva vezme zpět své doporučení ohledně zvýšené nabídky Sanofi. V souvislosti s dohodou mezi Zentivou a Sanofi převzal Jiří Michal a další členové managementu závazek odprodat své akcie Sanofi v rámci dobrovolné nabídky.

Toto závažné rozhodnutí představenstva a vrcholných představitelů managementu významně předurčuje budoucnost společnosti. Logicky očekáváme, že představenstvo a management umožní co nejdříve všem akcionářům detailně se seznámit s přijatými smluvními závazky, a že se k akcionářům obrátí se žádostí o vyjádření podpory pro své konání. Proto tedy Anthiarose požaduje svolání mimořádné valné hromady společnosti Zentiva: jen tak bude transparentně umožněno všem akcionářům posoudit jednání představenstva a managementu a jeho potenciální dopad na hodnotu společnosti. Anthiarose dále požaduje od představenstva Zentivy jednoznačné ujištění, že nepodnikne samo ani v součinnosti se Sanofi žádné kroky, v jejichž důsledku by došlo k rozředění akcionářských podílů minoritních akcionářů nebo jejich jinému znevýhodnění.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data