Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zentiva doporučuje přijmout zvýšenou nabídku Sanofi na převzetí za 1150 Kč/akcie

Zentiva doporučuje přijmout zvýšenou nabídku Sanofi na převzetí za 1150 Kč/akcie

1.10.2008 8:48
Autor: 

Následuje kompletní znění tiskové zprávy společnosti  Zentiva :

Sanofi-Aventis (47 EUR, 3,95%) Europe, dceřiná společnost plně vlastněná společností Sanofi-Aventis, dnes oficiálně oznámila svoji zvýšenou nabídku převzetí ve výši 1150 korun v hotovosti na jednu akcii ("Zvýšená nabídka") za účelem nabytí všech vydaných kmenových akcií (včetně akcií držených ve formě globálních depozitních akcií) společnosti Zentiva N.V. ("Zentiva" nebo "Společnost").

V průběhu procesu, který byl iniciován dne 2.května 2008 uveřejněním úmyslu ze strany Anthiarose Limited učinit nabídku převzetí Společnosti a pokračoval uveřejněním úmyslu ze strany Sanofi-Aventis Europe dne 18.června 2008 učinit nabídku převzetí Společnosti, se představenstvo společnosti Zentiva ("Představenstvo") mnohokrát sešlo společně i v rámci svých výborů, jednalo se svými právními a finančními poradci a diskutovalo průběh a klíčová rozhodnutí týkající se tohoto procesu. V průběhu procesu Představenstvo věnovalo odpovídající a zevrubnou pozornost strategickým, finančním i sociálním aspektům a dopadům Zvýšené nabídky a prověřilo všechny ostatní alternativy, které Společnost měla.
 
Představenstvo, s výjimkou členů Představenstva spojených se Sanofi-Aventis Europe, kteří se jednání o Zvýšené nabídce neúčastnili a ani jim nebyly poskytnuty žádné informace týkající se Zvýšené nabídky, na základě výše uvedených úvah, obdržených právních a finančních rad, a s přihlédnutím k identitě Sanofi-Aventis Europe, k míře jistoty financování i k transakční historii Sanofi-Aventis Europe, k míře jistoty realizace transakce, k odkládacím podmínkám, k povaze nabídnutého protiplnění, jakož i k budoucím plánům Sanofi-Aventis Europe ve vztahu ke Společnosti a její strategii, managementu, zaměstnancům a všem dalším osobám zainteresovaným na Společnosti, došlo k jednomyslnému závěru, že Zvýšená nabídka je v nejlepším zájmu Společnosti, akcionářů a všech dalších osob zainteresovaných na Společnosti.
 
Názor Představenstva je takový, že nabídková cena za kmenovou akcii Společnosti (včetně akcií držených ve formě globálních depozitních akcií) a ostatní podmínky Zvýšené nabídky jsou přiměřené, v nejlepším zájmu Společnosti a spravedlivé pro akcionáře. V této souvislosti se odvoláváme na posudek Merrill Lynch (25 USD, 15,00%) International o přiměřenosti nabídkové ceny ze dne 19.září 2008, který je k dispozici na internetových stránkách Společnosti www.zentiva.cz (v sekci "Investoři"). S odvoláním na vše výše uvedené Představenstvo plně podporuje Zvýšenou nabídku a akcionářům Společnosti jednomyslně doporučuje, aby Zvýšenou nabídku přijali a své akcie v rámci Zvýšené nabídky nabídli.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
8:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba