Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zamrazilová (ČNB): Není prostor pro snížení sazeb o více než 25 bps

Zamrazilová (ČNB): Není prostor pro snížení sazeb o více než 25 bps

23.10.2008 16:27

Členka bankovní rady ČNB Eva Zamrazilová nevidí prostor pro snížení úrokových sazeb v listopadu širší než 25 bazických bodů. Uvedla to dnes v online rozhovoru s uživateli investičního portálu www.patria.cz. Zamrazilová se sice příštího měnového zasedání kvůli služební cestě mimo ČR nezúčastní, podle svých slov však bude tento názor tlumočit jako doporučení.

Zamrazilová uvedla, že vývoj kurzu koruny a vývoj vnějšího prostředí zůstávají největším zdrojem nejistoty, nicméně z hlediska inflačního cíle vidí v horizontu měnové politiky rizika spíše ve směru podstřelení cíle. "Proto také přichází v úvahu snížení úrokových sazeb, nicméně nevidím pro své nadcházející rozhodnutí (které ale budu kolegům pouze tlumočit formou osobního názoru, resp. doporučení, protože jsem služebně mimo ČR) širší prostor než cut 25 bb."

Poslední oslabení kurzu koruny je podle Zamrazilové korekcí dlouhodobějšího zpevňování kurzu a "představuje návrat české měny na trajektorii blízkou fundamentálním podmínkám české ekonomiky". Tento vývoj podle ní působí ve směru zachování současné hladiny sazeb, Zamrazilová nicméně upozornila, že "situace se dynamicky mění, takže posouzení konkrétní váhy tohoto faktoru je možné až těsně před zasedáním".
 
Celý rozhovor s Evou Zamrazilovou si můžete přečíst ZDE.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 •  
  23.10.2008 18:32

  ...pokud je nestačila zodpovědět můžete to udělat zde Vy nezávazně, jelikož se vyjadřujete k veškerému dění v ekonomice a otázek nebylo zase tolik...
  matpo
 • Nezodpovězené otázky
  23.10.2008 17:55

  Paní Zamrazilová, stejně jako tomu bylo u všech předchozích online rozhovorů na www.patria.cz, odpovídala na otázky v pořadí, v jakém byly čtenáři kladeny. Vzhledem k omezenému času rozhovoru (60 minut) se na všechny otázky bohužel nedostalo, a tak po uplynutí uvedených 60 minut jsme ještě vybrali alespoň tři podle nás zajímavé dotazy, které paní Zamrazilová ochotně zodpověděla navíc. Všem uživatelům, na které se nedostalo, proto děkujeme za pochopení. Jistě se podobná příležitost najde v nějakém dalším online rozhovoru.
  Patria Online
 •  
  23.10.2008 17:46

  Opravdu vynikající.Obdoba otázek nějakého Moravce?, který si pozve do televize jednoho politika a pak s nim hodinu diskutuje předem domluvené otázky. Je fakt že na zajímavé otázky se vyprdla.asi Patria málo platí.
  Homo
  •  
   23.10.2008 17:55

   Možná že ji volali z práce, že se korunka nějak houpe sem a tam, co s tím mají dělat :-)
   viky
  • KB
   23.10.2008 17:53

   a taky vime ze pracovala v KB a ze je to naprosto super banka :)))) No zaplat pan Buh ze CR ma lidy jako teta TETA v NB a Kalouska ve MF :))) naprostej diletant - v zivote nemnela zadnou prilezitost udelat si neco v real business a koukala na grafy a teorie. Pak mame krize.
   ed
 •  
  23.10.2008 17:23

  Hmm, tak spolu s kolegou jsem se nic nedozvěděl jak jsou vklady pojištěny, když vložené prostředky převyšují výši Fondu pojištění vkladů. Důležité, že byla zodpovězena otázka, zda VŠE je dobrá škola.. Děkujeme za ignoraci
  matpo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data