Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Anketa: Obama nebo McCain?

Anketa: Obama nebo McCain?

04.11.2008 15:25
Autor: 

Dnes USA čekají prezidentské a parlamentní volby. Podle posledního průzkumu deníku Wall Street Journal a televize NBC zatím stále vede demokratický kandidát Barack Obama s 51 % před republikánem Johnem McCainem (43 %). Nicméně zasvěcení komentátoři se shodují v tom, že nikdo nemůže s jistotou říci, jak to ve skutečnosti dopadne...

Koho byste volili Vy? Zajímá nás Váš názor! Hlasujte v naší anketě (
ZDE )!


Váš názor
 • Máme tu horší časy... POZOR na psychologické zákonitosti
  04.11.2008 14:09

  Obama je pouze NADĚJE na změnu... Kéž by našel odvahu pojmenovávat příčiny krize přesně - bez ohledu na pravé či levé konotace. Myslím, že jen tak se naše moderní západní společnosti mohou vyvarovat blížících se velkých "průšvihů" (sociální bída, nepokoje, války atd.) Proč má v USA střední třída problémy? Proč se vlastně nesplácí úvěry? To je samořejmě jen vrchol ledovce... Renomované zdroje uvádějí výši finančního deficitu ve výši až 3000 bilionů dolarů (srovnej - Bushův balíček 0,72 bil.) / Každý, kdo hloubeji přemýšlí o skutečně podstatě světové ekonomiky, snad tuší proč. Byla jen otázka času, kdy konec našich dobrých časů skončí. Nelze si myslet, že nové ekonomiky jako Čína, Indie atd. nepřeválcují svou levnou výrobní silou náš bohatý Západ. To, co je teď důležité, je, zda se NUTNÉ změny budou dít rozumně pomalu (ale zároveň maximálně rychle), NEBO zda se do systému budou dál lít vymyšlené peníze a tím se jen Velká krize oddálí a pak budou všechny problémy mnohem větší - i se všemi negativními důsledky. Ale to nejpodstatnější je, zda se bude o podstatě krize mluvit otevřeně... Tj. zda budou existovat vynikající ekonomové-novináři, kteří si nebudou lhát do kapsy (v naději, že i jejich úspory se neztenčí). Ostatně, neví někdo, jak se tento mechanický psychologicko-ekonomický efekt (jev) jmenuje? Tedy když např. opravdu velmi schopný ekonom-analytik si vyslouží ve společnosti respekt (a s tím mu zároveň stoupne i osobní bohatství) a v případě velké světové krize pak NEMŮŽE BÝT objektivní atedy přesný, PROTOŽE ubezpečuje již i svoji peněženku (podvědomě či nevědomě), že to nebude až tak hrozné?
 •  
  03.11.2008 21:44

  Vyhraje Barack Obama a pro Ameriku to bude silně negativní. Jednou pochopíte proč. Víc vám říct nemůžu. Doporučení: Příště nevolte mladou, ale vyzrálou osobnost.
  Zdravý rozum
  •  
   04.11.2008 15:44

   Jo to už taky bylo - v SSSR po celá léta volili do čela lidi v McCainově věku, taky mnohdy staré válečníky a kam to dospělo ?
   sard
  •  
   04.11.2008 14:20

   Ještě budou muset i znovu natřít celý dům na černou, až zjistí, že nemají už co do čeho přilít. Jsem jen zvědav, kdo bude ministr financí v jeho vládě ?? Já bych si tam dal Warrena Buffetta :-DD Má super CASH prasátko :-DD
   CZdecom
  • Vyzrálá osobnost
   04.11.2008 12:59

   Jen je otázka, zda tou vyzrálou osobností je nějakej vysloužilej voják.
  • Mládí by mi nevadilo,
   04.11.2008 11:33

   ale ten plíživý socialismus ano. Asi si to ovšem Amerika musí zkusit - až Obama začne tvrdě pracující střední třídě vytahovat peníze z kapes, dojde k rychlému vystřízlivění z keců o "změně".
   JJa
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data