Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Erste Group Bank převezme rakouskou Weinviertler Sparkasse

ČTK: Erste Group Bank převezme rakouskou Weinviertler Sparkasse

15.12.2008 13:56
Autor: ČTK

Vídeň (ČTK) - Rakouská Erste Group Bank, jejíž součástí je Česká spořitelna, získá spořitelnu Weinviertler Sparkasse. Majetkem Erste by se podle páteční dohody měla Weinviertler Sparkasse stát do února příštího roku, napsala dnes agentura APA s odvoláním na tiskové prohlášení společnosti. Obě strany se údajně zavázaly neprozradit kupní cenu.

Erste převezme 99 procent akcií spořitelny, zbylé procento má zůstat jednomu z dosavadních vlastníků, jímž je Privatstiftung Weinviertler Sparkasse. Pro klienty a pracovníky spořitelny se podle prohlášení Erste nic nemění, čísla účtů i bankovní identifikační kódy zůstávají stejné. Cílovou skupinou zákazníků Weinviertler Sparkasse mají být i nadále drobní střadatelé a firemní zákazníci.

Weinviertler Sparkasse má podle agentury APA v Rakousku, České republice a Slovensku 210 zaměstnanců, z nichž 90 pracuje na 15 pobočkách v Dolním Rakousku, kde spravují účty 22.000 klientů. V dceřiných společnostech v ČR a na Slovensku zaměstnává 120 pracovníků na 30 pobočkách. Bilanční suma spořitelny dčiní 570 milionů euro (asi 14,9 miliardy Kč). Jejími dosavadními vlastníky byly společnosti Privatstiftung Weinviertler Sparkasse s 93 procenty akcií a Sparkasse Eggenburg Privatstiftung se zbývajícími sedmi procenty.

Skupina Erste ve třetím čtvrtletí letošního roku zvýšila čistý zisk po menšinových podílech o 74,6 procenta na 1,46 miliardy eur (asi 34,75 miliardy korun). Bez zahrnutí výnosů z prodeje pojišťoven do rukou rakouské Vienna Insurance Group čistý zisk po menšinových podílech meziročně narostl o 2,8 procenta na 861,7 milionu eur (zhruba 20,5 miliardy Kč).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře
14:42Nuda ve Frankfurtu. ECB preferuje stabilitu sazeb
14:30Základní úroková sazba zůstává na 3,5 procenta, rozhodla ČNB

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university