Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německý miliardář spáchal sebevraždu kvůli finanční krizi

Německý miliardář spáchal sebevraždu kvůli finanční krizi

06.01.2009 17:51
Autor: 

Německý miliardář Adolf Merckle (74) spáchal podle informací německého serveru Welt Online kvůli finanční krizi sebevraždu. Ke skoncováním se životem ho podle jeho příbuzných přiměly finanční problémy jeho firemního impéria.

Merckle byl jedním z nejbohatších mužů Německa, americký časopis Forbes odhadl jeho majetek, spočívající převážně v jeho firmách, na 7 mld. EUR. Jeho rodina kontroluje kromě výrobce stavebních materiálů Heidelbergcement dále také mj. výrobce generických léků Ratiopharm či obchodníka s léčivy Phoenix. Pro celý konglomerát jeho firem pracuje více jak 100.000 lidí a firmy vykazují roční obrat celkem kolem 30 mld. EUR.

Merckle se dostal do problémů zejména kvůli svým neúspěšným spekulacím s akciemi společnosti Volkswagen (285 EUR, 11,76%). Navíc se jeho společnost Heidelbergcement po koupi britského konkurenta Hanson potýká se ztrátami v řádech několika miliard EUR. Akcie společnosti za loňský rok ztratily 70 % své hodnoty.

Před několika dny se Mercklovi za pomoci několika bank podařilo své firemní impérium stabilizovat a zajistit jeho přežití na příští měsíce.

Akcie společnosti Heidelbergcement po zprávě o smrti Merckleho v obavách o další osud společnosti spadly až o 13 %.

Zdroj: Welt Online


Váš názor
 • Může si za to sám!
  06.01.2009 20:12

  Nechápu jak se k těm miliardám mohl dostat, když ani neví jak kontrolovat riziko když spekuluje s akciemi a jinými rizikovými produkty. Buď měl prostě štěstí a jednou musela přijít smůla, nebo si prostě myslel, že když mu všechno do teďka vycházelo, tak je neporazitelnej...no udělejte si o tom obrázek každej sám, já ale prostě nesouhlasim, že za tohle může nějaká krize. Může si za to sám!
  Nyk Lísn
  • Re: Může si za to sám!
   09.01.2009 11:27

   Úvaha, že přišel k majetku jen díky štěstí a "jednou musela přijít smůla" je podle mého názoru zjednodušující, nespravedlivá a chybná. Předpokládám, že ten dopad krize byl následující: Finanční krize způsobila, že jeho firmy začaly mít problémy a pak měl určitě finanční ztráty i ze svých akcií nebo jiných aktiv. A protože finanční krize způsobila, že klesla výroba aut, jak teď vidíme i u nás, tak předpokládat pokles akcií automobilek bylo logické. A ten člověk chtěl zachránit svou finanční situaci a šel do něčeho, co vypadalo že na 99.9% vyjde. Jenže akcie VW se loni úplně zbláznily. Jestliže měl před rokem majetek 26 mld. a jen v těch akciích VW měl ztrátu 10 mld. (jak jsem se dočetl jinde), tak když se k tomu přičtou další ztráty, byla to určitě těžká osudová rána.
   neumětel
  • Re: Chudáci miliardáři...
   07.01.2009 10:42

   Spíš mě zaráží, že člověk co je miliardář raději volí EXIT než žít s prizmatem, že je looser.... No není mi 74 abych se tím trápil, ale nechápu proč se sebevraždí 20leté zdravé holky,(? že nemají tašku Loius Vuitton a jsou "ošklivé looserky"..) Takovým bych radil potkat někoko postiženého či nemocného od narození s hendikepem - ten by jim mohl vyprávět čeho si vážit, co je důležité a co dokážou lidi zvládnout! a že přijít o impérium a peníze je čistě smůla, ale život na tom nestojí... No comment- tak zahleděný do majetku, že bez něj neumí žít - to fakt neberu Tom
   Tom
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data