Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
U amerických a německých papírů došlo k vybírání zisků… zprávy z dluhopisových trhů

U amerických a německých papírů došlo k vybírání zisků… zprávy z dluhopisových trhů

27.5.2010 11:32
Autor: 

Americké dluhopisy ve středu ztrácely, jejich výnosová křivka vzrostla po celé délce a zploštěla. Na kratším konci přitom přidala téměř 6 bps a 3 bps na konci delším. I když změny nebyly dramatické, naznačují, že po několika týdnech zvýšeného zájmu o americké papíry nastal čas vybírání zisků. K tomu přispívají samozřejmě i aukce tohoto týdne za 113 mld. $, ta včerejší 5letá Treasuries za 40 mld. $ sice vzbudila solidní zájem, investoři však již požadovali vyšší výnosy. K poklesu cen dluhopisů přispěly i příznivé statistiky z trhu nemovitostí a zakázek dlouhodobé spotřeby.

Dnes bude zveřejněna řada zajímavých čísel kolem HDP. I když se jedná o zpřesňující odhad, zvláště u růstu HDP se čeká zlepšení. Trh se také musí vyrovnat s poslední aukcí tohoto týdne, dnes to budou 7leté Treasuries za 31 mld. $. Ranní obchodování v Asii pak začíná růstem akciových futures a výnosů Treasuries. Vybírání zisků u dluhopisů tak zřejmě pokračuje i dnes, zvláště pokud i odpolední čísla vykáží zlepšené hodnoty.

Za zmínku stojí, že Čína má obavy z osudu svých eurových rezerv. Při oslabení dolaru a větších potížích americké ekonomiky snižovala podíl dolarových rezerv (koncem března 2010 měla z celkových 2447 mld. $ 70 % v dolarových aktivech a za 630 mld. $ v eurových) ve prospěch eurových a nyní zřejmě bude dále diverzifikovat rezervy na úkor eurových.

Německé dluhopisy včera následovaly americké a oslabily. Vyšší ceny i tady lákaly k vybírání zisků a přesunu na akciové trhy, a to i přes slabší německou spotřebitelskou důvěru. Taková nálada dokonce snížila poptávku po nově emitovaných 5letých bundech. Výnosová křivka německých papírů nakonec vzrostla po celé délce a zestrměla, na delším konci přitom přidala 6,7 bps.

Výnosy klesaly u řeckých dluhopisů. Na ceně naopak ztrácely dluhopisy španělské, jak se na tento stát upřela pozornost finančního světa.

Dnes bude zveřejněna předběžná květnová inflace v Německu. Odhady jsou opět optimistické. Den však začíná poklesem akciových opening calls a při katastrofických scénářích osudu eurozóny to může znamenat, že zájem o německé dluhopisy znovu vzroste. Změny by ale neměly být dramatické.

Česká výnosová křivka ve středu zploštěla, když opět rostly výnosy kratších splatností. Při absenci dalších domácích podnětů byla hlavní událostí aukce státního dluhopisu.

Ve včerejší aukci dluhopisu 5,0%/2019 nakonec ministerstvo financí prodalo dluhopisy za 7,197 mld. Kč, tedy více než původně uvažovaných 6 mld. Kč. Poptávka však se svými 10,5 mld. Kč přesáhla jen 1,5krát nabídku. Průměrný výnos dosáhl 4,040 %, pro porovnání v předcházející aukci téhož dluhopisu začátkem března byl 4,031 %.

Dnešek by měl být na domácím trhu klidnější. Objemy obchodů však budou zřejmě nadprůměrné, jak si investoři budou po včerejší aukci upravovat svá portfolia.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data