Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Do dnešní seance by Praha měla vstoupit lehce níže

Do dnešní seance by Praha měla vstoupit lehce níže

21.10.2010 8:56

Pražská burza prošla včerejší seancí za nízké aktivity, s výjimkou energetiky ČEZ. Pod obnovený tlak jej totiž dostalo rozhodnutí vlády o sadě opatření, které mají zamezit růstu ceny elektřiny v roce 2011 v ČR o více jak 5,5 % pro podniky i domácnosti.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  • Úvaha
    21.10.2010 10:36

    1) Jistě není úplně snadné předvídat, jak otevře ta naše pidiburza, když se pak skoro polovina akcií vůbec neobchoduje (6 titulů má dnes zatím objem obchodů 0: AAA, ECM, KITD, ORCO, PM, VIG) a zbytek má objem minimální. Přesto je zarážející, jak "přesné" formulace a předpovědi zde můžeme prakticky každé ráno číst: a) nadpis - opět nevyšel, burza začala kladně (ostatně proč ne, když USA i HK byly v plusu) b) akcie ČEZu včera dosáhly maxima 785, pak se obchodovaly kolem nuly a uzavřely nad 770 - (ta formulace s nulou není v kontextu celé té věty zrovna šťastná) c) akcie ČEZu uzavřely na 767, což není nad 770 - včera jsem se na to ptal v námětech d) bankovní sektor dnes Erste +1%, KB +0,41% - takže také vedle e) ČEZ se nedočkal podpory na 765 - takže také vedle f) NWR - OK Takže zbývá otázka: Má to cenu vůbec číst? PS: pro autora - neberte si to, prosím, osobně.
    oh171
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data