Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fujifilm má zájem o spojení s firmou Olympus

Fujifilm má zájem o spojení s firmou Olympus

30.01.2012 10:56
Autor: ČTK

Japonská společnost Fujifilm Holdings Corp. má zájem o spojení s firmou Olympus, kterou nyní otřásá skandál kolem zatajování ztrát z investic a snaží se posílit své finance. Analytici však upozorňují, že případnému spojení obou firem by mohl zabránit antimonopolní úřad.

Hlavní akcionáři Olympusu dávají přednost spojení s partnerem před prodejem celé firmy nebo jejího majetku. Olymups však drží 70 procent na globálním trhu diagnostických endoskopů a Fujifilm 15 procent. To by podle analytiků mohlo být významnou překážkou ve spojení obou firem.

"Považujeme se za nejlepšího partnera pro obchodní spojení, který by umožnil udržet celosvětovou konkurenceschopnost a zároveň přispět k celkovému rozvoji zdravotnického průmyslu," uvedl na tiskové konferenci ředitel Fujifilm Šigehiro Nakadžima. Poznamenal také, že Fujifilm má znalosti v hlavním oboru podnikání Olympusu, tedy endoskopech, a obě firmy mají v tomto oboru oblasti, ve kterých mohou spolupracovat, aniž by to narušilo konkurenci.

Zájem o posílení vztahů s Olympusem dnes vyjádřil také výrobce zdravotnického vybavení Terumo. Firma již malý podíl v Olympusu má a zatím se odmítla vyjádřit k tomu, zda by s ním chtěla posílit kapitálové spojení.

Prezident Olympusu Šuiči Takajama dodal, že jakékoliv rozhodnutí o spojení by mělo udělat nové vedení firmy. To by se mělo ujmout funkce v dubnu, napsala agentura Reuters.

Olympus čelí obvinění, že zhruba dvě desetiletí schovával ztráty z investic v pochybných fúzích a akvizicích. Na účetní podvody v rozsahu 1,7 miliardy dolarů (téměř 32,6 miliardy Kč) loni upozornil bývalý generální ředitel Olympusu Michael Woodford.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…
15:36Pepsi (+6 %) potěšila a akcie postupně dohání letošní ztráty  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3M Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Charles Schwab Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Truist Financial Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
7:00Electrolux AB (06/25 Q2)
7:00Husqvarna AB (06/25 Q2)
7:30Danske Bank A/S (06/25 Q2)
7:30Saab AB (06/25 Q2)
7:30Skanska AB (06/25 Q2)
7:45Boliden AB (06/25 Q2)
8:00Yara International ASA (06/25 Q2)
13:00American Express Co (06/25 Q2)
13:00Atlas Copco AB (06/25 Q2)
13:00Schlumberger NV (06/25 Q2)
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university