Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nikdo nic neví. Ale trhy nejsou náhodné!

Nikdo nic neví. Ale trhy nejsou náhodné!

21.5.2012 17:55
Autor: Anonymní Investor, ???

Existuje spousta teorií od teorie efektivního trhu, až po teorii, že trhy se chovají zcela náhodně. Jak to tak bývá, pravda je někde uprostřed. Lidí, kteří na trzích kontinuálně vydělávají je relativně málo, ale vesměs mají společné to, že si nalezli nějakou svou výhodu, kterou aplikují. Upřímně řečeno, nalezení výhody není až tak složité, vesměs je nejjednodušší cestou aplikovat technickou analýzu a postavit se na správnou stranu pravděpodobnosti. Výhoda, která je historicky prověřená na statisticky významném vzorku dat, většinou funguje i v budoucnu. Problém však je, že příslušní obchodníci nejsou schopni konzistentně tuto výhodu aplikovat ruku v ruce s money managementem, ať již se daří, nebo ne.

Vezměme si příklad (neříkám, že je to reálná výhoda, je to jen příklad!). Dejme tomu, že na základě historických dat dokážu, že určitá akcie je po vyhlášení čtvrtletních výsledků mnohem volatilnější, než bezprostředně před tím. A to tak významně, že se tato výhoda dá zobchodovat prostřednictvím opcí. Nebo dejme tomu, že index S&P 500 v určitých měsících (např. v lednu) roste s větším pravděpodobností, než klesá. Tuto výhodu opět můžeme jednoduše zobchodovat např. prostřednictvím ETF. Takových výhod (krátkodobých i dlouhodobých) proti zbytku trhu nalezneme opravdu hodně a pravděpodobnost je na naší straně. Problém je, že výhody nedokážeme obchodovat dlouhodobě a systematicky. Proto většina ztrácí. Protože při prvním neúspěchu odstupuje od stanovené strategie, protože při prvním úspěchu zbytečně navyšuje riskovaný kapitál, protože... zkrátka, protože jsme lidé a chováme se tak. Máme tendenci být líní, nesystematičtí, impulsivní a chceme všechno hned.

Stát se úspěšnými je vlastně celkem jednoduché. Jenom si musíme najít tu svou výhodu, která nám sedne, a kterou budeme schopni celkem bezemočně aplikovat. Pamatujte – NIKDO NIC NEVÍ. A nejméně ti, co se tváří, že ví něco víc než ostatní. A upřímně – je opravdu frustrující dělat tento byznys léta a vlastně nic nevědět. Proto zapomeňte na veškeré tipy makléřů a analytiků (kteří nic nevědí) a hledejte výhodu. Hledejte a obchodujte to v trzích. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Není to taky zas až tak lehké, ale jde to. Chce to jen použít selský rozum a trochu matematiky.


Čtěte více:

Jak napravit „nevydělávání“ v praxi
17.4.2012 13:03
Minule jsem ve své glose uvedl tři zásady úspěšného obchodování na bur...
Proboha, kdo je ten anonym? aneb FAQ investorům pro vydělávání v praxi
19.4.2012 12:08
Rád bych dnes navázal na svůj poslední článek a doplnil ho o některé ...
Úspěšného investora zajímá zisk až ve druhé řadě…
9.5.2012 13:22
Zjistil jsem, že už se trochu opakuji, ale přece jen mi to zase nedá. ...

Váš názor
 • hmm...
  30.5.2012 6:47

  je dobré znát i tento názor o ničem :-)
  Jesse
 •  
  21.5.2012 18:15

  Musím říct, že to funguje a mám to vyzkoušené, ale přesně ztratím hlavu a je to v ..... . Nejhorší je , když někdo radí . To je největší prodělek. To se parkrát podařilo mě. Spočítat se to dá, chce to opravdu klid a chladnou hlavu.
  Jezdec.
  • už zase anonymní "investor"
   22.5.2012 15:59

   Nevím jestli je to pořád stejný AI , ale pořád stejná bída Takže: vesměs je nejjednodušší cestou aplikovat technickou analýzu a postavit se na správnou stranu pravděpodobnosti---- blbost **** Problém však je, že příslušní obchodníci nejsou schopni konzistentně tuto výhodu aplikovat ruku v ruce s money managementem, ať již se daří, nebo ne.---- blbost **** A upřímně – je opravdu frustrující dělat tento byznys léta a vlastně nic nevědět. ----PRAVDA anonymní investor neví vůbec nic nejspíš o ničem ....**** Proto zapomeňte na veškeré tipy makléřů a analytiků (kteří nic nevědí) a hledejte výhodu. Hledejte a obchodujte to v trzích. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Není to taky zas až tak lehké, ale jde to. Chce to jen použít selský rozum a trochu matematiky ---- Aha takže ten kdo si koupí Zelenou Patrii tak dělá blbost neboť nedostane žadnou radu Aháááááááááá gol do vlastní sítě tj AI nejspíš nebude nikdo z Patrie :-))))
   martík
   • Re: už zase anonymní "investor"
    29.5.2012 23:20

    Martíku napiš rád pokecám krops@seznam.cz
   • Re: už zase anonymní "investor"
    22.5.2012 16:01

    Teda martiku.Green patrie.Ten míč mě porazil.
    ?
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university