Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Chicagská CME chystá expanzi do Londýna. Chce mít svou první evropskou burzu

Chicagská CME chystá expanzi do Londýna. Chce mít svou první evropskou burzu

20.08.2012 11:41
Autor: Redakce, Patria.cz

Americký provozovatel trhů s komoditami a termínovými a opčními kontrakty CME (113,6 CZK, -0,35%) Group, který je podle tržní hodnoty největší světovou burzovní skupinou, má v plánu založit v Británii svou první burzu s deriváty pro Evropu. Informaci, kterou již o víkendu s odvoláním na své zdroje přinesl The Wall Street Journal, dnes potvrdila sama společnost s tím, že hodlá předložit příslušnou žádost britskému Úřadu pro finanční služby "během následujících týdnů".

Nová burza CME Group v Londýně by měla být spuštěna v polovině příštího roku a bude konkurovat platformám Eurex and Liffe. Krok CME je součástí její strategie expandovat mimo domácí trh. CME v tom následuje svého domácího konkurenta IntercontinentalExchange (ICE, který má v Londýně svůj komoditní termínový trh už přes deset let. Podle zdrojů agentury Bloomberg byla strategická expanze CME připravena již dva roky, ale dostala s k ledu kvůli jednání NYSE (25,82 USD, 0,70%) Euronext a Deutsche Boerse (42,09 EUR, -0,38%) o možnosti spojení.

CME Group nyní provozuje dvě chicagské burzy Chicago Mercantile Exchange (CME) a Chicago Board od Trade (CBOT) a dále newyorskou burzu NYMEX. V roce 2009 skupina oznámila plán expanze do Evropy, Asie a na Střední východ. Ve Spojených státech CME nyní kontroluje 98 procent trhu s futures, přičemž za pětinu zobchodovaných objemů vděčí pokynům zadaným mimo obchodní hodiny Wall Street.

Do Evropy už CME převedla svůj tým obchodování s kovy, o převzetí prodávané londýnské burzy kovů LME už ale zřejmě usilovat nehodlá, protože nechce vstupovat do přetlačování nabídek s hongkongským konkurentem HKEC. CME také založila evropské clearingové centrum a získala poloviční podíl v dubajské komoditní burze. Až dosud CME při své expanze spolupracovala s partnery, nyní to ale bude poprvé, co chce založit novou burzu mimo USA sama.

 



(Zdroj: ČTK, WSJ, Bloomberg)

Čtěte více:

NYSE Euronext snížila čtvrtletní zisk o třetinu, na neúspěšné fúzi s Deutsche Börse tratila 16 mil. USD
30.04.2012 13:29
Transatlantický provozovatel akciových trhů NYSE Euronext oznámil, že ...
Nezávislost britského komoditního trhu po 135 letech končí. LME kupuje hongkongská burza
15.06.2012 12:49
Provozovatel akciové burzy v Hongkongu převezme za 1,39 miliardy liber...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data