Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V Citigroup končí CEO Pandit i prezident Havens, kteří banku vedli finanční krizí

V Citigroup končí CEO Pandit i prezident Havens, kteří banku vedli finanční krizí

16.10.2012 14:37, aktualizováno: 16.10. 17:10
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Jedna z největších amerických bank Citigroup oznámila změnu na nejvyšších postech. Ve funkci CEO končí Vikram Pandit, spolu s ním se rozhodl svůj odchod do penze, jinak plánovaný na konec roku, uspíšit provozní šéf banky John P. Havens. Fakticky tak banku opouští nejvyšší vedení z doby finanční krize a následných jednání s americkou vládou o záchraně banky v celkovém rozsahu 45 miliard dolarů.

„Po pokroku, který jsme učinili v posledních letech soudím, že nyní je ten pravý čas pro někoho dalšího převzít v Citigroup otěže,“ uvedl odcházející šéf Pandit. Tím někým jiným je Michael Corbat, který v dnešní Citigroup a jí předcházejících firmách působí od vystudování Harvardu v roce 1983. Byl šéfem operací banky v Evropě, na Středním Východě a v Africe, vedl spotřebitelské financování, korporátní i investiční bankovnictví i trading v uvedených regionech.

Pandit se připojil k Citigroup v červenci 2007, kdy banka koupila investiční hedgeový fond, který založil. Ředitelem banky byl od prosince 2007. Předtím působil jako šéf divize investičního bankovnictví Morgan Stanley, odkud v roce 2005 odešel do vlastního fondu.

Do vedoucího trojlístku patřící americká banka Citigroup předvedla včera za třetí čtvrtletí roku 2012 zisk i příjmy nad očekáváním trhu. Výrazně dvouciferný meziroční růst vykázaly operace s fixními příjmy i investiční bankovnictví, vliv sehrály daňové stimuly v rozsahu 582 milionů dolarů i oživení dluhopisových emisí. 

Čistý zisk banky dosáhl ve 3Q12 úrovně 3,3 miliardy dolarů či 1,06 USD/akcie a předčil konsensus trhu 97 centů na akcii. Před rokem banka dosáhla zisku 3,77 mld. USD či 1,23 centu na akcii. Celkové příjmy dosáhly úrovně 19,41 miliardy dolarů, nad očekáváním trhu 18,75 mld. USD. Banka odepsala 4,7 miliardy dolarů v souvislosti svého souhlasu prodat část brokera Morgan Stanley Smith Barney za méně, než očekávala. Se započtením tohoto jednorázového vlivu a také položky změny dluhu by čistý zisk dosahoval pouze 468 milionů dolarů a celkové příjmy 14 miliard dolarů.


(Zdroj: Citigroup, Bloomberg)


Čtěte více:

Citigroup (+3 %) ve 3Q: Zisk i příjmy nad odhady díky daním, tradingu i dluhopisům. Ke Grexitu vlažnější…
15.10.2012 14:26
Do vedoucího trojlístku patřící americká banka Citigroup předvedla za ...

Váš názor
 •  
  16.10.2012 16:19

  a není pravidlo při odchodu úspěšného CEO, že titul padá z obavy jak si povede ten nový? Tak bud nebyl tak úspěšný nebo je to hejling a čeká nás zajímavý konec...... tedy hup do shortu.
  chicko
 • Vikram to již VIKRAD
  16.10.2012 15:19

  a tak končí
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y