Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S&P sráží ratingy francouzských bank, čeká hlubší recesi i pokles cen nemovitostí. Horší výhled postihl SocGen i KB

S&P sráží ratingy francouzských bank, čeká hlubší recesi i pokles cen nemovitostí. Horší výhled postihl SocGen i KB

26.10.2012 8:55, aktualizováno: 26.10. 9:44
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Ratingová agentura Standard & Poor’s kvůli zhoršujícímu se prostředí pro fungování bank zhoršila části francouzských bank rating, části jej potvrdila s negativním výhledem. Podle S&P roste v Evropě riziko hlubší recese, francouzský realitní trh pak čeká pokles cen. Při křehkosti přístupu k tržnímu financování tyto faktory dále zatlačí na konkurenční podmínky a výsledky francouzských bank, očekává S&P . „Podmínky pro francouzské banky se v krátké době zhorší," uvedla Standard & Poor's.
 
Analytici snížili rating bankám BNP Paribas, Cofidis a Banque Solfea. S&P potvrdila ratingy, ale stanovila negativní výhled bankám Societe Generale, což dopadá také na dceřinou českou Komerční banku, dále Allianz Banque, BPCE, Credit Agricole, Credit Foncier et Communal d'Alsace et de Lorraine-Banque, Credit Mutuel, Exane S.A., La Banque Postale, RCI Banque a Socram Banque. Potvrzení ratingu i stávajícího výhledu se dostalo bankám Banque Accord, Credit Logement, and Credit Foncier de France.

Societe Generale obdržela negativní výhled na udržení ratingu „A/A-1“, dosavadní výhled byl stabilní. Hodnocení je shodné pro Komerční banku. Stejný krok postihuje další instituce ve skupině, tedy českou Komerční banku a spolu s ní Credit du Nord S.A., Franfinance, SG Americas Securities LLC a Societe Generale Bank & Trust.

"Negativní výhled u ... a Societe Generale znamená, že můžeme snížit hodnocení dlouhodobých i krátkodobých závazků, rovněž návazně na předchozí revizi hodnocení Francie. Jmenovaná rizika pro banky se mohou dostavit dříve, než ty dosáhnou dostatečné kapitálové pozice k tomu, aby odolaly negativním dopadům těchto rizik na jejich úvěrovou spolehlivost," uvedla S&P.

S&P nově ohodnotila ekonomickou odolnost Francie jako země na "nízké riziko" z "velmi nízkého rizika", ekonomické rovnováhy země nově na "střední riziko" z dosavadního "nízkého rizika". Úvěrové riziko v ekonomice zůstává "nízké", riziko celého bankovního sektoru v zemi také "nízké". "Ekonomiku Francie považujeme za relativně stabilní,zatěžuje ji ale vysoké zadlužení, klesající konkurenceschopnost, vysoká nezaměstnanost a hlubší a delší než dosud očekávaná recese v Evropě. Předpověď ekonomického růstu proto zůstává nízká," uvedla S&P. Agentura očekává v letech 2013 až 2014 nulový růst úvěrů a vstup realitního trhu do korekce. "Očekáváme pokles průměrných cen nemovitostí o 10 až 15 procent na horizontu dvou až tří let," uvedla dále S&P.

(Zdroj: Standard & Poor's)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.06.2025
9:23Víkendář: Pohled Tima Taylora, jak "správně" zdanit kapitálové zisky
21.06.2025
16:21Investor Ken Griffin pro Bloomberg o školství, Miami a Trumpových clech
8:56Víkendář: Co když Čína přesměruje své exporty do Evropy?
20.06.2025
17:48Evropa mířící do učebnicové rovnováhy, Fed rezignuje na inflační cíl?
17:15EU zvyšuje limit úvěrů EIB na 100 miliard eur, posílí obranný průmysl
16:50ArcelorMittal ruší plán na výrobu ekologické ocele v Německu kvůli drahé energii
16:45Akciové trhy rostou navzdory konfliktu Izraele a Íránu  
16:10Meta zvyšuje sázky na budoucnost AI. Investoři zvažují, kam až mohou její akcie růst
14:37TOMA, a.s. - Zpráva z valné hromady konané 20. června 2025
14:19Evropským akciím stále ještě nedošel dech, domnívají se stratégové z Wall Street
14:03Akcie Eutelsatu prudce rostou po zprávě, že francouzská vláda ve firmě navýší svůj podíl
13:19České Radiokomunikace se začaly ucházet o projekt evropské AI gigafactory
12:22Perly týdne: Eisman o jednom hlavním riziku, Taleb o zlatu a vývoji v ekonomice
12:18Zahraniční dluh ČR v prvním čtvrtletí vzrostl o 31,9 mld. Kč na 5,303 bilionu Kč
12:01RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam řádné valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
11:57Rýže za dvojnásobek. Japonská inflace žene centrální banku k akci
10:47Vzdal řetězec Temu boj o americký trh? Tržby nadále klesají, zatímco konkurence roste
10:31Čistý zisk Metrostavu v loňském roce vzrostl o 53 procent na 1,7 miliardy korun
9:09Rozbřesk: Další eskalace íránského konfliktu, jaké mohou být dopady do inflace?
8:52Trump zvažuje útok na Írán, eurozóna zpomaluje a futures se drží v zeleném  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data