Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM prodala projektové společnosti pro Pankrác a komplex v Ostravě, vyrovnala dluh bankám

ECM prodala projektové společnosti pro Pankrác a komplex v Ostravě, vyrovnala dluh bankám

08.01.2013 14:05
Autor: Redakce, Patria.cz

Plány ECM o mrakodrapech na Pankráci jsou s konečnou platností minulostí. Realitní skupina ECM dne 20. září 2012 prodala akcie společností EPOQUE-LANCASTER a.s. a EPOQUE HOTEL a.s, uvedla dnes firma. Tyto společnosti byly projektovými společnostmi pro výstavbu tzv. mrakodrapů na Pankrácké pláni.

„V souvislosti s prodejem těchto projektů došlo k plnému uspokojení Raiffeisenbank a.s., jakožto banky zajišťující projektové financování obou projektů. Zároveň došlo k postoupení vnitroskupinových pohledávek společností ze skupiny ECM vůči společnostem EPOQUE-LANCASTER a.s. a EPOQUE HOTEL a.s. na kupce akcií, a to za cenu cca 185 mil. ,“ uvedla ECM.

Vedle prodeje pražských projektových společností ECM dále informovala, že dne 22. října 2012 společnost VARENSKÁ OFFICE CENTER, a.s., také společnost ze skupiny ECM, prodala administrativní budovu v Ostravě zvanou „Varenská office center“.

„Kupní cena byla použita na úhradu části ještě nesplatného úvěru poskytnutého UniCredit Bank Czech Republic, a.s. Zbytek úvěru bude postoupen za úplatu do skupiny ECM,“ uvedla firma.

Již v polovině prosince loňského roku ECM informovala, že prodala 100% akcií v holandské společnosti East Point Holding B.V. (SPV), která je jediným společníkem ruské společnosti Yugo-Vostochnaya promyshlennaya companiya “Kartontara”. Na kupce byly též převedeny pohledávky společnosti ECM Real Estate Investments AG vůči společnosti East Point Holding B.V.
 
Po březnovém povolení reorganizace společnosti ECM Real Estate Investments A.G. byl v září roku 2012 podán na Městský soud v Praze návrh reorganizačního plánu. Schválení finálního reorganizačního plánu je předpokládáno v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku.



Čtěte více:

ECM v 1Q vytvořila čistou ztrátu 2,1 mil. EUR, prohloubila záporný kapitál
16.05.2012 8:50
Developerská společnost ECM REI oznámila za první čtvrtletí roku 2012 ...
ECM v pololetí snížila ztrátu, plán reorganizace má být předložen do poloviny září
21.08.2012 15:35
Developerská skupina ECM, která prochází reorganizací, v první polovin...
ECM je na prahu konce. Plán reorganizace navrhuje rozprodej, na akcionáře by nezbylo
04.09.2012 16:57
Developerská společnost ECM Real Estate Investments (ECM REI), jejímž ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.11.2025
9:47Víkendář: Americká mentální recese
31.10.2025
22:05Americké akcie mažou zisky na konci obchodního týdne  
17:13Zvýší AI schopnost splácet vládní dluhy - pár dalších poznámek
15:24Braňo Soták: Amazon drží pozice v rámci AI závodu a vylepšuje probitabilitu  
15:15Traders Talk: Fed v mlze, Amazon roste, Meta pálí peníze a ČEZ vyčerpal růstový prostor
13:44Apple zveřejnil zisky i tržby nad odhady Wall Street. iPhone 17 by se měl stát hvězdou Vánoc  
13:01Nvidia uzavřela lukrativní dohodu v Jižní Koreji. Tamní vládě a firmám dodá 260 tisíc AI čipů
12:38Perly týdne: Gates, Dalio a Woodová o AI a bublině
11:18Evropa sklouzává níž, ale Wall Street má našlápnuto k obratu vzhůru  
11:02Reddit roste téměř 70% tempem a týdně ho navštíví 444 milionu uživatelů. Akcie si v pre-marketu připisují +12 %  
10:50O Warner Bros. Discovery je velký zájem. Do boje vstupuje také Netflix
10:03Analytik k výsledkům Erste Bank: Silný úrokový výnos táhne výsledky, investoři čekají na Polsko  
9:21Rozbřesk: Koruna se po silném HDP stabilizuje a vyčkává na ČNB
8:51Erste zvyšuje výhled, Meta láme rekordy, Apple brzdí Čína a cloud Amazonu se dále nafukuje  
8:19Erste Bank ve 3Q překonala odhady Patrie a navýšila výhled. Čistý zisk vzrostl na 901 mil. EUR
30.10.2025
22:07Americké akciové trhy korigují  
22:02Apple překonal odhady a očekává, že příští kvartál bude nejlepší v historii
21:33Cloud Amazonu zaznamenal největší růst od konce roku 2022. Akcie míří o deset procent výše
17:20Akciový trh vs. zlato. Splatí AI dluhy?
15:57Jak rozpoznat bublinu na AI a na co si dát pozor

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data